مسافرت با تور یا شخصی؟

من تقریبا از تورهای مسافرتی چیزی نمی‌دونم.

شما تجربه‌ای ازش دارید؟ (برای سفرهای خارجی)
آیا امکان این هست که با تور مسافرت کنی اما در طول روز برنامه‌ریزی شخصی خودتو داشته باشی و آخر وقت‌ها بهشون ملحق بشی؟

تعدادشون معمولا چندنفره؟

تجربه‌ی دیگه‌ای هم اگه دارید خوبه که مطرح کنید.

4 پسندیده

قطعا که میشه به برنامه های خودتون برسید
و تعداد همسفر هاتون بستگی داره که کدوم کشور باشه یا کدوم آژانس، معلمولا آژانس های معتبر مسافر های بیشتری دارن و لیدرهای مجرب تری
ولی در هر صورت شما میتونید از صبح تا شب خودتون رو برنامه ریزی کنید و هر وقت خواستید به تیم ملحق شید
البته بهتره که در مورد رستوران ها و مراکز خرید با لیدر حتما مشورت کنید چون لیدر ها با صاحبان رستوران قرارداد دارن عموما و اینجوری شما هم مطمن هستید به غذا و از اون طرف هم یه سود به لیدر می رسونید

2 پسندیده

من سفر شخصی رو ترجیح میدم چون احساس میکنم تور محدودیت هایی داره که لذت سفر رو از بین میبره.

1 پسندیده

فکر می‌کنم سفر شخصی اولویت تقریبا همه باشه.
اما خب بحث هزینه که میاد وسط باید به تور فکر کرد.
مخصوصا اگر سفر خارج از کشور داشته باشید و سروکارتون با ارزهای خارجی باشه.

مثلا طبق محاسبات نه خیلی دقیق من, سفر سه نفره‌ و سه روزه‌ مالدیو بصورت شخصی, حدود ۱۸۰ میلیون تومن و سفر با تور با همین شرایط, چیزی حدود ۶۰-۴۰ میلیون تومنه.
(پرواز و هتل)

1 پسندیده

در مورد سفرهای خارجی پیشنهاد من استفاده از تور است (در مورد سفرهای داخلی استفاده از راهنمای محلی است). اولا اینکه مواردی رو تور مطلع است که ممکن است ما براحتی پیدا نکنیم و اونها بدلیل تجربه ای که دارند برنامه ریزی بهتری می کنند. دوم اینکه از قبل خیلی چیزها رو آماده می کنند. بطور مثال من در سفر به فرانسه از تور استفاده کردیم فرانسه هم مانند ایران صف زیاده و ما موقع بازدید از برج ایفل منتظر نموندیم، چون بلیطهای ما از قبل تهیه شده بود و اگر شخصی می خواستیم مراجعه کنیم شاید ساعتها در صف باید منتظر بلیط می موندیم و موارد مشابه با این زیاد بود.

3 پسندیده

در هر حال سفر خارجی با تور خیلی بهتره

اما سعی کنین خدمات آژانس رو چشم بسته نپذیرین! مخصوصاً برای کشورهایی که مقصد اصلی ما ایرانیهاست (مثل ترکیه و تایلند و ارمنستان و گرجستان و …)

در مورد کشورهایی که مقصد اصلی ما ایرانیها نیست به نظر میرسه اعتماد به خدمات تور وضعیت بهتری داره. مثل موردی که دوستمون در فرانسه اشاره کردن

اینکه تعدادشون چقدره چندان مهم نیست. یک نفر باشه یا هزار نفر
کسی حق نداره بهتون برنامه تفریحات رو تکلیف کنه! (مگر کاروان زیارتی باشه) :grin:

2 پسندیده

من خودم معمولا سفر شخصی رو ترجیح میدم اما یه جاهایی مثل کمپ زدن تو دشت سوسن خوزستان یا کویر نیاز هست که با یک تور سفر کرد.

خب معمولا سفرهای خارجی رو با تور انتخاب میکنم که مقرون بصرفه تره
اتفاقا تور هیچ محدودیتی نداره و وقتمون تماما مال خودمونه، ما این اختیار رو داریم که تو گردشهای شهری همراه تور باشیم، میتونیمم از وقتمون جور دیگه ای استفاده کنیم.
تجربه سفر داخلی با تور رو ندارم