مدیریت استرس های اقتصادی در زندگی فردی

مدیریت استرس اقتصادی

آدمها با استرسهای مختلفی در زندگی دست و پنجه نرم می کنند، یکی از این استرسها مربوط به بخش اقتصادی و مالی فرد هست؛ همیشه همه افراد از گامهای اقتصادی و مالی که در زندکی برمیدارن، نتیجه مطلوب رو کسب نمی کنند و دچار نگرانی و استرس میشن، گاهی هم برنامه ها خوب پیش میرن، گاهی برنامه می ریزیم اما نگران این هستیم که نتیجه مطلوبی نداشته باشه و گیج و اشفته میشیم.
چطوری میشه این استرسها که پتانسیل مزمن شدن دارن رو کاهش بدیم و کم کم برطرف کنیم؟

1 پسندیده

برطرف که نمیشه، چون کسی که دنبال کار ریسکی هستش مشخصه که انسان خطرپذیریه، یعنی کاری میکنه که خیلی ها حاضر به انجامش نیستند، مثلا کسی که قصد صعود به اورست را داره، در هر حال در مسیر صعود احتمال سقوط و مرگش زیاده، بنابراین آدرنالینش که بالاست، استرسشم تا حد زیادی بالاتر از اونی هست که در کنار سواحل اقیانوس هند و آرام نشسته و از مناظر اونجا لذت میبره، استرس و ریسک هم در دنیای اقتصاد اینگونه هستند، بازرگانان سوداگران بازارهای اقتصادی هستند و برای کسب سود با یکدیگر به رقابت می پردازند که این رقابت استرس خاص خودش را به همراه داره، البته برای کاهش استرس میشه به موضوع چرا نباید همه تخم مرغ ها را در یک سبد گذاشت مراجعه شود بهتر است.

1 پسندیده

استرس به نظر من با اعتماد شخص از بین میره،اعتماد از دوقسمت تشکیل میشه:

1. مهارت در کار
  2. نگاه و تصور درست

وقتی ما در یه کاری مهارت داشته باشیم به خوبی سرمایه گذاری میکنیم حتی یه ذره استرسم سراغ ما نمیاد.

2 پسندیده

من فکر می‌کنم وجود یک حامی مالی تا حدی کمک کنندست؛ نه اینکه این حامی مدام پول تزریق کنه بلکه یه پشتوانست برای شرایط بحران.

1 پسندیده