وراج کیه؟ شما وراج هستید؟

خب!
وراجی به پرحرفی معنا شده. در کاربرد نوعی صفت منفی برای فرد محسوب میشه و احتمالا در مقابلش گزیده‌گویی قرار میگیره.

من در فضای حقیقی وراج نیستم. اما در فضای مجازی ممکنه وراجی کنم اما خب معمولا میخوام حرفم رو با مثال همراه کنم به همین دلیل ممکنه طولانی بشه. به همین دلیل آیا به هرکسی که زیاد حرف میزنه باید بگیم وراج؟ شاید حرفهای مهمی میزنه :grin: مثل یک متخصص پزشکی که ممکنه در یک سخنرانی 2ساعت صحبت کنه! آیا وراجی کرده؟

به نظرتون وراج کیه؟
آیا شما وراج هستید؟ :smiley:

و یک سوالِ شاید بی‌ربط:
اگه وراجی بده چجوری گزیده‌گو باشیم در عین اینکه مطلبی که میگیم ناقص نباشه و مفهوم منتقل بشه؟ :thinking: به قول شاعر «کم گوی و گزیده‌گوی چون دُر!»

5 پسندیده

شما به استانداردهاى وراج حتى نزديك هم نيستى تيردادجان! موقعى كه متنت طولانى ميشه، حداقل تو پپ، بيشتر در تلاشى براى رسوندن مفهوم و دارى برا مخاطب ارزش قائل ميشى با اين كار. معمولا چنين مواقعى متن طولانى لازمه، هرچند هميشه كافى نيست!

وراج كسى است كه بدون توجه به خواست شنونده، هى در كلام ويراژ مى دهد! يه جور متكلم وحده شايد … . كسى كه هدفش به هيچ وجه رسوندن مطلب نيست، بلكه تخليه خودش هست (مخاطب براش بى اهميته!).

5 پسندیده

لاله به خوبی مطلب رو گفت. من هم گاهی حس میکنم در پادپرس وراج هستم ولی خوب، فکر میکنم که مجبورم حرف رو بزنم و حرف نزدن تمام فلسفه حضورم رو از بین میبره.

وراج، بیشتر به شکل تکرار بدون منطق و بدون توجه به فیدبک دیگران، حرفی رو تکرار میکنه و به شکلی عمومی دنبال القا هست.

من وراج هستم؟ نظرها متفاوته احتمالا :grin: ولی فکر میکنم بعضیها احتمالا فکر میکنن که اینجا کمی وراجی میکنم و بهتر کوتاهتر حرف بزنم. ولی خودم فکر میکنم که همیشه بیشتر حرفها رو نمیگم!

5 پسندیده

تقریبا بیشتر حذف پست‌های من به این دلیله که فکر میکنم بیش از حد نوشتم و این خوب نیست و متن به سمت مطلب بی‌محتوا سوق پیدا کرده! میرم دوری میزنم تا برگردم و متن کوتاه‌تری بنویسم :grin:

:grin:

1 پسندیده

بله من وراج هستم. البته زمانی که کنار افرادی قرار میگیرم که با تمام وجود دوستشون دارم و همش دنبال چیزی میگردم که باهاشون حرف بزنم و زمان رو به سکوت نگذرونم.
اما برعکس اگر جایی باشم و باکسی که از ته دلم منو به وجد نیاره من ساکت ترین و منزوی ترین آدم روی زمین میشم و هرچقدر میگردم چیزی برای گفتن پیدا نمیکنم!!
توی پادپرس هم خیلی اوقات حرف های زیادی دارم که بزنم ولی چون باید تایپ کنم راستش برام سخته، اگر همین ویس بود فکر کنم نشان وراج اعظم رو بهم میدادند.

4 پسندیده

سلام
خودم وراج نیستم و از وراجی زیاد از حد خیلی بدم می یاد وای ما یه همکار داریم بنده خدا تا وارد اتاق ما می شه کل زندگی اش و تعریف می کنه و انقدر تند تند می گه اصلا نمی فهمی چی می گه. اخرشم برای اینکه از شرش راحت شی باید یه پیام بدی به همکارت یا رفیقت که بیاد تو رو از دست اون خلاص کنه .

4 پسندیده

من فکر میکنم وراج کسیه که حرفای بی فایده و خسته کننده میزنه وگرنه یه سری آدما پر حرفن ولی دلت میخواد تا صب به حرفاشون گوش بدی چون خسته کننده نیستن

5 پسندیده

هنوز بیشترش رو نمیگید :joy:
راستش من تو مطالب مفید شما وراجی نمیبینم . وراجی بیشتر بیهوده گوییه اونم تو گفتار.

2 پسندیده

این که عالیه اگه واقعا بحث دوست داشتن وسط باشه و حرفای آدما سطحی نباشه ( از دو جهت یکی بیهوده گویی دومی عمق و ریشه مطلب) نه از گفتنش خسته میشیم و نه شنیدنش!

2 پسندیده