وقتی زورمون می‌گیره چیکار کنیم؟

به نظر من وقتی آدم احساس نابرابری در یک مقابله بهش دست میده، آدم زورش می‌گیره.
مثلاً وقتی طرف مقابل حرفت رو نمی‌فهمه،
وقتی سایتی که ازش خرید کردی می‌خوای جنست رو پس بدی اینقدر باهات بازی می‌کنه که دیگه دیر و دیرتر میشه و بهت میگه الان دیگه نمی‌تونی جنست رو پس بدی و تو فرصت نداری ازش شکایت کنی.
وقتی قدرت تو کمه و طرف مقابلت با دلایل غیرمنطقی و احساسی و غیره از کار مهم دست می‌کشه و دلیلی برات نمیاره.
اینطور مواقع چه اتفاقی میفته؟ به نظرم واکنش طبیعی بدن اینه که یه حرکتی انجام بده، انرژی حاصل میشه، شاید قند خون بالا میره و اعصاب آماده انجام یک حرکت هستند. عصبانی شدی. ولی به دلایل قانونی و عرفی و غیره کاری انجام نمی‌دی.
در این شرایط کارهای خودم مختل میشه. ذهنم درگیر میشه.
فکر می‌کنم خیلی‌ها شاید خودم خودمون رو به روشی تخلیه می‌کنیم، شاید با بد و بیراه گفتن، داد زدن، دعوا کردن، خودزنی و غیره… حتی تخلیه شدن هم کمکی به رهایی و آرامش نمی‌کنه.
اما راه حل درست در این جور مواقع چی هست؟ راه حلی که انرژی رو به هدر نده و ما رو از هدف اصلی منحرف نکنه.

7 پسندیده

وای منم همین سوال تو ذهنم بود نمی دونستم چطور بپرسم…
خودم این مواقع معمولا حرص می‌خورم :grimacing: ولی واقعا بهترین کار چیه!؟

3 پسندیده

اگر تونستی از طریق آگاه سازی،انتقاد و پادرمیانی مراجع ذی ربط و اگر نه طریقه نگاه به این مشکل رو عوض کن و به راحتی از کنارش گذر کن

3 پسندیده

امیرخانی - نویسنده - حرف قشنگی زد [به مضمون]:
گفت اگر یه روزی بگیرنم روز اول با بازجو کتک‌کاری می‌کنم. از اون به بعد اعتراف. کار من اعترافه :))

تصورم این‌ه که هدف‌تون رو بگذارید روی تادیب که مانع تکرار خطا برای فرد دیگه‌ای بشه که وجهه اخلاقی و آرمانی هم داشته باشه. اون‌موقع مثمر ثمر بودن یا بردن و باختن توی بحث و دعوا دیگه پشیمونی نداره. مامور به وظیفه‌ایم و نه نتیجه و اینا :smiley:

3 پسندیده

من خودم به شدت و سالهاست در گیر این مسئله هستم و کارم به بیمارستان قلب هم کشید

از اون بدتر وقتی هست که حرفت رو میفهمه ولی زور میگه چون پشتش گرمه

مشکل من عمومی هست و یه صنف حدود پنج هزار خانواده مورد ظلم قرار گرفتن و فقط فحش میدن و بعضا نفرین
نه به حقوقشون آگاهند نه حوصله آگاهی دارند نه میتوانند از حقشون دفاع کننداز همه طریق هم بهشون اجحاف میشه
یعنی علنا ازشون دزدی میشه و حقوقشون پایمال ولی هیچ کاری نمی توانند بکنند.

متاسفانه در این مورد اینهایی که فرمودین هیچ تاثیری نداره

اینکار هم تاثیری نداشته

2 پسندیده

خب همین باعث میشه افراد سودجو حقشون رو بخورن !
اگر ما اشتباهی انجام بدیم طبیعت اونقدر تکرارش میکنه تا ما به علت اشتباه پی ببریم،آگاه بشیم و از مشکل عبور کنیم.

1 پسندیده

در مورد افراد سودجو با احتیاط صحبت کنین دولت ناراحت میشه

1 پسندیده