هر روز چندتا برگه عوارضی در جاده های کشور دور ریخته میشه؟

شما وقتی از ایستگاه های عوارضی توی جاده ها رد میشین، با برگه هایی که در ازای پرداخت عوارض میگیرن چه کار می کنید؟

امروز توی جاده دقت می کردم بعضیا می انداختنشون بیرون، بعضیا می انداختنشون داخل باکسهایی که تعبیه شده بود برای این کار. بعضیا داخل ماشین نگهش میداشتن و احتمالا در اینده نه چندان دور سر از زباله دانی درمیارن.

آیا لازمه این برگه ها به راننده ها داده بشه؟ اگر بله . چرا؟

برگه های عوارضی در جاده های کشور

دنباله موضوع چطوری میشه امار تعداد بطری های یک بار مصرف دور ریخته شده، در زمستان و تابستان رو پیدا کرد؟

دنباله موضوع چطوری میشه امار تعداد بطری های یک بار مصرف دور ریخته شده، در زمستان و تابستان رو پیدا کرد؟

دنباله موضوع غذاهای دستخورده توی رستورانها کجا میرن؟

اصلا چرا این برگه ها رو میدن؟ به عنوان رسید هست؟ نمیشه هر ماشینی که از عوارضی رد میشه و پرداخت می کنه عوارض رو، به صورت الکترونیکی شماره اش ثبت بشه؟ البته فکر کنم تا لزوم وجود همچین امکاناتی درک بشه کمی فاصله داریم.

1 پسندیده

عوارض رو میخوان از ماشین هایی که از یه محدوده جاده استفاده میکنن بگیرن.
ممکنه ماشین ها از جاده های فرعی به این محدوده وارد شن که محل پرداخت عوارض تو مسیرشون نباشه. واسه همین از اون ماشین هایی که در خروجی محدوده، برگه پرداخت عوارض نداشته باشن، عوارض جاده رو میگیرن.

گرفتن کارت الکترونیکی عوارض هم یه کم سخته. باجه های فروششون در عوارضی همیشه باز نیست.
اینترنتی میشه خریدشون؟

2 پسندیده

تو جاده ها عوارض الکترونیکی وجود داره ولی ی بار پدر من اومدن بخرن الکترونیکی شو برای صرفه جویی در وقت ولی اینقد مدارک و اینا میخواستن و حتی باجه هاش باز نبود ک منصرف شدن.
اگه این ساز و کار پرداخت های الکترونیکی ساده و در دسترس بشه بنظرم مردم راغب میشن ک خرید کنن عوارض الکترونیکی رو، چون هیچکس دوس نداره توقف کنه برای پرداخت عوارض و اون ترافیک های طولانی ایجاد شه.
نیازی هم ب فرهنگ سازی و اینا نیس.
حتی اگه بشه ک مثه طرح ترافیک با این کدهای یو اس اس دی موبایل خریدشون ک عالیه. راحت و در دسترس.

2 پسندیده