مرکز پشتیبانی (Call Center) چیست؟

در چند ماه گذشته تماس زیادی با این مراکز داشتم و الگوهای تکرار شونده ای رو دیدم.
مثلا در اسنپ پشتیبان تند صحبت میکند و با گفتن جملاتی حق با شماست، درست می فرمایید، ثبت کردم و رسیدگی می شود و باز من عذر می خواهم تماس به پایان می رسد اما در واقعیت نه مشکل حل می شود بلکه تکرار هم می شود. در واقع در عمل هیچ عذرخواهی از طرف شرکت صورت نمی گیرد.
در شرکت اینترنتی شاتل پشتیبان های فنی راه های مختلف رو ارایه می دهند که گاهی بعد از چند بار تماس مسیله حل می شود آخرین بار وقتی نظر پشتیبان قبل رو به همکارش گفتم، هنگ کرد.
پلتفرم هایی که باهاشون کار کردم تماس به صورت آنلاین و از طریق پیام است. در پلتفرم اول پشتیبان ها برای حل یک موضوع یک مسیر را تکرار می کردند تا بتوانند راه جدید پیدا کنند بعد از سه یا چهار روز مشکل حل شد البته با عصبانیت.
پلتفرم adobe connect هم با ایمیل در ارتباط با مشتری هست و تا الان عملکرده خوبی داشته.
شرکت‌های واسطه به نسبت خوب عمل می کنند البته اگر خانم ها پریود و آقایان پریود مغزی نباشند.
کار در مراکز پشتیبانی سخت و استرس زاست و گاهی این خستگی و استرس در صدای پشتیبان کاملا قابل درک و قابل حس است. به نظر می آید این مراکز در ایران بیشتر جنبه کیسه بوکس را دارند.
ممنونم کسانی که در این زمینه صاحب نظر هستند و با تجربه، نظراتشان را به اشتراک بگذارند و کسانی که در خارج زندگی می کنند.

2 پسندیده