مطالب جالب در مورد علوم اعصاب رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

داشتم چرخی میزدم توی نت برای پیدا کردن یک مطلب کلی و عمومی درباره علوم اعصاب. به این مقاله رسیدم، هرچند به طور کلی فعلا به درد هدف اصلی خودم نمیخوره ولی به نظرم جالب میاد.

هدف مقاله معرفی منابع اینترنتی برای افرادی هست که در حوزه علوم اعصاب کار میکنن و میخوان مطالب پایه و عمومی رو به بقیه ارائه بدن. ولی به طرز جالبی به درد هر فرد علاقه‌مند به علوم اعصاب هم میخوره.

به طور بسیار مختصر، فعلا سرتیترهای مقاله رو اینجا میزارم. شما هم اگر منبع مناسب، معتبر و «قابل دسترسی» می‌شناسین معرفی کنین.

  • تاریخچه علوم اعصاب: از کجا به شکل ابتدایی شروع شده و در چه زمانی علوم اعصاب به شکل مدرن و فراگیر در آمده.

  • نوروآناتومی: ساختار پیچیده مغز به سختی قابل ارائه‌ی بصری هست. سایتهای زیادی در این بخش معرفی شدن که با گستره‌ی وسیعی از امکانات به فرد اجازه میده که تصویری سه‌بعدی و قابل لمس از مغز و سیستم عصبی رو پیدا کنه.

  • فیزیولوژی سیستم عصبی: نحوه عملکرد عصبها، سیستم عصبی و مغز با داده‌های واقعی یا شبیه‌سازیهای حاصل از مدلهای مختلف، از طریق دسترسی به منابع اینترنتی مفید در این بخش توضیح داده شده.

  • اثرات داروها و مواد بر مغز: به عنوان مبحثی جذاب برای عموم، منابع و سایتهایی برای دسترسی به تحقیقات معتبر و محتواهای مرتبط در این بخش ارائه شده.

4 پسندیده