پرسش‌های متداول در ابتدای ورود به پادپُرس

1. در پادپُرس چه سوالاتی می توانم بپرسم؟

سوالاتی که به مسائل فردی، کسب و کاری، و اجتماعی مربوط میشه. مسائلی تو حوزه های محیط زیست، انرژی، کسب و کار، زندگی شهری، سلامت، آموزش و وسایل روزمره.

1. هدف از مطرح شدن پرسش ها در پادپرس چیست؟

هدف اولیه‌ی طرح پرسش، مطرح کردن مسائل پیرامون برای ایجاد جریانی از آگاهی و درک اهمیت حل آنهاست.

1. آیا پادپُرس یک شبکه اجتماعی است؟

پادپُرس بیشتر یک جامعه یا community است تا شبکه‌ی اجتماعی. در عین حال، در تعریف عام شبکه های اجتماعی که جمعی از کاربران محتوا را تولید می کنند و به آن بازخورد می دهند؛ بله. اما کاربری پادپرس با شبکه های اجتماعی متداول متفاوت است. در پادپرس هدف از تولید محتوا، شناختن مسائل پیرامون و حل کردن آنها در یک بستر جمعی است.

1. چطوری می توانم دیگران را به پادپرس دعوت کنم؟

اگر به سطح اعتبار پادپُرسی رسیده باشید، گزینه‌ی دعوت از افراد در صفحه‌ی شخصی‌تان و همین طور در زیر هر موضوع، برایتان در دسترستان قرار می‌گیرد و با داشتن ایمیل افراد می‌توانید آنها را به پادپُرس دعوت کنید.

1. چه دسته‌بندی ها و تگ‌هایی وجود دارد؟

تگ‌ها؛ تفکیک موضوعی محتوای پادپُرس هستند که عبارتند از محیط زیست، انرژی، زندگی شهری، سلامت، آموزش، و … . کتگوری‌ها یا اتاق‌ها بیشتر به ماهیت یه موضوع اشاره دارن.

2. اگر موضوعم در هیچ دسته بندی موضوعی (تگها) نگنجید، چه کنم؟

اگر به سطح اعتبار پادپُرسی رسیده باشید، می‌توانید حین ساختن موضوع، تگ مورد نظر خودتان را بسازید. در غیر این صورت موضوعتان را بدون تگ‌گذاری منتشر کنید تا شوالیه‌های پادپُرس رسیدگی کنند.

1. آیا دادن پیام خصوصی بین کاربران امکان پذیر است؟

امکان ارسال پیام بین کاربرها در پادپُرس وجود دارد و برای سطح اعتبار تازه‌نفس به بالا فعال است. اتفاقا بحث و نظراتی که لازم نیست به صورت عمومی مطرح شود؛ بهتر است در قالب پیام بین کاربران منتقل شود.

1. چگونه می توان به یک کاربر پیام داد؟

وقتی روی آواتار کاربر کلیک کنید شناسنامه‌ی او نمایش داده می شود‌ که دکمه‌ی پیام بر روی آن دیده می‌شود.

1. چطور می‌توان امکان ارسال پیام را غیرفعال کرد؟

هر کاربری می‌تواند در تنظیمات صفحه‌ شخصی خود، امکان ارسال پیام توسط دیگران را غیرفعال کند.

1. آیا مدیران سایت پیام های من را می بیند؟

مدیر سایت می تواند تمام پیام های بین افراد را مشاهده کند. بنابراین لطفا برای تبادل اطلاعات شخصی و خصوصی از آن استفاده نکنید.

1. چگونه می توان مطالب یک دسته بندی موضوعی را دنبال کرد؟

به صفحه دسته بندی مورد نظر خود وارد شوید و بر روی آیکون کلیک کنید و با انتخاب یکی از گزینه ها می توانید شرایط دنبال کردن آن دسته بندی را دنبال کنید.

1. چگونه می توان مطالب یک تگ موضوعی را دنبال کرد؟

به صفحه تگ موضوعی مورد نظر خود وارد شوید و بر روی آیکون کلیک کنید و با انتخاب یکی از گزینه ها می توانید شرایط دنبال کردن آن دسته بندی را انتخاب کنید.

1. آیا می توان محتوای یک دسته بندی یا تگ را از صفحه اصلی حذف کرد؟

می توانید وارد یک دسته بندی یا تگ شوید و از آنجا با کلیک بر آیکون گزینه خاموش را انتخاب کنید.

1. چگونه می توانم موضوعی را در پادپُرس جستجو کنم؟

در هر صفحه ای از سایت که باشید می توانید از نوار بالای صفحه دکمه جستجو با آیکون را پیدا کرده و موضوع مورد نظر خود را بیابید.

1. چگونه می توانم صفحه‌ی شخصی‌ام را تکمیل کنم؟

در هر صفحه ای از سایت که حضور دارید به کمک نوار بالای صفحه می توانید بر روی تصویر کاربری خود کلیک کنید و سپس با کلیک بر روی علامت وارد صفحه‌ی شخصی خود شده و پس از انجام تغییرات موردنظر، بر روی دکمه ذخیره سازی تغییرات کلیک کنید.

1. در ایجاد یک موضوع جدید به چه نکاتی باید توجه کنم؟

عنوان موضوعتان را پرسشی و مرتبط با موضوع بنویسید، حداقل از دو تگ موضوعی از قبیل محیط زیست، انرژی، زندگی شهری و … برای دسته‌بندی بهتر موضوعتان کمک بگیرید. توضیحات کافی را در نوشته خود وارد کنید و از یک تصویر مناسب و مرتبط برای درج در نوشته خود استفاده کنید.

1. چگونه میتوانم در پاسخ هدرهای مختلف داشته باشم؟

برای تیتر بزرگ میتوانید از # در پشت کلمه یا عنوان مربوطه استفاده کنید. و با گذاشتن دو یا سه # در پشت عنوان، میتوانید هدرهای سایز کوچکتری انتخاب کنید.

1. چگونه می توانم محتوایی را که تولید کرده ام ویرایش کنم؟

با دکمه‌ی مداد در زیر نوشته‌تان:

1. چگونه می‌توانم محتوایی را که تولید کرده ام پاک کنم؟

با دکمه‌ی سطل زباله در زیر نوشته‌تان

1. آیا کسی محتوای پاک شده من را مشاهده می‌کند؟

تا ۲۴ ساعت بله، بعد از آن فقط مدیران سایت می‌توانند محتوای پاک شده را مشاهده کنند و یا آن را بازگردانند.

1. آیا ایمیل من را کسی می‌بیند؟

به جز مدیر سایت، ایمیل کاربران برای هیچ کسی قابل مشاهده نیست.

1. آیا می توانم ایمیل خودم را عوض کنم؟

بله می توانید ایمیل خود را در تنظیمات پروفایل شخصی تان تغییر دهید. در آن صورت ایمیل های آگاه سازی به ایمیل جدیدتان خواهد آمد و از طریق همان ایمیل جدید هم می توانید به سایت وارد شوید.

1. چگونه می توانم از طرف پادپُرس نوتیفیکشن در ایمیل خود دریافت نکنم؟

در حالت پیش فرض هر دو هفته یک بار، ایمیلی از بهترین موضوعات به شما ارسال می‌شود. در ضمن اگر موضوعی ایجاد کرده باشید یا در یک موضوع مشارکت کرده باشید؛ از فعالیت هایی که در آن محتوا اتفاق می‌افتد از طریق ایمیل آگاه می شوید. برای دریافت نکردن ایمیل های آگاه سازی می‌توانید از تنظیمات صفحه‌ی شخصی‌تان اقدام کنید و یا در ایمیلی که برای شما ارسال شده است گزینه unsubscribe را بزنید.

4 پسندیده