چرا آدمهای باهوش بیشتر حالشون بده؟

صادقانه بگم من چندبار کامنت خودم رو خوندم و بعد پاسخ شما رو ولی هنوز درکش نکردم که بتونم جوابی بدم! اگر لطف کنید با ساختاری روان تر جملات رو بازنویسی کنید حتما سعی میکنم پاسخ بدم.

3 پسندیده

میشه از یه دید متفاوت هم به قضیه نگاه کرد!
شاید افراد مایوس که دارای حب ذاتی شدید هستن با مواجهه به این جمله که افراد باهوش غمگین ترن، به خودشون میچسبونن و فکر میکنن که خودشون چقدر باهوشن

1 پسندیده

منظورم همینجا بود باهوش میتونه در حین عمیق فکر کردن , از فکر کردن به چیزایی که ناراحتش میکنه بصورت کاملا آگاهانه صرف نظر کنه تا انرژی ش تو راه درست و مثبت صرف بشه

2 پسندیده

با سلام
به نظر عقل بنده،مهمترین عامل برای ناراحت بودن آدمهای باهوش به چند دلیله :face_with_monocle: :face_with_monocle:
۱.چون از خودشون انتظار های زیادی دارند.
۲.چون از درون و بیرون تحت فشار هستند
بحث جالبی را مطرح کردید.بدرود :raised_hand: :raised_hand:

7 پسندیده

نمیدونم باهوشم یا نه اما میدونم تقریبا همه چیز رو اثر میذاره…مثلا حرفایی که شنیدم بهشون فکر میکنم.یا گذشته رو زیر رو میکنم و به آینده ی که نمیدونم چه شکلیه خیلی فکر میکنم…همین فکرهای زیاد حال ادم رو بد میکنه…شاید درک اینکه نمیتونم و یا نمیشه مسیر رو برم و از گذشته نمیتونم جبران آینده رو بکنم درد بیشتری داره.

2 پسندیده

چقدررر احساسات آشنایی و چقدر دقیق توصیف کردین… :smiley:

1 پسندیده

پس یقین گشت این که بیماری ترا ؛ می‌ببخشد هوش و بیداری ترا

پس بدان این اصل را ای اصل‌جو ؛ هر که را دردست او بردست بو

هر که او بیدارتر پر دردتر ؛ هر که او آگاه تر رخ زردتر

2 پسندیده

من فکر میکنم اینطور نباشه بالاخره چیزهای حال خوب کن دائمی هم هستند.

من احساس میکنم فرد باهوش منعطف باشه. منظورم این نیست که از اصول درست کنار بیاد ولی زمان شناس و آگاهه و در هر موقعیتی منعطف میشه
مثل آب که گاهی در فنجان و گاهی در قوری و امثال آن ریخته میشه . آب همون آبه ولی در شرایط مختلف تغییر شکل میده.

من فکر نمیکنم اینطور باشه . در هر خط فکری که باشید انسان باهوش سعی میکنه به طریقی بهره خودش رو برداره .
این چیزی که جا افتاده که اگر بفهمی عذاب میکشی و نفهمی عذاب میدهی به نظرم چیز جالب و درستی نیست. تجربه اجتماع و عقل هم اینو ثابت میکنه که کسی که میدونه مشکل هست ولی راه های موفقیت و شاد بودن رو میدونه جلوتره.

و همچنین از اطرافیان.
فرض بگیرید یک کودک تازه به کلاس اول ابتدایی میرود و مربی بابت دیر متوجه شدن او را میزند اینجا چون معلم باهوش تر هست حق دارد او را بزند؟ به نظر من چنین آدمی باهوشی که در کامنت ها ذکر شد نیست چون باهوش سطح انتظاراتش از مردم در حد توانشون هست. بیشتر به نظرم اومد تعاریف دوستان از باهوش بودن یک آدم با بهره هوشی معمولی و با توقع بالا هست. آدم باهوش ،باهوش تر از این حرفهاست که کشش جامعه رو لحاظ نکنه.
ولی گاهی میشه که یک چیز اصلی و پیش پا افتاده
توسط افراد دیگر تبدیل به عادت بد شده در اون مورد موافقم که باید به اون فرد متذکر شد یا آروم آروم تغییرش داد یا توسط نهادها پیگیر شد یا این که تا حد امکان با او رو به رو نشد.