وسایل دست ساز من ایجاد آنتن وایرلس قوی در منطقه ی بدون 3g

از اونجایی که من نزدیک 20 کیلومتر با اینترنت تری جی فاصله دارم و بهه دلیل نداشتن خط تلفن امکان استفاده از adsl ندارم کلی به فکر داشتن نت خوب بودم.

به کمک گوگل و وسایل قدیمی یه ترفندخوب زدم. اونم اینکه یه مودم سیم کارت خور رو تو مرکز یه دیش جاساز کردم و جهتش رو به سمت دکل رایتل تنظیم کردم، الانم دارم استفاده میکنم. سه خط انتن داره.

یه انتن تلویزیون هم دست ساز درست کردم که بهتر از هر انتن دیجیتالی جواب میده ( خواستم انتن بخرم یه ساده بی کیفیت 40 تومن بود منم تو گوگل یه سرچ کردم واقعا جالبه).

بهترین استفاده از پاور کامپیوتر یه منبع تغذیه از 3.6 ولت تا 24 ولته( من از 12 ولتش برای dvr و دوربین استفاده میکنم) کافیه پاور رو به برق وصل کنی و سیم سبز رو به یکی از مشکی ها وصل کنی…سیم های با رنگ مختلف اختلاف پتانسیل مختلف دارن.

ساخت آنتن وایرلس قوی به صورت دست ساز

9 پسندیده

اگه یه تصویر از سیستم دیش-مودم تون برامون بذارید جالب تر میشه.

4 پسندیده

این ایده خیلی جالب و کاربردیه
ممنونم
میخام ازتون یه خواهش کنم
ما یه وب سایت داریم که سعیمون بر اینه که هرچیز خوبی که بلد هستیم رو به دیگران آموزش بدیم تا هم آدمای دیگه ای بتونن ازش استفاده کنن و هم اینکه فرهنگ آموزش دادن بینمون جا بیفته (البته تبلیغات نمیکنم :slight_smile: )
لطفا اگه تونستید این موضوع رو تو وب سایت ما هم با عکس آموزش بدین و هم اینکه خیلی خوشحال میشم دوستان خلاقی که توی این وب سایت هستن سایت مارو نقد کنن تا کارمون بهتر بشه

3 پسندیده

#پرسش

چطوری میشه یه مودم سیم کارت خور روی توی مرکز یه دیش قرار داد؟ منظور از این که سه خط آنتن داره چیه؟
آنتن دست ساز چه تفاوتهایی با دیجیتالی داره دقیقا؟

میشه تصویری ازش ببینیم؟

2 پسندیده

باید در فاصله کانونی قرار داده بشه. جای ال ان بی

2 پسندیده

شکل انتن. سیم مفتولی شماره ده مسی استفاده کردم

2 پسندیده

چطوری این آنتن وایرلس شما را درست کنم؟

2 پسندیده

سلام میشه یه عکس ازش بگیری بزاری

1 پسندیده