نظر شما در مورد عشق چیست؟

هر کسی برداشت خودش را از عشق دارد و بسیاری از آنها در مورد شکست ها و موفقیت های خودشان در عشق حرف میزنن
میشه گفت عشق هم میتواند جوانب مثبت خوبی یا مضرات بسیار بدی داشته باشد
عشق میتونه خودش به تنهایی دلیلی برا زندگی باشه و شکست عشقی هم میتونه صدامات جبران ناپذیری به فرد وارد کنه
و در آخر به نظر شما عشق خوبه یا بد؟

3 پسندیده

بنظرم عشق چیز مقدسیه
البته اگر واقعا عشق باشه نه هوس ! گاها یکی از یکی خوشش میادیا به دلش میشینه یا هرچی این عشق نیست این هوس عشقه ! (دوستان لطفا حمله نکنید)
عشق ساختنی هست و نه یافتنی ! ما همه عاشق کسی میشیم که معیار های پسندیده مارو داره ، یعنی مثلا من میرم میبینم فلانی با معیارام جوره اونیکه میخوام باشه هست و میرم صحبت میکنم و بیشتر اشنا میشم وقتی دیدم معیارهای اولیه رو داره بعد هم نامزدی و ازدواج که میشه ساخته شدن عشق ، نه که طرفو تو خیابون دیدم بگم اوه مای لاو و بگم عشق در نگاه اولو این چیزا!
خیلیا ممکنه بگن ازدواج دردسره و اینا نه اتفاقا ازدواج یعنی اثبات عشق خب تو این راه مشکلاتی هم وجود داره نمیشه که فقط تو خوشی های هم باشیم و غمای همو نبینیم ! تو زندگی مشترک دردامون یکی میشه و همینش هم قشنگه !
اره دیگ :upside_down_face:

3 پسندیده

خوب و بد بودن هر موضوعی نسبیه پس نمیتونم برای عشق خوب و بدی تعریف کنم. میتونه جاهایی خوب باشه و میتونه جاهایی بد باشه

عشق یکی از قدرتمندترین حس هاست. وقتی عاشق کسی یا چیزی میشید دیگه بقیه افراد یا چیزها به نظرتون نمیاد. البته به این معنی نیست که شما از توی آشغالا طلا پیدا کرده باشید! عشق در نهایتش به دنبال کمال میگرده و کامل خداست؛ این ما هستیم که گاهی اوقات کمال رو خوب درک نکردیم. ممکنه یه آفتابه فلزی عشق کامل تری نسبت به یه شیر آب طلایی برای ما داشته باشه. عشق مثل کراتین واسه بدنسازهاست. بدن رو حجیم میکنه و آسیب دیدگی رو کاهش میده تا بتونن وزنه بیشتری بزنن. عشق باعث میشه انسان ها امید و انگیزشون رو حفظ کنن و سختی مسیر رو تحمل کنن و برسن به چیزی که میخوان.
بعضیا هستن که میگن ما عشق رو تجربه نکردیم. اشتباه میکنن؛ عشق فقط ارتباط حسی بین دو انسان نیست. عشق میتونه که مدادرنگی توی ۴ سالگی باشه یا یه کار ساده مثل راه دادن به یه فرد مسن که داره از خیابون رد میشه یا حتی کامنت گذاشتن توی پادپرس! هدفی که افراد از انجام کاری دنبال میکنن میتونه خود عشق باشه.
توی فلسفه و عرفان عشق و کمال همراستا و همپای هم تعریف میشن. البته دقیق تر که نگاه کنیم همه صفات خوب به موازات رشد میکنن و مجموعه کاملی از این صفات رو به خالق نسبت میدیم. مولانا، حافظ و شمس و… عاشق بودند و صفات برتری زیادی رو به معشوقه خودشون نسبت دادند.

در نهایت به نظر خودم عشق مثل بوی پنیر واسه جِری میمونه که وقتی بهش میخورد از جلوی تام رد میشد و پنیر رو بر میداشت یا گیر میوفتاد. براش مهم نبود که گیر بیوفته، بمیره یا هرچیزی؛ اون لحظه فقط پنیر رو میخواست. عشق عموما یه حس دائمی نیست چون چیزی یا کسی که مارو عاشق خودش میکنه دائمی و همیشگی نیست و عمر داره. عرفا که عاشق خدا میشن جزو اون نادرها هستند و عشق های بین انسان ها هم میتونه گاهی تا آخر عمر و حتی دنیای بعدی هم همراهشون باشه.

5 پسندیده

عشق یعنی
وسط نیم نگاهی
گاهی…
بتوان
گرمی دستان کسی را
حس کرد…
*
عشق یعنی تپش این دل بارانی من
لطف پیدای تو و گریه ی پنهانی من
عشق یعنی که به شوق تو به صحرا بزنم
به هوای دل پاک تو به دریا بزنم
عشق یعنی بشوم آهوی آواره‌ی تو
بدهم دل به صدای خوش نقاره‌ی تو
عشق یعنی به هوایت گذر از دامن و دشت
عشق در شوق نگاهی ست که بر دل بنشست!
*
عشق یعنی که به یوسف بخورد شلاقی!
درد تا مغز سر و جان زلیخا بِدَوَد…

2 پسندیده

به نظرم عشق رو نباید وارد بحث های کیفیت اخلاقی از قبیل خوبی بدی زیبایی زشتی و اینا کرد عشق فقط میتونم بگم جزو متریال لازم زیستن هست و باید در زندگی باشه و اساسی ترین پاسخ انسان به مسئله تنهایی و هضم زندگی عشق و دوست داشتن هست . همه ما متعلق به یکی هستیم که باهاش دیوانگی را چاشنی زندگی کنیم تا این زندگی برایمان قابل تحمل باشد اصلا عشق در خمیر مایه انسان هس فقط کافی هس شجاع باشیم

3 پسندیده

بنظر من عشق واژه ای است که اگر بان بصورت واقع بینانه توجه شود میتوان عشق را
اینطور معنا کرد که عشق واقعی عشقی است که هرگز از هم گسسته نمیشود و هرگز
پایان دارد .
میتوان این عشق را از درون هر انسانی بخدا نزدیک ببینی یا میتوان انسانی با انسان
دیگر . مانند عشق به والدین یا عشق به همسر .
میتوان عشق واقعی را درون هر فردی جستجو کرد ولی هر عشقی میزانی دارد
عشق را میتوان باندازه ی خلوص هر فرد مشاهده کرد .
بعضی ها هستند که عشق واقعی خود را پنهان میکنند .

عشق رو من به بی شمار حالت می توانم تعریف کنم چند حالتش را میگویم…

1. اگر گلی را دوست داشته باشی آن را میچینی اما اگر عاشقش باشی به آن آب می دهی…
  2. عشق تنها قدرتی است که می تواند دشمن را به دوست تبدیل کند…
    .
    .
    .