منطق پشت نرخ کرایه تاکسی‌های خطی چیه؟

مدیریت_سازمانی
حمل_و_نقل
طراحی_خدمات
رفاه_اجتماعی

(لاله ملا) #1

یادمه یه زمانی زنجان نرخ کرایه تاکسی ۴۵ تومن بود! اصلا معضلی بود اینکه موقع پیاده شدن به راننده بگی:

حاجی بی زحمت اون ۵ تومن باقی پولم رو پس بده!

اخیرا (همین دیشب) کرایه تاکسی از مسیری ۵۰۰ به مسیری ۶۰۰ تومن افزایش پیدا کرده. دیشب که به راننده ۵۰۰ تومن دادم گفت کرایه شده ۶۰۰ تومن خانم. عذرخواهی کردم و گفتم نمیدونستم و یه هزاری دادم. بهم ۲۰۰ پس داد! بهش گفتم فرمودین ۶۰۰ یا ۸۰۰؟ گفت شده ۶۰۰ ولی من خورد ندارم! ببخشید.

توجه کنین صد تومن رو به من نبخشید و انتظار داشت من دویست تومن رو بهش ببخشم!

دقیقا اون کسی که قیمت رو تغییر داده فازش چی بوده؟ هدفش چی بوده؟ ۱۰۰ تومن افزایش قیمت تو دنیایی که دیگه ۱۰۰ تومنی وجود نداره یعنی چی؟! چرا مثلا نذاشتن هزار؟ این نرخ ۶۰۰ تومنی باعث نمیشه کلی راننده ها یا مسافرا حس دزدی/پول مردم خوری بهشون دست بده؟!

الان با یه چنین قیمت گذاری به نظرتون عدالت برقرار شده یا عزت نفس هست که از مسافر و راننده داره کم میشه؟

و سوال دیگه: ایا چنین جزئیات ریزی واقعا تو کیفیت زندگی و حضور افراد تاثیرگذاره یا من زیادی گیر دادم؟ :wink:


(یوسف ) #2

اول به این بخوام جواب بدم، بله اتفاقا در نهایت همین جزئیاته که برای مردم مهمه. یعنی جنجالهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای همین روالهای زندگیه نه برای مفاهیم فلسفی.

از نظر روحی و روانی نکته بسیار خوبی رو گفتید. تصور کنید که افراد جامعه خسته از کار و مشغله‌های زندگی، هر روز با تاکسی، مغازه و … سروکار دارن. همین حس به ظاهر بی‌اهمیت، میتونه فرد خسته رو از زندگی، اجتماع و سیستم اجتماعی بیزار کنه. در واقع این راننده هم به نیاز پایه افراد (مالی) ضربه میزنه به حس اجتماعی هم ضربه میزنه. در طول زمان، همین حسهاست که بنیان اجتماعی رو در شرایط حساس حفظ میکنه، اینکه شما بدونید آدمهای اطرافتون چقدر قابل اعتمادن!

بعد به این نگاه کنید که راننده‌ای که به اینکار عادت کنه، چقدر میتونه آلوده بشه؟ یک حساب سرانگشتی: روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ نفر، یعنی روزی بین ده هزار تا بیست هزار تومان کلاهبرداری محترمانه، ماهانه چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان. ممکنه فکر کنید چیزی نیست ولی خیلیها از همین حساب کتاب انگیزه میگیرن و اینکار رو تکرار میکنن!


(Jalal Razavi) #3

دیگه ذهنم کشش این موضوعات رو نداره :grin: مردم ما توی هزاران مورد مثل این غرق شدن. با وجود این من راننده تاکسی هایی میشناسم که هم همیشه پول خرد دارن هم همیشه باقی پول رو به مسافر کامل پرداخت میکنن. همه تقصیر متوجه نرخ و قیمت گذاری نیست. موضوع مورد بحث هم جنبه اجتماعی داره هم فرهنگی هم مالی.
اینکه پول خرد برای راننده ها تامین نمیشه یه موضوعه
اینکه راننده به بهانه نداشتن پول خرد کرایه بیشتری بگیره یه موضوعه و در نهایت نرخ و قیمت گذاری و سازمان دهی حمل و نقل شهری هم یک موضوع.

همه اینها دست به دست هم دادن تا این اتفاق بیوفته و خیلی وقت هم هست که این معضل رو داریم.

راهکارش میتونه پرداخت الکترونیکی باشه تا حدی.