من میخوام راجب وضعیت جوی و آب و هوای تمام مناطق ایران بدونم

چون خیلی گرم شده، اینجا الان 24 درجه اس من گرممه
میخوام ی جاییو ک زیر 20درجه اس پیدا کنم و کوچ کنم

سرسبز هم باشه، ایران 1300 شهر و 27 هزار روستا داره ک مجموعن میشه 28هزارو 300تا

خودم اگه بخام وقت بزارم بفهمم کل تابستونم میره، اما دوست داشتم 64 تا دوست پیوا کنم گروهی اینکارو کنیم به اینشکل روزی 5دیقه یا هفته ایی نیم ساعتشون رو برای اینکار بزارن و تا 365 روز بعد نتیجه رو ک یادداشت کردن باهم ب اشتراک بزاریم

و فقط ی روز از 365روزشون گرفته میشه

یه 10 نفر از دوستام هستن

50 نفر دیگه میخوام پیشنهادی دارین؟

یا شماهم فک میکنین ک اخرش خودم باید تابستون وقت بزارم؟

2 پسندیده

ایده باحالیه باید دمای شهر برای کل سال رو بدست بیاریم؟ یا هر ماه یه عدد کمینه و بیشینه اعلام کنیم؟
یه جوری باشه که از داده بدست اومده بشه برای مصارف دیگه مثل ریکامندر و هوش مصنوعی استفاده کرد خوب میشه ها :thinking:

1 پسندیده

چه مزیتی نسبت به داده‌های ماهواره‌ای مثل accurate weather میخواید ایجاد کنید؟ میتونین از این سایت API بگیرین یا به یه نفر در خارج ایران پول بدین تا این دیتا رو بگیره. منتها نکته مهم اینه که آیا میخواین از خود این برای درآمد استفاده کنین یا بیزنس پلن دیگری دارین؟

2 پسندیده

نه درکل فکر میکنم به کمک اینترنت به کمک 5بار انگشت رو اینطرف و اونطرف صحفه زدن دمای ی سال یا دو سالو سریع نگاه کرد و ارتفاع از سطح دریا رو هم یاداداشت کرد

و سراغ نقطه بعدی رفت

من هدفم پیدا کردن روستاهای خنک و سر سبز ایرانه

1 پسندیده

من اصلا ازینا سر در نمیارم
چ جالب

1 پسندیده

ممنونم لطف کردین
پیشنهاد به بقیه و تحویل گرفتنش بین 15 تا 20میلیون و حدود 4 5ماه زمان میبره

این ایده یهو ب ذهنم رسید و من میخوام روستاهای خنک و سر سبز ایرانو بشناسم

1 پسندیده

هیچ سرویسی روستاهای خنک ایرانو معرفی نمیکنه :grin: داده خام همه سرویس ها ارائه میکنن اما داده تحلیل شده، هدف دهی به مخاطب بر اساس داده و ساختار دادن به داده مواردی هست که امروزه میشه روشون مانور داد

2 پسندیده

میدونم
اما من از جاهای شلوغ متنفرم

و خودم پیداشون میکنم دونه دونه

این دقیقا یعنی یه اکشن پلن برای استفاده. پس شما اساسا دیتا رو از هر منبعی که بهترین و به صرفه‌ترین منبع هست، میخواین به دست بیارین و بعد با یک تحلیل خلاقانه اون رو به محصول تبدیل کنین (اینجا قاعدتا یه هوش مصنوعی ساده میتونه کار رو انجام بده)

2 پسندیده

چطوری یعنی؟
من سر در نمیارم

2 پسندیده

دقیقا همینطوره :ok_hand::pray::pray: احتیاجی به هوش مصنوعی خفن و پیشرفته نیست
علم بیرون از هوش مصنوعی استفاده میشه و هوش مصنوعی صرفا یک کارگر قدرتمندتر و سریع تر باید باشه نه باهوش تر و پیچیده تر
البته این دیدگاه من توی بیزینس و کاره و شاید غلط باشه

2 پسندیده

اینکه عدد رو تبدیل به خاصیت مناسب کنید، یک نوعی یادگیری ساده ماشینیه، احتمالا @Jalal_Razavi هم میتونه ایده خودش رو بگه ولی ساده‌ترین راه یه کلاسیفیر هست که دما رو تبدیل به خنک، گرم یا … میکنه. کار خاصی نداره در شکل ابتدایی.

2 پسندیده

راستش یه سال هست که با بچه‌های هوش کار میکنم و همین نکته رو نمیتونم بهشون بفهمونم. متاسفانه شوآف در این زمینه باعث توهم میشه. اگر این دیدگاه رو داری، به نظرم یه خبره‌ی این کار هستی که چم وخم کار رو بخوبی درک و فهم کردی :slight_smile: احسنت :ok_hand:

2 پسندیده

من دولوپر نیستم تاحالا یک خط هم هوش مصنوعی، کلاسترینگ، ماشین نویسی و و و کار نکردم اما آگاهیم نسبت به عملیاتی که اتفاق میوفته نیاز بود که بالا باشه تا بتونم بفهمم چی از تیم میخوام
خیلی دوست داشتم دولوپر باشم اما چند تا شاخه رو الان دیگه نمیتونم کار کنم و هنوز انگیزه کافی و راه مناسبی برام پیش نیومده :sweat_smile:
مثل افرادی شدم که ترکی میفهمن اما نمیتونن حرف بزنن :joy:

2 پسندیده

من هم کد سطح بالایی برای هوش نمیزنم ولی الان برای تست ایده‌ها واقعا در حد چند خط هست، keras یا sklearn همه چیز رو تبدیل به ساده‌ترین کار کرده و به کارگیری هوش رو بسیار ساده. اگر مفهوم رو بلد هستی که به نظرم جز ۵-۱۰ درصد افراد قوی در حوزه هوش هستی، اکثرا همین چند خط کد زدن رو بلدن و مفاهیم رو کاملا ول کردن به امان خدا.

2 پسندیده

از قدیم گفتن چشم نامرده و دست مرد
چشم نگاه میکنه میترسه دست انجام میده
باید دستمو قوی تر کنم برم سراغش اینجوری که شما میگی توانایی خوبی دارم که ازش غافل شدم و اتفاقا میدونم چقدر پول ساز و اعتبار دار و خارج پسنده! البته گزینه آخر همون واسه گزینه آخر خوبه :joy:
مرسی از اینکه منو آگاه کردی یوسف بزرگ و عزیز :heart:
در مجموع @Sin_sad من توی جمع آوری کمکت میکنم اما قول بده همه اطلاعات رو با همه مشارکت کننده ها share کنی :sweat_smile:

2 پسندیده

جدن؟:heart_eyes:
با کمال میل

من هنوز دارم اعضای تیممو جمع میکنم
اکا 64 نفر واقعا زیاده
میتونین کمکم کنین تا 46 نفر دیگه پیدا کنم؟

وگرنه خودم اگه کل تابستونمو بزارم و از الان تا سال بعد شاید ب زور بتونم نصفشو پیدا کنم

اما اگه 64 نفر تکمیل بشه وقت زیادی از کسی گرفته نمیشه

من هیچی از حرفاتون متوجه نمیشم

2 پسندیده

من هم احتمالا میتونم برای یک پروژه اوپن سورس وقت بزارم و فکر کنم بتونم کمک کنم توی بعضی جنبه‌ها.

توی بسیاری از جاها، کار عملی از اطلاعات بیشتر اهمیت داره و یکی از بهترین راهها اینه که توی پروژه اوپن سورس اتفاق بیوفته :slight_smile:

2 پسندیده

اشکال نداره :joy: اگر ایده‌ای بود من به شکل عملی در خدمت هستم. منتها داده‌ها باید به شکل مناسب در دسترس باشه.