متخصصان بهداشت آشپزخانه و صرفه جویی جواب بدن!

یکی از علل مهم جمع شدن حشرات و میکروب ها در آشپزخانه و ظرف ها و محیط خانه خوب نشستن ظرف ها و به اصطلاح چرب موندن ظرف ها ست
از طرفی این خصوصیت رو اگر بیایم بطور کامل اجرا کنیم کار سخت میشه مثلا فرض کنید موقع روغن برداشتن دستتون ممکنه روغنی بشه و بخوره به گوشه گاز یا به بعضی ظروف مورد نیاز یا اصلا به در یخچال بخوره ! و آب و مواد پاک کننده و وقت زیادی اسراف میشه در ضمن بعضی چیزها هست که شستنش سخت هست مثلا فرض کنید داخل گوشت چرخ کن رو بخواهیم قشنگ بشوریم (یا بشوییم) این کار واقعا سخته و تازه بعدش هم احتمال زیاد باز کمی چرب میمونه!

یا مثلا شما حین آشپزی بالاخره دستت به ادویه هم میخوره هر دفعه هم نمیصرفه بارها دست با مواد شوینده و وسایل رو بصورت کامل تمیز کنیم و شاید تقریبا نشدنی هم باشه

به نظر شما روش میانه ای هست که هم صرفه جویی شه و هم بهداشت رعایت بشه؟

1 پسندیده

۱. کنار دستم یه دستمال مرطوب حین کار کردن نگه میدارم و برای پاک کردن های فوری استفاده می کنم تا مواد خشک نشه رو سطوح و سریع تمیز کنم.

۲. ظرفایی که استفاده می کنم رو سریع می شورم که خشک نشه تا بعدا در وقت و آب مصرفی صرفه جویی شه.

۳. حین آشپزی یه بشقاب، قاشق کنارم میذارم تا چندین باره از ظرف ها استفاده نکنم.

۴. از تماس ظروف روغنی با اونایی که چرب نیستن جلوگیری می کنم تا بعدا حین شستن اذیت نشم.

1 پسندیده