هوش مصنوعی بهتره یا بک اند

میخوام هوش مصنوعی شروع کنم برای یادگیری . هوش مصنوعی بهتره یا بک اند ؟ بازار کار کدوم یکی بهتره ؟ اگه تجربه ای دارید به اشتراک بزارید؟

1 پسندیده

براساس تجربه کاری توصیه من بک‌اند با تمرکز حداقلی بر هوش مصنوعیه.
منظور اینه که در شرکتها عموما تمرکز بر بک‌اند (ساخت سیستمی برای به کارگیری هوش مصنوعی به شکل یک ماژول بیرونی) و کمتر بر ارزیابی عملکرده. تقریبا هیچ شرکتی در حال حاضر برای توسعه مدل پول خرج نمیکنه (به دلیل فضای قوی اوپن سورس)، به همین خاطر مطالعه عمیق هوش مصنوعی برای کار ارزشی نداره (برای علاقه، جای خودش رو داره).
اگه براساس پایتون بخوام بگم:
داشتن دانش برنامه‌»ویسی قوی پایتون، به همزاه تسلط بر جنگو Django با کمی آشنایی با ساختار تکنیکی مدلسازی (بسیار سطحی، مثلا ورودی و خروجی، مفاهیم پارامترها و نه الزاما عمق) میتونه بسیار شانس بالایی در حال حاضر برای کار بهتون بده. در حالیکه دانش دیتاساینسی بدون تسلط و تجربه کار با بک‌آند، شانس پایینی بهتون میده.
بازار ایران که تقریبا تکنیکاله و کاملا به سمت بک‌اند متمایله و در بیرون هم تفاوت عظیمی بین این دو تا وجود داره.

1 پسندیده

ممنون از پاسختون بابک عزیز . درسته شرکتی که کار میکنم هوش مصنوعی پروژه های هزینه بر داره و شاید خیلی وقتها شرایط اجراییش فراهم نباشه . ولی بک اند کارای شرکتمون از روز اول وارد فاز اجرایی شدند .

1 پسندیده

منظور از کار اجرایی، محصوله یا مدلسازی یا کار اجرایی اداری؟