منشا خلاقیت از کجا می آید؟

در ادامه بحث خلاقیت داشتم فکر میکردم کارکرد خلاقیت چیه؟ اصلا ما چرا دنبال خلاقیت هستیم؟ اگر خلاقیت ناشی از دغدغه باشد، این دغدغه از کجا می آید؟ اگر دغدغه از نوع نگاه یا زاویه دید حاصل می شود، این نوع نگاه چیست؟

2 پسندیده

بیاییم یه نگاه کلی به معنی خلاقیت بکنیم که در واقع میشه خلق چیزی که قبلا نبوده. شاید شاید این خلاقیت به صورت استعدادی نهفته باشه که باید اون رو تربیت کرد و خوب خیلی وقتها به نظر من تلاش برای رفع نیازها یکی از مهمترین ابزار تربیت خلاقیت. خوب مثلا اگه ما برای بچه های خودمون همه چیز رو اماده و محیا نذاریم در عوض به اونها ابزار بدیم تا خودشون تلاش کنن تا نیازهاشون رو برطرف کنند شاید این حس بین اونها رشد کنه و یا اگه مثلا من به جای اینکه بچه ها خودم رو از خاک بازی منع کنم اجازه بدم که با بازی کردن با خاک بی شکل برای خودش اشکال با فرم ها مختلف بسازه کمک به پرورش خلاقیتش کردم. شاید تو مرحله بالاتر اینکه مثلا ما این اجازه رو به دانشجو ها بدیم که یه زمانی رو داشته باشن که با اساتید مختلف بحث کنن و سعی کنن ایده های ذهنیشون رو پرورش بدن و یا به ازمایش بذارن میتونه این حس رو اگر حفته باشه دوباره زنده کنه./

2 پسندیده

به نظرم خلاقيت حاصل انگيزه و انرژي در كنار آزاديه
اگه هر سه همزمان فراهم باشن خلاقيت متولد ميشه

به نظرم منشا خلاقیت تنبلی و لذت طلبی هست!