می‌تونیم در لینوکس فتوشاپ نصب کنیم؟

سلام دوستان می‌خوام به لینوکس به طور کامل مهاجرت کنم.
تابحال چند باری کار کردم باهاش(اوبونتو)

تو اینترنت نوشته بود که با نرم افزار wine میتونیم از نرم افزار های ویندوزی استفاده کنیم اما شک دارم که بتونم یک نسخه کامل از نرم افزار های مثل فتوشاپ نصب کنم.
کسی تجربه ای در این مورد داشته؟
از دوستان اگر کسی لینوکس داره اگه امتحان کنه جوابش رو به ما بگه ممنون میشم.

5 پسندیده

ایلوستریتور زیاد معادل مناسبی ندارند بیشتر دلیلم اینه وگرنه gimp عالیه

1 پسندیده

من حدود ۷-۸ سال پیش امتحان کردم و نتونستم فوتوشاپ رو درون لینوکس نصب کنم؛ بعید میدونم الان هم بشه. اگه حتما ایلاستریتور میخوای بد نیست به نصب ویندوز از طریق virtual box داخل لینوکس فکر کنی. برای خود فوتوشاپ، gimp واقعا گزینه‌ی قوی و خوبی هست و نیازی به فوتوشاپ در لینوکس به هیچ وجه پیدا نمیکنی.

1 پسندیده

اگر برای ویرایش فایلهای svg میخواید Inkscape هم میتونه مفید باشه

1 پسندیده

زیاد برام جالب نبود…

مدیریت و ورژنینگ wine برای کاربرهای تازه کار سخت هست.
برای این کار چندتا نرم افزار روی لینوکس وجود داره که بهت میگم.
بهترین گزینه که من ازش خیلی جواب گرفتم PlayOnLinux هست که روی اوبونتو خوب جواب می ده. من حتی باهاش کال آو دیوتی بازی کردم. اگر نتونستی بهم پیام بده اینستراکشن رو کامل برات بفرستم

اما اگر وارد لینوکس میشی لطفا در مورد فلسفه ش هم بخون و کرک کردن رو بذار کنار

wget -q "http://deb.playonlinux.com/public.gpg" -O- | sudo apt-key add -
sudo wget http://deb.playonlinux.com/playonlinux_trusty.list -O /etc/apt/sources.list.d/playonlinux.list
sudo apt-get update
sudo apt-get build-dep playonlinux
sudo apt-get install playonlinux
sudo apt upgrade
sudo apt dist-upgrade
sudo apt autoremove
ورژن اوبونتوت مهمه این مال trusty هست
3 پسندیده

حتما ولی یهویی نمیتونم همه کار هام رو متوقف کنم.
فعلا شروعی هستش تا پیدا کردن جایگزین ها مناسب
مثلا inkscape به هیچ وجه نمیتونه برای من جایگزین illustrator بشه.
راهی برای این کار هم سراغ دارید؟

1 پسندیده

تمام نرم افزار ها رو می تونی با محیط playonlinux راه اندازی کنی. فقط باید مطالعه کنی و بپرسی تا بتونی به حد خوب و قابل قبولی کاستومایزش کنی.
نرم افزار های جایگزین خیلی وجود داره، لیست نرم افزارهاتو کلا بده برات مناسب ترین ها رو با نصب شون بفرستم. فقط حواست باشه که اوبونتو استفاده می کنی حتما lts استفاده کن(با این همه کاری که داری انجام می دی)
در ضمن اینترنت پر سرعت و پر حجم هم داشته باش که واسه راه اندازی بدردت می خوره.
یه فلش بوتیبل هم از همون ورژن لینوکس داشته باش واسه ریکاوری بدردت می خوره.
یاد باشه لینوکس مثل ویندوز نیست که ری استارت کنی همه چی خوب بشه.

1 پسندیده

چند وقتی میشه لینوکس نصب کردم.

سلام دوست عزیز
شما میتونید از نرم افزار gimp برای جایگزین فتوشاپ و krita رو به جای illustrator استفاده کنید.

2 پسندیده

یک جستجو هم می‌تونه معمولا کمک کنه: Alternative to. مثلا توی مورد شما می‌تونه این باشه:
Alternative to illustrator
یکی از سایت‌هایی که می‌تونه جواب خوبی بده سایت Alternative to هست:
https://alternativeto.net/
توی قسمت فیلتر جستجوها می‌تونید سیستم‌عامل و قیمت و ویژگی‌های دیگه نرم‌افزار رو مشخص کنید. یا مثلا گزینه Open Source رو هم تیک بزنید.

2 پسندیده

سلام عزیزم.
نسخه های پایین تر فتوشاپ براحتی قابل نصبه. منظورم فتوشاپ cs. و جالبه که بهتر از محیط ویندوز کار میکنه.
من با محیط لینوکس و نرم افزارهاش زیاد مشکلی نداشتم. اما با عدم ثباتش و اینکه بوت ش هر چند مدت مشکل پیدا میکرد خیلی داستان داشتم.
الان هم چند ساله که دارم مک کار میکنم و خوشبختانه هیچکدوم از مشکلات لینوکس نداره اما همون حس بهت انتقال میده

الان متوجه شدم که نسخه CC15 با استفاده از PlayOnLinux قابل نصبه.

1 پسندیده

با سلام
دوست عزیز مشکل شما از لینوکس نبوده بلکه برای این بوده که شما بلد نبودید کانفیگ کنید و خوب استفاده کنید برا همین به مشکل میخوردید تو لینوکس برای کسایی که به لینوکس نقل مکان میکنن باید بدونن لینوکس ویندوز نیست و باید چیزای پایه رو یاد بگیرید.

با ارزوی موفقیت.

سلام. از اونجایی که نقل قول از پیامی نکردید، من فرض بر این گذاشتم که با بنده بودین. الان خیلی وقته که دیگه سراغ لینوکس نیومدم و فکر هم نکنم دیگه بیام سراغ دسکتاپ لینوکس. اما همون موقع که بودم تقریبا کامل آشنا بودم و حتی با gtk و پایتون یه برنامه حسابداری ساده نوشتم. و می‌دونم که دستوراتی برای fix یا repair کردن بوت لینوکس هست. اما وقتی از محیط دسکتاپ یه سیستم عامل صحبت میکنیم، مطمئنا انتظار پایداری و ثبات حداقل در کارهای روالی داریم نه اینکه هر دفعه که دچار مشکل شد بدوییم دنبال رفع مشکل و این طور موش و گربه بازی ها

من رو ببخشید اگه،از لحن بیانم ناراحت شدین.
من الان حدود چند سالی هست از توزیع های گنو/لینوکسی استفاده میکنم و مشکلی ندیدم که خیلی من رو اذیت کنه فقط با یه سرچ کوچیک جوابشونو پیدا میکردم اوایل درست مثل وقتی که از ویندوز استفاده میکردم.

نه عزیزم. ناراحت نشدم. منظورم از توضیحات این بود که وقتی فردی مثل من نوعی که کاربر متوسط لینوکس حساب میشه اینقدر با سیستم عامل به مشکل میخوره وای بحال کاربران عادی. البته الان نزدیک ۴ ساله که بیخیال ویندوز و لینوکس شدم و حتما تونسته روی پایداری ش کار کنه.

نمی دونم سیستم عاملی که اینقدر مشکل داشته باشه که مجبور باشی هر چند وقت یه بار گوگلش کنی، سیستم عامل خوبیه یا نه. اما من حداقل با سیستم فایل ش حال نمی کردم مخصوصا که مجبور بودم دائم با مجوز فایل هاش کار کنم تا بعد از آپلود در سرور دچار مشکل نشن و …

یه سایت خیلی عالی هم هست که تقریبا امکانات اولیه فتوشاپ رو تحت وب میده حتما یه نگاهی بهش بندازین .

https://www.photopea.com/

خودم اولی که سایت رو دیدم باورم نمیشد که میشه تو بستر تحت وب این همه امکانات فتوشاپ رو پیاده سازی کرد

2 پسندیده