نشانه اینکه یک مجموعه به لحاظ مدیریت منابع انسانی خوب عمل کرده چیه؟

شرکتها و الگوهای موفق در زمینه مدیریت منابع انسانی کدوم ها هستن؟ ابتکار عمل اونها کجاها بوده؟

الگوی موفق نیروی انسانی

1 پسندیده
  • به آموزش و ارتقای توانایی کارکنان اهمیت میده.
  • رسیدگی به خواست و علایق کارکنان .
  • رضایت شغلی بین افراد بالا هست.
  • غیبت و از زیر کار در رفتن کمتره.
  • بازنشستگی زودتر از موعد کمتر دیده میشه.
  • تنش کمتری دیده میشه در محیط کار.
1 پسندیده

#موارد مشابه
کیفیت زندگی و روحیه و سلامتی نیروی انسانی نقش مهمی تو کیفیت نیروی انسانی داره

بعضی شرکت ها همچین امکاناتی دارن:
محیط ورزشی و تفریحی، مکان خواب (تا حالا شده موقع کار خوابتون بگیره؟)، کافی شاپ، اتاق موسیقی، چیدن محیط فیزیکی به دلخواه فرد

پیش بینی چیزایی که ممکنه افراد رو به دردسر بیاندازه: رفت و آمد محل کار-منزل، نگهداری بچه و نگرانی هاش، سرویس سفارش خرید منزل

محیط کار شاد

1 پسندیده

تواین سایت می تونید لیستی از بهترین شرکتها برای کار کردن رو ببینید. همینطور در قسمت Reviews هر شرکت، می تونید مزایا و معایب هر شرکت رو از نظر کارکنان اون شرکت مشاهده کنید.

#کامنت
یکی از نشانه ها این هست که هر فرد و قسمتی داره به درستی وظیفه محوله رو به خوبی انجام میده. یعنی رضایتمندی کارمندان به گونه ای هست که کار صحیح رو انجام میدن.
قوانین و تصمیم گیری ها انعطاف پذیر باشه. کارکنان حین کار کردن قادر باشن با انعطاف عمل کنن و خشک نباشن یعنی حین گزینش افراد توانایی تطابق با شرایط جدید سنجیده شده است.
اعتماد لازم به عملکرد افراد وجود داشته باشه و افراد تا حدودی آزادی عمل داشته باشن.

تا به حال به این مورد بر نخوردید؟ : مثلا با جا به جایی یه لیوان آب کار شما راه می افتاده اما فرد مورد نظر شما رو انداخته در یک مسیر بوروکراتیک اداری بلند مدت.


#ویدئو
این انعطاف پذیری و اینکه فرد بتونه تصمیم بگیره “کدوم راه حل کارآمدتر هست” و اینکه بتونه تحولی در عملکرد بده و مجوز همچین اقدامی رو داشته باشه به نظرم نشانه ای هست بر درست چرخیدن امورات یه مجموعه:

1 پسندیده

#تجربه
یکی از چیزایی که منو در همکاری با “آموزش و پرورش” و کار با دانش آموزا عذاب میده این هست که شما میخوای دنیا رو به این بچه ها نشون بدی، مثلا یه اردو ببری جنگل، بیابون و فعالیت هایی از این دست و تو این سیستم اعتمادی به شما نیست “گرفتن رضایت نامه” و همه مسئولیت اتفاقات ممکن روی شونه شما هست. به نطرم این خیلی بده چون به این روش خیلی از برنامه های موثر و مثبت کنار گذاشته میشه.

به عبارتی: تضمین و پشتوانه و پشتیبانی از نیروها نمی شه تا اونها قرص و محکم عمل کنن. دائم باید از مسئولیت ها ترسید. “شما مسئولی :fearful:

1 پسندیده