وقتی دلتون میگیره چیکار میکنید؟

وقتی دلتون میگیره از حرفی یا کاری یا خبری که براتون ناخوشایند هست چیکار میکنید؟
چه راهی هست که این افکار ناخوشایند و حس های نامطلوب رو به سمت بهتر شدن پیش ببره؟
بغیر از سکوت و موزیک گوش کردن و پیاده روی راه دیگه که حس مطلوب رو برسونه چیه؟

6 پسندیده

الان داشتم بهش فکر میکردم اتفاقا…
هیچی فقط سکوت میکنم… اگر خیلی حال دلم گرفته باشه که لام تا کام حرف نمیزنم…

3 پسندیده

پیشنهاد پدربزرگم این بود که این جور وقتا، اگه هنوز هوا روشنه، برم قبرستون. راست میگفتن، واقعا کارسازه! توضیح نمیدم چرا، خودتون تجربه کنین بهتر متوجه میشین.

یه دوست خوب هم که شنونده ی قوی ای باشه و بتونین براش حرف بزنین تا خودتون مسیر باز شدن دلتون رو پیدا کنین، عالیه. البته کمیابن چنین دوستایی، ولی نایاب نیستن.

اخرین پیشنهادم هم اینه که برا چنین وقتایی خوبه تو بازار شهرتون یه پاتوق داشته باشین. مثلا زنجان که بودم یه کتابفروشی بود که خیلی باصفا و قدیمی بود. فروشنده ش هیچ وقت کتابی که میخواستم رو بهم نشون نمیداد! میگفت برو خودت بگرد و پیداش کن. هدفش این بود که مجبورم کنه برم لابلای کتابا بگردم. دلم میگرفت میرفتم مینشستم تو کتابفروشیش کتاب میخوندم و گاهی هم با فروشنده یا سایر مردمانی که به لطف صفای کتابفروشی میومدن اونجا، گپ میزدیم؛ یه دبیر ادبیات، یه بازاری، خود صاحب مغازه و … .

6 پسندیده

من گاهی سکوتم مثل زهراهست و گاهی مثل لاله که حرف پدربزگش رو گوش میکرده ،منم اینکار میکردم…اره واقعا کارسازه لاله

4 پسندیده

هر دفعه واکنش متفاوتی دارم
مثلا گاهی به اون فکر ناراحت کننده فرمان ایست میدم و خودمو با یه حس خوب یه کار خوب ،دوست خوب ،مطلب خوب ، یا یه بازی مشغول میکنم . گاهی آهنگ گوش میدم. البته روش دیگری هم هست که اگر دلتنگ یه نفر باشم میرم جلو و اگر باهاش قهر باشم عذرخواهی میکنم حتی اگه قبول نکنه عذرخواهی مو یا اگر دسترسی نداشتم مینویسم به کسی که دلتنگشم فکر میکنم و شاید هم گریه کردم

1 پسندیده

قبلا می رفتم بیرون چیز میز می خوردم و یا با بچه ها می رفتم بیرون. ولی یه راه جدید پیدا کردم شانسی.
جدیدا اگر دلم بگیره میشنم پشت سیستم فیلم های خانوادگی کمدی می بینم حالم خیلی خوب میشه . هم می خندم هم شرایط خانواده های دیگه رو می بینم که هم بامزه است هم شبیه شرایط خودمه

1 پسندیده

هرگاه وقتم خالی میماند و مصروفیتی ندارم به نواختن آله موسیقی دلخواهم میپردازم و همچنان وقتی که خسته شده باشم و دلم گرفته باشد اینکار خیلی تاثیر مثبت دارد بعداز یک یا دو ساعتی که موسیقی مینوازم خودم را خیلی راحت حس میکنم و از تمام دغدغه های پوچ بیرون میآیم.

2 پسندیده