ورم شديد پا، ادما، رو چطور ميشه كمى رفع كرد؟

پدربزرگم پارسال تصادف كردن و تو يه زانوشون پلاتين گذاشتن. پيش از تصادف پاشون گهگاه ورم ميكرد و بعد چند روز خوب ميشد.

الان يه ماهه كه هر دو پاشون ورم شديد داره، از انگشتا تا ساق پا و نزديكى زانو. احتمالا نارسايى كليه يا چيز مشابه دليلشه.

به دلايل مختلف الان امكان مراجعه به پزشك يا فيزيوتراپ نيست.

چه كارها و مراقبت هايى ميتونن بكنن كه كمى ورم كم بشه؟

6 پسندیده

مطمئنید که ورم پا به خاطر درد در اون نواحی نیست؟ در این صورت یک درمان‌هایی را میشه در خانه انجام داد.

1 پسندیده

نه مطمئن نيستم. صرفا اين رو ميدونم كه فقط يه پاشون رو عمل كردن ولى هر دو پاشون ورم كرده و به نظرم رسيد از اسيبها و پارگى هاى ناشى از عمل نيست.

اگه درمان خانگى ميشناسيد ممنون ميشم بگيد.

الان چند تا كار تو برنامه شون هست:

• هر روز در حد ١٠-٣٠ دقيقه با واكر راه ميرن.
  • وقتى رو تخت هستن پاشون بالاتر از سطح بدنشون هست.
  • هر روز در حد دو-سه ست ده تايى حركت بالا اوردن پا[1] در حالت خوابيده رو انجام ميدن.

1. lying leg raise ↩︎

:unamused: :unamused: :unamused:

Our blood vessels leak. Due to gravity fluid accumulates at the lower parts of our bodies. Veins have no heart to pump the blood back. They rely on contraction of our muscles squeezing against the vein. This pushes blood to above the next valve in the vein. If you sit, the muscles do not do that job. If valves have been damaged by blood clot, obesity or pregnancy, then fluid will not reliably return to the heart.

&

Leg swelling caused by the retention of fluid in leg tissues is known as peripheral edema. It can be caused by a problem with the circulatory system, the lymphatic system or the kidneys.

Leg swelling isn’t always a sign of a heart or circulation problem. You may often experience swelling due to fluid buildup from being overweight, being inactive, after sitting or standing for a long time, or wearing tight stockings.

پیشنهاد من ویزیت اینترنتی توسط یک پزشک و متخصص طب سنتی هست. یا جستجو برای گزینه‌های مشابه این که در دسترس‌تر باشه.
می‌دونم تو این زمینه حرف بی حساب و کلک زیاده اما درمانگاهها و افراد شناخته شده و با تجربه خوب هم هستن که کارهاشون پشتوانه تحقیقاتی داره، نکته دیگه اینکه راهکارها از شخص به شخص متفاوته، پس اگر از مرجعی مطمئن‌تر، نسبت به مردم عادی، کمک بگیرید بهتره.

مثلا از این امکان هم می‌تونید استفاده کنید.

این دو را که معرفی کردم از امکانات حضوری‌شون استفاده کردم و از محصولاتشون خرید کردم، به نظرم معتبر هستند.

2 پسندیده

ورم شدید پا بستگی به علت ان داره !
هم میتواند مربوط به واریس
هم میتواند به دیابت مربوط باشد
هم قند