مردها برای تخلیه فشار عصبی، از چه راهکاری به جای گریه استفاده میکنن؟

مردها معمولا فشار عصبی رو فرافکنی می کنند یا کاریش نمی کنند و یا به مواد مخدر یا چیزهای دیگه رو میارند به همین دلیل هست که مردها 6 سال زودتر از زن می میرند و بیشتر از زن ها دچار بیماری میشند.

1 پسندیده

اگه این طور باشه که میگین، قابل توجهه. میشه کارهای زیادی برای افزایش سلامت مردها انجام داد، مثلا کلاس‌های خیلی مردونه و شیکی برای آموزش گریه و یا حتی آموزش‌های پایه‌ای تر که البته روی جذابیتش کار شده.

در تایید این دو مورد آمار یا مرجع معتبری میتونین ارائه بدین؟

• مردها ۶ سال زودتر از زن‌ها می‌میرن،
  • دلیل رو آوردن مردها به مواد مخدر، فشارهای عصبی هست و نه چیزهای دیگه.
3 پسندیده

اینکه مرد ها زودتر از زن ها می میرند خب همه جا همینطوره میشه سرچ کرد بین 3 سال تا 13 سال تو کشورهای مختلف هست آماره این بخش وجود داره
ولی برای چرایش دلیل مشخصی نیست
بعضی ها میگن بخاطر اینه که مرد ها بیشتر سمت سیگار و مشروب می رند
بعضی ها میگن بخاطر هورمون تستوسترونه که این هورمون یه جورایی میزنه مرد و از بین می بره و زن ها این هورمون رو خیلی کم دارند برای همینه که زن ها نسبت به سنشون معمولا 2 سال عاقل تر از مرد ها هستند.
بعضی ها هم میگن مشکلات ژنتیکی هست.
بعضی ها میگن بخاطر جسته مردانه است چون اینطوری بدن زودتر فرسوده میشه.

اگر کل دلایل رو جمع کنیم به این نتیجه میرسیم که بخاطر مرد بودن مرد ها زودتر از زن ها از بین میرند و زودتر هم عصبانی میشند و یه عاملی که این قضیه رو تشدید میکنه سیگار و مشروبات الکلی هست

این سیگار خودش چندین سال از عمر رو کم میکنه مرد ها هم میرند سیگار می کشند تا آروم بشند و الا کسی به یک ماده بد بو و سم الکی علاقمند نمیشه

استرس و فشار های عصبی باعث تغییرات خیلی زیادی تو بدن میشه و یکسری از هورمون هایی رو ترشح می کنه که برای بدن سم هست شما اگر دچار استرس بشید تو خون قند ترشح میشه و بدن باید این قند رو بسوزونه و اگر نتونه همه این قند رو بسوزونه این قند تو خون مثل یک سم باقی می مونه و شاید بشه گفت دلیل خیلی از بیماری ها هست و تازه اگر برای ارام کردنش بریم سمت سیگار خیلی وعض بدتر میشه

3 پسندیده

بر خلاف باور عمومی، مرد ها احساسی تر از زن ها هستند. اما به دلایلی کنترل بیشتری روی این احساسات دارند. البته تقریبا مردی رو پیدا نمیکنید که با دیدن اشک و گریه یک نفر دیگه بغض نکنه یا اشک توی چشماش جمع نشه. اگر هم پیدا بشه شخص داره با راهکاری احساسات خودش رو کنترل میکنه یا ذاتا احساسی نیست.

ورزش کردن خیلی کمک میکنه چون مرد میتونه زورشو به یه روشی بروز بده و تخلیه انرژی بشه.
سیگار و سایر مخدر ها کمک میکنن اما خب ضرر هایی هم دارند.
گریه خوبه.
حیوان خانگی خیلی خوبه :thinking:
بچه :heart_eyes:
البته همه آقایون انقدر اعصاب براشون نمونده اما در حالت نرمال و در جامعه سالم راهکارها اینهاست.
رانندگی هم خوبه البته من خودم انقدر تند میرم که احتمال مرگ بالا میره و آروم میشم :sweat_smile: ریسکش از مصرف شیشه بیشتره :rofl:

4 پسندیده

بسسار متفاوته …
بستگی به چگونگی تربیت ، مذهب ، تحصیل …
اون چیزی که من دیدم و هیچ وقت نمیشه کلی نگری کرد مثل اینا بود :
مصرف سیگار ،
مصرف الکل
مصرف مواد مخدر
تماس با جنس مخالف
تماس با دوستان و شب نشینی
و بسیاری از نمونه های دیگر که از فرد به فرد ، مکان به مکان ، و … فرق داره

1 پسندیده

در حالت فشار عصبی شدید ، فحاشی ، فریاد زدن و اگه فرد جوان باشه مشت و لگد زدن به شیئی یا پرت کردن آن میتونه جای گریه مورد استفاده قرار بگیره!!

والا تا جایی که من میدونم و دیدم جز فریاد زدن کار دیگه ای نمیکنن.
ولی پدر من شخصا در سکوت مطلق فرو میره و وقتی اروم تر میشه شروع میکنه به گله کردن.

اگر بر اثر مصرف دارو این هورمون مرد کمتر شه یا بطور اگاهانه مرد تجرد پیشه کنه یعنی میانگین عمر مردها بیشتر میشه؟

من راستش در مواقع عصبانیت اصلا دوست ندارم گریه کنم و این یک باور غلط هست همچنین پرخاشگری هم غلط هست . موقع عصبانیت و فشار عصبی گوش دادن به اهنگ ،ورزش و مدیتیشن بهترین راهکار من هست .
گریه کردن رو بد نمیدونم ولی تو چیزای بی ارزش خرجش نمیکنم . حتی تو ماتم گرفتن هم گریه رو دوست ندارم
گریه از روی دریافت احساسات زیبا رو دوست دارم .

1 پسندیده