نقد و بررسی تجربه استفاده از سایت سنجاق

ما کمتر از یک ساله که در حال کار روی بازار خدمات سنجاق هستیم. با توجه به جنس افرادی که در پادپرس رفت و آمد دارند احساس کردم می تونیم مشورت‌های خوبی در این زمینه دریافت کنیم. ممنون می‌شم اگر نگاهی به سنجاق بندازید و در حد حوصله تون بالا و پایین کنید و اگر نکته‌ای برای بهبود تجربه کاربری سنجاق دارید اینجا مطرح کنید.
آدرس: https://sanjagh.pro

8 پسندیده

در حد پنج دقیقه بازار انلاین خدماتِ سنجاق رو تست کردم و باز سر فرصت تستش میکنم. صدای ذهنم و همین طور تجربه‌ی این پنج دقیقه رو باهاتون به اشتراک میذارم:

1. خب سنجاق چی هست اصلا؟ کاش همین جا @Farid میگفت که اگه دلم میخواست میگشتمش!
  2. واااای! چه خوب، بالاخره یکی اومد سراغ بازار انلاین خدمات :slight_smile:
  3. چه صفحه اول تمیز و خوش دسته. و چه خوب که چیز اضافی و الکی توش نیست.
  4. خب اگه بخوام خدمت سفارش بدم باید چی کار کنم؟‌ چه خوب، با یه جستجو میتونم بهش برسم. و چه جای خوبی قرار گرفته این جستجو.
  5. اووم. فقط تو تهرانه فعلا. مشکلی نیست، یه تست میرم. البته کاش که قبل از اومدن تو جستجو بهم میگفت فعلا چه مناطقی رو دارن، چون الان مثلا من نیاز به خدمات تو کرج دارم و اگه از قبل میدونستم نمیخورد تو ذوقم.
  6. از مسیر ثبت سفارش و گرفتن شماره تلفن هم خوشم اومد. در هر لحظه فقط یه چی ازم گرفت. و اخرش هم شماره تماسم رو گرفت.
  7. اگه من بخوام خدمتم رو عرضه کنم باید چی کار کنم؟

غیر از مورد ۵ و ۷ باقیش صدای ذهنم از تجربه ای که سنجاق برام رقم زد، راضی هست. و دمتون گرم با طراحی خوبی که رقم زدین.

البته در عمل و در یه تست واقعی، بحث بر سر کیفیت خدمات و همین طور قیمت خدمات ارائه شده هم مطرحه و احتمالا دوست دارم سنجاق متناسب‌ترین سرویس‌دهنده ها رو بهم پیشنهاد بده.

8 پسندیده

ممنون از بازخورد سریع و دقیقتون، حقیقتا کمی جا خوردم :slight_smile:
مورد 1 در سوال اصلاح شد، مورد 5 در صف انجام قرار گرفت، البته در کنارش باید اشاره کنم که به زودی شهرهای دیگری اضافه می‌شه که به خودی خود، اینکه من در کجا سفارش می دم واضح تر می شه.
مورد 7 هم در صفحات محدودی اجازه ثبت نام برای ارائه خدمات می دیم که حتما به زودی در صفحه اول هم راهنمایی می کنیم.
همچنین از نظر لطف شما ممنونم :slight_smile:

5 پسندیده
  • حتی باحالتر میشد اگه با چند تا سوال مشخص آدم رو هدایت میکردن به سمت یه تست با کیفیت‌تر.

مثلاً اولین جایی که کلیک میکنم یا اولین چیزی که میبینم چیه؟ یا از این قبیل سوالا که واسه بقیه هم ملموس باشه موضوع.

• اولین چیزی که دیدم موتور جستجو بود، قبلش چون توضیح سوال رو سَرسَری خوندم فکر کردم ابزار خرید و فروش وسایل دست دوم مد نظره، ولی وقتی رفتم تو سایت و تو قسمت جستجو دیدم که نوشته مثال: نظافت منزل، در لحظه دوزاریم افتاد کجا هستم و دنبال چه خدماتیم. مخصوصاً اینکه زیرش انواع خدمات مختلف رو آورده بود(احتمالاً اونایی که بیشتر سرچ میشن)

• بعد اسکرول کردم اومدم پایین. کاشکی اینجایی که منوی خدمات خانه رو آورده بهم این امکان رو میداد که تا هر وقت خواستم چپ(یا راست) برم. اینکه منوش انتها داره آزارم میده. حتی اگه برمیگشت انتخاب اول(نظافت منزل) باز هم بهتر بود.(همینطور منوی پایینش)

• میام پایین و برا اولین بار یه عکس توجهمو جلب میکنه(این به نظرم خوب اومد، چون تا قبلش هیچگونه حواس پرتی وجود نداشت)، با این جمله مواجه میشم: سفارش خود را رایگان ثبت کنید بهترین پیشنهاد متخصصان را دریافت کنید. راجع بهش:

1. پس قراره بهترین قیمتها رو بهم پیشنهاد بده. پس حتمن سیستم رنکینگ و ریویو واسه متخصص هم داره.

2. کاشکی به جای بهترین پیشنهاد را دریافت کنید یه کال تو اکشن مستقیم‌تر مثل : بهترین پیشنهاد را انتخاب کنید بهم میداد. اینجوری از بلاتکلیفی هم در میومدم.

3. در ضمن این عکس بهم این ذهنیت رو داد که اصل ماجرا واسه اَپ خواهد و نه وبسایت(در حالی که من یوزر وبم)

• اون گوشه پیام خود را وارد کنید داره. احتمالاً تیم پشتیبانی سایتن. بذار ببینم وضعیتشون چجوریه: سلام! :face_with_raised_eyebrow::roll_eyes::expressionless::no_mouth: پس چرا هیچکی جوابمو نمیده! جواب سلام واجبه بُخُدا :grinning:

• خوب دیگه حوصله ندارم بقیه ش رو کامل نیگا کنم. سنجاق چطور کار میکنه رو بیخیال(من که خودم کارم درسته و همه چی کشف کردم)، بلاگ رو هم بیخیال(10 :grin: دقیقه م داره تموم میشه).

• خوب بذار زودی ثبت نام کنم ببینم چه خبره؟ ثبت نامش هم کار راحتی بود به نظرم. منتها بعدش که عضو شدم چرا کادر جستجو جلو روم نیست پس. آها باید ثبت سفارش جدید رو بزنم(چقدر دیر دیدمش!)

در کل به نظرم خیلی سایت خوش دست و راحتی بود. کمترین حواس پرتیا رو داشت. فقط تو صفحه زیر یه مورد غلط نگارشی دیدم:
https://sanjagh.pro/how

اولین تیتر: ما سفارش شما را با خدمتدهندگان مطرح می کنیم => خدمت‌دهندگان

پ.ن: خوب دوستانتون گویا جواب سلام منو دادن، دمشون گرم، فقط یه صدای دیگم اینجا داشتم: چرا کادر نوشتن من در پیام رسان کوچیکه. نمیتونم اول خطی که نوشتم رو بخونم. کاشکی کادرش بزرگتر بود.

3 پسندیده

جالب بود ، جایی برای ارائه خدمات، اما اسمش چرا سنجاق؟ بدم نیست، تناسبم داره.
از قیافه و طرز کار سنجاق (منظورم خود سنجاقه ولی سنجاق شما هم میتونه به خودش بگیره )خیلی خوشم میاد، انگار یه موجود زندست. پس با انتخاب اسم موافقم بحثی نیست. منم یه مدل پادپرسی هستم دیگه. حاشیه نویسم چون اصل مطلبو @somo849 و @lolmol نوشتن.
راستی واژه همرسانی هم که به کار بردید در سایتتون، برای اولین بار دیده ام، جذاب بود.

4 پسندیده

سلام @somo849، ممنون از تستی که انجام دادی. امیدوارم به زودی برای سفارش هایی که داری در خدمتت باشیم. مواردی هم که گفتی بعضی هاش “فعلا” از دستمون خارجه، مثل نوار سرویس ها که بی نهایت باشه، یا نوار چت، که به ما اجازه تعیین ابعاد نمی ده. موارد دیگه ای که گفتی بعضی اصلاح شده و بعضی دیگه هم در دستور کار قرار گرفته. بازم دمت گرم بابت وقتی که گذاشتی :+1:

1 پسندیده

:)) سنجاق چیزیه که باش می شه چیز ها رو به هم وصل کرد. یا شاید حتی آدم ها رو :wink:

در زمینه ارائه خدمات سایت پلاک رو هم ببینین، خوب کار کردن و خدمات خوبی ارائه میدن. تعداد زیادی از اپلیکیشن های مشابه رو من در این حوزه دیدم.

@Farid با توجه به اینکه هنوز هیچ کدوم بازار خدمات تهران رو نگرفتن، به نظرم میرسه اونی که زودتر سهم بازار رو مال خودش کنه موفق تره. شما مزیت رقابتی نسبت به سایر کسب و کارهای مشابه دارین؟ چی هست؟

بزرگترین رقیبتون تو یا تو تهران کی هست؟

5 پسندیده

بله پلاک هم سرویس خوبیه.
در زمینه بازار خدمات من فکر می کنم پیچیدگی‌های بازار به قدری زیاده که کسی به این راحتی‌ها نمی‌تونه ادعا کنه بازار رو به دست گرفته و چندین سال زمان می‌بره تا بشه در این زمینه به قضاوت نشست. بنابراین ما بیشتر از اینکه روی ویژگی‌های رقبا و تمایزمون تمرکز کنیم، بر اجرای بهتر ایده سنجاق و بهبودش تمرکز کردیم.

3 پسندیده

ضمانت کیفیت خدماتی که داده میشوند خیلی مهمه.
مثلا اگر من از مغازه تاسیساتی سر کوچه مان یک نفر رو بیارم، می دانم که اگر کارش رو خراب انجام داد و یک هفته بعد لوله کشی خراب شد، می توانم بروم سراغش، جلوی مغازه اش ولی در فضای مجازی واقعا هیچ دسترسی ندارم! واقعا دستم به جایی بند نیست.
اگر گارانتی خدمتتان رو ارائه نکنید همان تاسیساتی سر کوچه مطمئن تره توی این گرونی.

3 پسندیده