موقع ورزش مخصوصا تو تابستون، چه نوشیدنی بنوشم که از خستگی و بی حسی بدنم کم کنه؟

توی ورزش ممکنه آب زیادی از دست بدیم. خیلی وقت‌ها فکر می‌کردم کاش یه چیزی توی این آب بود که مواد مورد نیاز بدنم رو بهم برسونه.
ولی به خاطر نداشتن دانش هیچ وقت ایده‌ای نداشتم.
لاله از استفاده از پودر او.آر.اس گفت. خودم هم بهش فکر کرده بودم. ولی باز به خاطر نداشتن تجربه ازش استفاده نکردم.

با سرچ توی نت متوجه شدم او.آر.اس معمولا از نمک سدیم کلرید، تری‌سدیم‌سیترات (که نمی‌دونم دقیقا چه وظیفه‌ای داره. شاید چیزی شبیه اسفنج برای نگه داشتن آب در بدن باشه)، پتاسیم کلراید و Anhydrous glucose )که به نظر میاد با گلوکوز فرق داره) تشکیل شده.

ظاهرا چیز خیلی عجیبی نیست. کمی قند، نمک خوراکی و نمک پتاسیم رو توی آب حل کنیم شاید چیزی شبیه به همین پودر به دست بیاد.

به نظرتون چه پودری می‌شه در هنگام ورزش استفاده کرد تا با تامین الکترولیت‌ها از خستگی جلوگیری کنیم و هم با تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن، از مشکلات دیگر عصبی شاید جلوگیری کنیم.
چون تا جایی که یادم هست، اعصاب نیاز به الکترولیت‌های خاصی برای ارتباطات بدن دارند. و الکترولیت‌ها به خاطر محلول در آب بودن، معمولا با تعریق از بدن خارج می‌شن.
چه مواد دیگه‌ای لازمه تا به این محلول اضافه کنیم.
همین طور نمک پتاسیم خوراکی رو از کجا می‌شه تهیه کرد؟

4 پسندیده

او. ار. اس راستش چیزی نیست جز آب +‌نمک+شکر :blush:

عوارض خیلی زیادی نداره، هر چند مصرف نمک و شکر بیش از حد خودش ضررهایی برای بدن داره.

فکر میکنم یه شربت آبلیمو که درش کمی نمک هم ریخته بشه تو این مورد ورزشی خیلی کمک کنه. هم خوشمزه ست و تو تابستون می‌چسبه و هم برای رفع بی حسی مفیده.

اگه در شربتتون به جای شکر، از عسل استفاده کنین که خیلی هم بهتر.
میتونین برگ نعنا هم داخل بطری بریزین. تقریبا مشابه موهیتو میشه.

غیر از این، یکی از درمان های خونگی اسهال، ترکیب عسل-زنجبیل هست. فکر کنم بد نباشه این نوشیدنی رو تست کنین و نتیجه ش رو به ما هم بگین:

دمنوش زنجبیل درست کنین، یکی دو قاشق عسل درش حل کنین و بعد بذارین سرد شه و بریزین تو بطری آب. موقع ورزش بنوشین.

4 پسندیده

یه چیزی رو توی اینستاگرام دیدم که خیلی ازش تعریف میشد اسمش یادم نیست ولی اب مزه دار بود
به این صورت که ورزشکار چند برش از سیب به اضافه یه چوب دارچین و چند عدد برگ نعنا رو توی اب می ریخت و شب تا صبح توی یخچال نگه میداشت.
این کار رو با تمام میوه ها میکرد و میگفت باعث میشه موقع ورزش انرژی بیشتری داشته باشم
شاید راه درستی باشه ولی من تا الان امتحان نکردم.

3 پسندیده

منظورتون" دتاکس واتر "هست ؟

1 پسندیده

اره فکر کنم همین بود

میتونید دیتاکس از شب قبل آماده و استفاده کنید
اما شاید خنده دار باشه که من نوشابه میخورم (بخاطر قندش)

1 پسندیده

دیگه کریس هم نوشابه رو گذاشت کنار، شما چرا؟ :grin:

1 پسندیده

@lolmol وای لاله نمیدونم تلقینه یا چی، اون گاز نوشابه و اون خنکی انگار انرژی بهم برمیگردونه😆
اما اگه بدونم ارزش سهام نوشابه حداقل زمزم با نخوردن من میاد پایین حتما اینکارو میکنم😁

2 پسندیده

بسیار عالی !
معجون های شیرخرما و شیرعسل
هم میتونه خوب باشه به نظرم .

1 پسندیده