چرا ارتباط چشمی در یک رابطه میتونه احساس افراد رو بروز بده؟

این که میگن احساس یه نفر میشه از چشم هاش فهمید چجوریه؟

6 پسندیده

بنظرم چشم ها آیینه قلب ادم ها هستن. شما میتونین با لبخندتون یا کلمات تظاهر به حسی کنید که ندارید ولی با چشمتون نه.
البته بعضی ها مهارت بیشتری دارن و با چشم هاشون عشق و علاقه و نفرت و فحش و همه چیو منتقل میکنن😀

من خودم شخصا هرحسی دارم توی چشمام دیده میشه. حتی یکبار یکی از اساتیدم اینو اظهار کردند که عدم کفایت من در تدریس از چشمات میباره :smiley::smiley:

حالا چجوریه که اینجوریه نمیدونم! کاش بشه یجوری کنترلش کرد که بقیه احساساتتو از تو چشمت نخونن. شدنیه؟

چشم‌ها غالبا آنچه را که سعی داریم با زبان انکار کنیم، بی‌پروا نشان می‌دهند.

• ژوزه ساراماگو -
  • کوری -
7 پسندیده

دلیلش اینه که ادراک ما ناشی از دریافتی های تمام حواس ماست. حتی قوه بویایی :roll_eyes::roll_eyes::smirk::smirk: پستانداران که انسان هم زیر مجموعه شون هست از خودشون در مواقع مختلف ( ترس، جنسی و…) فرومون ترشح میکنن ما این مواد رو مستقیمن بوشون رو حس نمیکنیم ولی روی بخش هایی از مغز تاثیر میذاره که کمک به ادراک میشه…

مثال زیاد داره که خواستی میگم برات.

حالا این ادراک غیر مستقیمه نگاه که دیگه ادراک مستقیم داره.

2 پسندیده

در بحث انرژی در بدن انسان، دست و چشم از اعضایی هستند که میتونن خیلی راحت انرژی زیادی رو منتقل کنن. یا در گذر زمان این توانایی فراموش شده یا هنوز به صورت کامل بهش مسلط نشدیم. ( من حس می کنم در گذر زمان این توانایی ها به خاطر نوع واکنش مردم به این موضوع به مرور زمان کمرنگ تر شده اند )

این انرژی ها مستقیما از طریق مغز کنترل میشن و خب احساسات و ادراکات ما هم بر روی اونها تاثیر میگذاره.

تا به حال انرژی درمانی رو تجربه کردید؟

جنس انرژی دست و چشم متفاوته و توانایی های مختلفی هم دارن. متاسفانه به کتاب های ممنوعه (الکی مثلا) دسترسی ندارم که بتونم حسابی در این زمینه مطالعه کنم اما خب در همین کشور خودمون خیلی ها توانایی استفاده از انرژی رو دارن و اگر بخواید میتونن نحوه کنترل کردنش رو یادتون بدن. امکانش هست که برای کنترل کردنشون نیاز باشه که سبک زندگیتون رو تغییر بدید.

3 پسندیده

دليل علميش رو نميدونم ولي من با كسايي كه دوستشون دارم معمولا با چشم هام حرف ميزنم
نياز نيست سرشون داد بزنم، چشمام عصبانيت رو نشون ميده
نياز نيست بگم ناراحتم، نياز نيست استرسم رو به زبون بيارم

2 پسندیده