محدوده‌ی «سیاه سفید» به جای محدوده‌ی «زوج و فرد»

در حال حاضر که طرح زوج و فرد اجرا میشه، خیلی از ماشین ها اون رو رعایت نمیکنن و روش هایی هم برای فرار از جریمه شدن پیدا میکنن.

امروز ایده ای به ذهنم رسید: اگر مجوز تردد خودرو بر اساس مشخصات ظاهری خودرو مثل رنگ و یا برند ماشین باشه، پلیس ها خیلی راحت تر میتونن ماشین های خاطی رو شناسایی کنن و در ضمن افراد به دلیل قابل تشخیص شدن، کمتر خطا میکنن.

دوستان به نظرتون چنین طرحی چه مشکلاتی داره؟

7 پسندیده

طرح جالبیه، ولی ماشینای سفید زیادن و روزای سفید خیلی شلوغ میشه.

3 پسندیده

ایراد: در طرح زوج و فرد، پلیس به صورت مستقیم در برنامه ریزی نمره گذاری پلاک دخیله ولی برای رنگ خودرو به نظرم کاملا باید دست صاحب خودرو باز باشه.
ولی ایده قشنگی بود :grinning:

3 پسندیده

یه اتفاقی که توی پاریس چند وقت پیش افتاد برای من جالب بود :slight_smile:
هوای پاریس ناسالم شد وقانون ممنوعیت حمل ونقل خودروهای تک سرنشین مطرح شد !
من به نظرم همچین طرحی برای روز های خاص بیشتر از زوج وفرد جواب میده! همه میتونن بیان بیرون ولی نباید تک سرنشین باشن! این طرح البته به نظرم فقط تو روز هایی که هوای ناسالم داریم خوبه اجرا بشه ودر بقیه ی زمان ها باید با فرهنگ سازی بریم به این سمت که مردم خودشون کمتر از خودرو تک سرنشین استفاده کنن!
البته پاریس کلی راهکار دیگه هم اتخاذ کرد که اگر دوست داشتید بیشتر بدونید این لینک رو ببینید
مثلا یه کار دیگش این بود که به مردم پارکینگ رایگان داد تا ماشینشون رو پارک کنن! والبته پاریس و چند شهر دیگه تا سال 2025 طرح ممنوعیت خودروهای دیزلی رو در دستور کار دارن!

4 پسندیده

نوشته های بالا رو نخوندم اما نظرم در مورد طرج زوج و فرد و طرح ترافیک اینه که هزینه این طرح ها خیلی با هزینه گرفتن آژانس تفاوت چندانی نداره. برای همین مردم ترجیح میدن پول بدن و طرح بخرند و توی ماشین خودشون راحت باشند تا این که مثلا اژانس بگیرند و کارشون راه بیفته حتی به قیمت جای پارک پیدا نکردن

2 پسندیده