نشانه‌های نگارشی نو چه‌قدر به پویایی زبان کمک می‌کنند؟

به وب‌سایتی برخوردم که یک‌سری نشانه‌های نگارشی “غیراستاندارد” ابداع کرده بود که به انتقال مفاهیم و احساس از طریق زبان کمک می‌کرد؛ برام سوال بود که علائم حال زبان چه‌قدر به پویایی زبان کمک می‌کنند. نشانه‌های نگارشی فارسی و انگلیسی رو که مقایسه کنید، می‌بینید که ترجمه تعدادی از علائم علمی رو وارد فارسی کرده. به‌نظرتون امکان ورود نشانه‌های جدید به زبان فارسی وجود داره؟ اصلاً لازم می‌بینید؟

5 پسندیده

نشانه‌های نگارشی غیراستاندارد عالی بود :star_struck: مخصوصا نشانه‌ی پرسش بی پاسخ. تصور کنین فقط با یه نشانه بتونین یه عبارت یا جمله رو بیان کنین! خیلی مناسب پویایی و همین طور بهره وری زبان و انتقال پیام میشه.

پیشنهاد میکنم اگه امکانش هست حتی نسخه‌ای از این نشانه‌ها به پادپرس اضافه شه، مثلا کنار ایموجی‌ها @padpors.

3 پسندیده

خیلی میتونه کمک کنه .و میتونه باعث بشه برای رسوندن بعضی مفاهیم کلی توضیح نداد . غنای مطلب رو در حجم ثابت بالا میبره
من شخصا یک سری علائم رو برای خودم طراحی کردم و بروزش میکنم
یکیش به عنوان مثال : ii که هر جا کنار مطلبی بزارم یعنی این مطلب کاملا از خودم هست و میتونم بعدا بدون ذکر منبع منتشرش کنم
البته اگر بخوایم نگاه سیستمی داشته باشیم همونقدر که بودنش کمک میکنه، اگر غیر استاندارد و جزیره ای هر مرجع علائم خودش رو طراحی کنه، نهایتا شلوغی و تعدد علائم سردرگمی به وجود میاره.
خوبه مثلا فرهنگستان (با نهایت خوش بینی به عملکردش) یکپارچه علائم رو تعریف کنه

4 پسندیده