پس از تغییر رشته در ارشد و گرفتن دکترا میتوان ارشد رشته لیسانس رو گرفت؟

برای ارشد بین دو رشته موندم. اگه شرایطی که تو سوال مطرح کردم یعنی:
(اگر لیسانس رشته x را داشته باشی بعد ارشد و دکترا رو در رشته y بگیری. میتونی دوباره برای ارشد در رشته x اقدام کنی؟)
امکان پذیر باشه میخوام هر دو رو بخونم. اگر از بین دوستان کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

5 پسندیده

من دیدم اشخاصی و که به اینصورت چندتا مدرک داشته باشند ، فکر نکنم مشکلی باشه ، البته اگر بتونید کنکور و قبول بشید
ولی چرا این همه مدرک ؟ جریان زگهواره تا گور دانش بجو هست ؟ البته من حق پرسیدن این سوال و نداشتم فقط کنجکاو شدم.

3 پسندیده

بله میشه. مشکلی نداره. فقط فکر کنم اگر تمام مقاطعتون رو دولتی روزانه باشید، بعدا برای تجدید مقاطع ازتون هزینه میگیرن. چون یکبار از خدمات تحصیل رایگان بهره بردید. البته بهتره از یک دانشگاه سوال کنید که مطمئن شید. چون قوانین توی همه دانشگاه های تابعه یک وزارتخونه یکسان هست

5 پسندیده

دوستان شدنی بودن این کار رو گفتن و نیازی به تکرارش نیست.

من اگه بودم اول به این سوال برای خودم پاسخ میدادم بعد به تحقیقم راجع به هزینه‌های احتمالی مدرک دوم ادامه میدادم. مهم‌ترین چیزی که در یه ارشد و دکترای خوب یاد می‌گیرین، روش تحقیق و شیوه‌ی مواجهه با مسائل یا همون حل مسئله هست. و اصولا دیگه خیلی مهم نیست که ارشد رشته‌ی برق ادامه میدین یا ارشد رشته‌ی مکانیک. البته اگه سطح دانشگاه‌ها و اساتید این دو رشته یکسان باشه.

4 پسندیده

بله اینکه جمله زیباییه و من یادگیری رو خیلی دوست دارم😊
ولی دلیل اصلی: همون‌طور که گفتم به این خاطره که به هر دو رشته علاقه دارم و هر کدوم به گونه ای مربوط به کارم هست.

2 پسندیده

خیلی خوبه ، دانشگاه جای افرادی مثل شماست ، عاشق علم

1 پسندیده

میشه بپرسم که رشته‌ها چی هستن؟

خواهش میکنم. تکنولوژی آموزشی و آموزش ریاضی

1 پسندیده