وقتی یه سگ خیابونی میبینی که آسیب دیده باید چیکار کنی ؟

امروز داشتم قدم زنان میومدم سمت خونه که از دور دیدم یه سگ دقیقا وسط خیابون واستاده و حرکت نمیکنه .

یکمی نزدیک تر رفتم تا نوازش کنم (من کلا هر حیوون خیابونی که از دستم فرار نکنه رو نوازش میکنم ) دیدم پاش آسیب دیده .
نمیدونستم دقیقا دلیل آسیب دیدگیش چی بود ولی خوب پاش میلنگید معلوم هم بود خیلی وقته که پاش اینجوریه . از طرفی بخاطر بارندگی های شدید کرمان زمین حسابی خیس بود و پنجه های سگ بی نوا خسابی خیس شده بود و این خیسی اوضاع پای آسیب دیدش رو بد تر کرده بود انگار .

معلوم بود که داره درد میکشه و حسابی حیس حیس میکردم و ناله میکشید . :frowning_face: :frowning_face: خیلی دوست داشتم کمکش کنم ولی واقعا نمیدونستم باید چیکار کنم اون لحظه .

تنها کاری ازم بر اومد رفتم یکیمی براش کالباس خریدم و دادم بخوره .

این جور اوقات باید چیکار کرد ؟ چه غذایی بهتره به سگ بدیم ؟ اگه بخوایم به جایی خبر بدیم باید به کجا خبر بدیم ؟

3 پسندیده

چند وقت پیش یه انیمه میدیدم که درش یه پسری شاهد تصادف یه گربه تو خیابون بود، پسربچه سریع دوید و گربه ی خونی رو بغل کرد و برد دامپزشکی تا معاینه ش کنن. کل ماجرا یه قسمتی از یه کارتون ژاپنی بود که داشت فرهنگ ژاپنی و یا حداقل آرزوی نویسنده ی موضوع رو نمایش میداد!

من شخصا خیلی لذت بردم از این صحنه از انیمه و اتفاقا اون موقع به این پرسش که مطرح کردی فکر کردم. آرزو کردم اگه روزی خدای نکرده من هم شاهد چنین اتفاقی بودم،‌ بتونم واکنشی این قدر انسانی از خودم نشون بدم[1]!

تا جایی که من دیدم الان تو شهرهای بزرگتر، مثل مشهد و شیراز، تعداد دامپزشکی ها خیلی زیاد شده. و فکر میکنم در صورت داشتن وقت و همین طور رفاه مالی حداقلی، مراجعه به این مراکز میتونه یه راهکار باشه.

1. یعنی چنین واکنشی ملکه ی ذهنم شده باشه. ↩︎

3 پسندیده

بنظرم اگر دامپزشکی میدونیم کدوم سمته سریع خودمونو با سگ زخمی برسونیم
اگر وقت تلف میشه سعی کنیم با یه دستمال تمیز رو زخم رو بپوشونیم تا به مقصد برسیم.
البته همینطوری نمیشه به یه حیوون زخمی نزدیک شد ممکنه کمی از میکروب و ویروس ها به ما هم منتقل بشه.

2 پسندیده

سوای جوابهایی که @lolmol و @zari دادن به نظرم اگر کسی رو میشناسی که توانایی نگهداریشو داره میتونی به اون بگی

1 پسندیده