معمولا چه قسمتی از آسانسور بیشتر خراب میشه؟

چند وقتیه داریم کارای آسانسور انجام میدیم.

به نظرم اومد که از دوستان در مورد خرابی ها و یا نگرانی ها در مورد آسانسور بدونم و یا هر ایده ای که بشه در کار استفاده کرد.

اگه کسی سوالی درباره آسانسور به ذهنش میرسه میتونم جواب بدم.

2 پسندیده

بعضی آسانسورها با تکان زیاد شروع میشن و با تکان زیاد می‌ایستند. شروع و پایان رو نمیشه با اینورتر روان کرد. اگر بشه هزینه اضافه کردن اینورتر چقدر هست؟ منظورم اینورتر soft start و soft stop هست.

1 پسندیده
  • چرا میگن بار رو با آسانسور نبریم؟ مگه وزن یه یخچال، از وزن ۲-۳ نفر آدم بیشتره؟!

• چرا موسیقی‌هایی که تو آسانسور پخش میشه اینقدر موسیقی های تکراری هست، همه‌شون هم بی‌‌کلام؟! نمیشه مثلا کمی تنوع بدن از آهنگ شجریان تا موسیقی‌های هیپ‌هاپ رو به شکل تصادفی توش پخش کنن؟

• یه مبحثی هست به اسم آینه‌ی واقعی یا true mirror که درش شما تصویرتون رو در آینه به شکل غیرآینه ای یا معکوس نشده می‌بینین. به این شکل که دو آینه رو در حالت V شکل به هم می‌چسبونین و زاویه بین این دو رو ۹۰ تنظیم میکنین. بعد معکوسِ معکوسِ تصویرتون رو تو آینه می‌بینین و در نتیجه انگار خودتون رو همون طور که بقیه می‌بیننتون، مشاهده میکنین.

این معمولا جذابه، چون همه‌مون به تصویر خودمون در آینه عادت کردیم! تو آسانسور فضا برای استفاده از این مفهوم فیزیکی فراهمه. و خب اگه بتونین با کمی هزینه پیاده‌ش کنین، می‌تونه سرگرم کننده باشه و باعث حواس‌پرتی افراد در آسانسور بشه. و در نتیجه تکون‌ها و احتمالا طولانی شدن مسیر تو آسانسور کمتر افراد رو نگران کنه.

image

1 پسندیده

ایجاد حواس‌پرتی روش جالبیه. البته تکونهای مسیر به نظر من در طولانی مدت می‌تونه به ساختار آسانسور هم آسیب بزنه که یه کم حس آینده ننگری در چنین آسانسوری به آدم میده.
ولی ایده آینه خیلی جالب بود! خیلی موضوع جالبیه در کل!!

1 پسندیده

اینو معمولا مدیر ساختمونا میگن.
اگه نه فرقی نمیکنه.
فقط این میمونه که موتور چند نفره باشه و یا کابین به اندازه بزرگ باشه.

کلا چند تا شرکت تولید کننده تابلو فرمان وجود داره که به طور دیفالت چند تا اهنگ رو مموری رو تابلو میذارن و میشه اونارو جایگزین کرد.
ما این کارو میکنیم

ایده خیلی جالبیه.
با بچه های گروه مطرح میکنم.
مرسی

این تکان معمولا مال آسانسور های خیلی قدیمیه که تابلو رله ای داشتن
امروزه آسانسورا یا هیدرولیک هستن.
یا کششی که دارای دو نوع موتور (با گیربکس و بدون گیربکس ) هستن و دارای اینورتور
که اون تغییر ناگهانی شتاب رو دیگه ندارن

1 پسندیده

اتفاقاً من سوار آسانسورهای منازل سازمانی ۵۰ سال پیش شدم و این تکان‌های شدید رو نداشت.
و این آسانسوری که می‌گم حدود ۴ سال پیش نصب شده.

اگه اینطوره نصابش وارد نبوده

کابین آسانسور روی دو تا ریل موازی سوار میشه
اگه ریل ها نسبت به هم آکس نباشن و یا هر کدوم ذره ای کجی داشته باشه باعث لرزش شدید کابین میشه

1 پسندیده