معیارهای اصلی ازدواج چیست؟

معیارهای اصلی ازدواج چیست؟ این معیارها چه تأثیری در امر زندگی مشترک دائمی داره؟ معیارهای ازدواج چه چیزهایی را شامل می‌شود؟

1 پسندیده

باید دید دو شخصیت چقدر باهم انطباق دارن
در مرحله اول شخص باید ثبات شخصیت داشته باشه، سپس ثبات افکار و در نهایت ثبات اهداف
که معمولاً در اواخر دهه بیست زندگی و اوایل دهه سی رخ میده

1 پسندیده

معیار های آدما با هم فرق میکنه و بنظرم نمیشه معیار های اصلی رو به طور کلی گفت ولی خب اینکه فکر و ذهن آدما با هم بخونه و تفاهم داشته باشن حداقل در ۷٠ درصد مسائل خیلی مهمه

2 پسندیده

از این تاپیک ها زیاد تر بزنین لطفا خیلی لازمه

1 پسندیده

درباره ازدواج و حواشی مهم اون بحث‌های جالبی تو پادپرس شکل گرفته، خوندنشون خالی از لطف نیست.
الان واژه ازدواج رو در کادر جستجوی پادپرس زدم، حدود ۳۰ تاپیک اومد که فقط تو عنوان این رو دارن، در متن که خیلی بیشتر:

من 20سالمه
زندگی های زیادی اطرافم دیدم

تو مدرسه و آدم های مذهبی حرفای ساده ایی میزنن و به اخلاق و این داستانا اشاره میکنن

اما من دنبال آدم‌ی میگردم که انسان باشه فقط همین

مساله سن چیزیه که تو ایران جدی گرفته نمیشه
من هیچوقت درک نکردم یه پسر 22ساله چجوری با یه بچه راهنمایی دوست میشه

شاید بخاطر سو استفاده

من از بلوغم به بعد از پسرایی خوشم میومد که 3سال از خودم بزرگترن و علتشو هم نمیدونم

به شخصه حاضرم با پسری زندگی کنم که 2سال از خودم کوچیکتره اما نمیتونم با آدمی که 8سال از خودم بزرگتره زندگی کنم

و میخوام بدونم در صورت مزدوج شدنم تا 40 سال اینده که قراره در کنار هم زندگی کنیم چگونه خواهد گذشت

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم هایی به شمار میاد که می تونه زندگی کسی رو بسازه یا اون رو ویران بکنه؛ می تونه شروع بحران‌های عمیق برای دختر یا پسر باشه و شخصیت اونها رو متلاشی بکنه و یا جنبه هایی از اونها ر تکمیل بکنه. معیارهای اساسی ای که میشه برای ازدواج در نظر گرفت به شرح زیر هستش؛
۱- تعهد ۲- داشتن سلامت جسمی و روحی- روانی
۳-مسئولیت پذیری ۴- استقلال داشتن و عدم وابستگی به دیگران ۵- همسانی اعتقادات و ارزش های طرفین ۶- اخلاق نیک۷- صداقت و اعتماد ۸- خانواده ها هم سطح باشند.

1 پسندیده