مغز مردان و زنان چه تفاوت مشهودی داره؟!

مغز مردان و زنان چه تفاوت های معنی داری از خود نشان میدهد؟
تحقیقات نورولوژی و آناتومی در این زمینه چه می گوید؟

6 Likes

بحث جالبی است و کاش متخصصان مربوطه این تفاوت ها را با کاربردهای آن بیان می کردند. مخصوصا برای تشکیل سیناپس های توانایی های مختلف در دوران رشد و یا کاربرد این علوم برای حل مشکلات مردمانی که دوران رشدشان تمام شده و بایستی برای آینده توسعه در ایران خود را آماده کنند.

3 Likes

تفاوت بین مغز مردان و زنان:

 1. سایز و اندازه مغز زنان و مردان متفاوت است
  مغز مردان به طور متوسط 10٪ ​بیش از زنان است

 2. فعالیت نیمکره مغز زنان و مردان متفاوت است
  نیم کره چپ در آقایان و نیم کره راست در خانم ها از فعالیت بیشتری برخوردار است

 3. تفاوت در ساختار مغز زنان و مردان
  بخش های مختلف مغز نسبت به اندازه مغز می توانند متفاوت باشند . برای مثال آمیگدال و هیپوتالاموس در آقایان نسبت به خانم ها بیشتر می باشد و این تنها به دلیل سایز مغز آنها می باشد . همچنین جالب است که بدانید خانم ها بیشتر از آقایان احساساتی هستند ولی آمیگدال که مسئول احساست شخصی در افراد است و در آقایان بیشتر از خانم ها می باشد و این نشان دهنده این است که آقایان از لحاظ علمی از خانم ها با احساس تر هستند و می توان حدس زد که آنها نسبت به خانم ها کمتر بروز می دهند .

 4. تفاوت و حقیقت جالب در مورد بیماری های روانی در مغز زنان و مردان
  شیوع برخی بیماری های روانی در آقایان و خانم ها متفاوت است . برای مثال اوتیسم ، اختلال نقص توجه ، اختلال بیش فعالی و سندرم تورورت در مردان نسبت به خانم ها بیشتر است همچنین در میان خانم ها افسردگی ، اضطراب و کم بودن اشتها شایع تر از آقایان است . متاسفانه هنوز دانشمندان علت آنرا کشف نمایند و یکی از اصلی ترن وظایف عصب شناسی(neurobiology ) کشف این چنین از علت ها و دلایل و راه های پیشگیری آنها می باشد .

2 Likes

فکر کنم این به خاطر ساختار بدنشون باشه
جسم بزرگ تری نسبت به زنان دارند و طبیعتا مغزشونم بزرگ تره

1 Like