پرش ذهن در اثر چی به وجود میاد؟ برای مقابله باهاش تلاشی کردید؟

حتما تا حالا براتون پیش اومده که دارین صبحونه میخورین ولی فکرتون اینه که باید سریع تر برید سر کار، یا در حال انجام دادن یه کار روزمره اید در حالی که تو سرتون پر از صدا و حرفه.
اگر اوضاع بخواد بغرنج تر بشه ، انقدر پرش ذهن پیدا میشه که در ان واحد داری به هزار چیز فکر میکنی اما به هیچکودومشو فکر نمی کنی! منظورم اینه که اون غرقگی و تمرکز روی افکار رو نخواهی داشت.
راه حل های شخصیتون برای این مسئله چی بوده؟ تا حالا برای از بین بردن پرش های ذهنی کاری کردید اصلا؟

4 پسندیده

ببین چندتا حالت بیشتر نداره
یا اضطراب و استرس داری که نمی ذاره روی چیزی تمرکز کنی، افسردگی هم میشه
یا مشکل عدم تمرکز داری که یک جور بیماریه از کودکی شکل می گیره
یا بخاطر هوش و انرژی زیاد ذهن عادت کرده. یعنی همیشه ذهنت شلوغ بوده مثل اسب سرکشی که نمیشه جلوش و گرفت.

یا ترکیبی از همه با عوامل دیگه.

اگر عصبانی و حساس هم هستی بیشتر مشکل اضطراب و استرس و وسواس هست
اگر همیشه این حالت و داشتی یعنی هم وقت هایی که خوب بوده بوده هم وقت هایی که حالت بد بوده ،بیشتر عادته

تو حالت های اول باید دارو مصرف کرد(یعنی بری دکتر) در حالت دوم باید با انجام یکسری از کارها تمرکز و جمع و جور کرد یعنی اجازه سرکشی بهش ندی.
مثل ورزش

اینارو جدی بگیر.
اصلا معنی خوشبختی یعنی کنترل ذهن. افسار باید دست ما باشه اگر نباشه خیلی مشکل پیش میاد

1 پسندیده

نه. اتفاقا از کودکی تا قبل از ورود به دبیرستان کاملا توی هر کاری متمرکز میشدم.جوری که حتی اگر صدام میزدن نمی فهمیدم!
اما الان به علت نیاز به سرعت اومدم سریع تر کنم خودم رو.از روی جزئات رد شدم اما بدتر ذهنم پرش و عدم تمرکز پیدا کرد. البته با کار کردن روش میشه درستش کرد
ورزش پیشنهاد خیلی خوبی بود

1 پسندیده

این موضوع برای همه صدق نمیکنه ولی چون خودم باهاش برخورد داشتم کمی در موردش صحبت میکنم.
در بعضی از بازه های زندگی مسائلی هستند که باعث ایجاد پرش ذهنی میشن
مثلا مدتی هست یهو فکرتون میره رو فلان بدهی، یا حرفی که به فلان آدم زدین، یا اتفاقی که فلان جا افتاد.
اگر پرش ذهنی شمارو یک سری موارد ثابت تشکیل میدن یعنی شما بصورت بالقوه دغدغه هایی دارید که بصورت مصنوعی از اونها چشم پوشی کردین. احتمالا تا زمانی که این دغدغه هارو رفع نکنید این پرش ذهنی با شما خواهد بود و نتیجه اون عدم تمرکز و با گذشت زمان باعث عادت شما به این گسسته فکر کردن میشه.
در صورتی که پرش های ذهنی شما از پدیده های ثابتی ناشی شده بهتر هست که اقدام به رفع و رجوع اونها بکنید تا بتونید افکار خودتون رو آزاد کنید.

1 پسندیده