چرا باغ وحش داریم؟

چرا وقتی نه شرایط مناسبی واسه نگه داری از حیوانات داریم و نه بازدیدکننده‌هایی که رفتار مناسبی داشته باشن اصرار داریم به داشتن باغ وحش؟
الان یه دوستی داشت راجع به بازدیدش از باغ وحش صحبت میکرد. میگفت طرف قوطی رانی پرت کرده سمت خرس. میگفت ببرهایی از نژادهای مختلف(از اقلیمهای متفاوت مثل ببر بنگال یا ببر سفید) رو تو یه محیط و قفس حبس کرده بودن.
اینکه بتونیم حیات وحش رو بیاریم تو قفس چه فایده ای داره؟ بقا و جلوگیری از انقراض؟
داشتن باغ وحش چی رو اثبات میکنه؟

چرا باغ‌وحش؟-51569

پ.ن: با کلیت وجود باغ وحش مشکل دارم. چه تو کشورای پیشرفته چه تو کشوری در حال توسعه مثل کشور خودمون. فقط صدام فعلاً به اونا نمیرسه میگم بذار اول از خودم شروع کنم.

6 پسندیده

خوب یه حقیقت تلخ وجود داره !! اونم اینه که ما باغ وحش رو بخاطر حفاظت از حیوونا درست نمیکنیم . هدف اصلی اکثر باغ وحش ها تفریح مردم هستش !!
اجداد ما تو طبیعت زندگی میکردن و ما ها هم به عنوان فرزندان اونا همیشه یه وابستگی به طبیعت و حیات وحش تو خودمون حس میکنیم . دلیل این که گل نگه میداریم تو خونه ، پرنده تو قفس میندازیم یا باغ وحش درست میکنیم هم بیشتر همینه .

منم شدیدا با این مخالفم . به نظرم اگه کسی حس میکنه باید با طبیعت تجدید دیدار کنه بهتره بره و طبیعت گردی کنه نه این که یه مشت حیوون بی نوا رو اسیر کنه و حین تخمه خوردن باهاشون سلفی بگیره !

7 پسندیده

منم یه بار بهش فک کردم. چرا باید حیوانات رو اسیر کنیم تا سرگرم شیم؟ رفتن به باغ وحش هیچ جذابیتی برام نداره. حتی نگه داشتن حیوون ها تو خونه . گاهی فک می‌کنم داشتن یه حیوون خونگی ، پر کردن جاهای خالی چیزایی که نمی‌تونیم داشته باشیم، یه جور ارضای مالکیت…

6 پسندیده

منم با نگهداری حیوانات در محیطی غیر محیط طبیعیشون مخالفم. فک میکنم باغ وحش های اولیه ممکنه به این دلیل به وجود اومده باشن که آدما بتونن حیوانات مناطق دیگه ی زمینو ببینن. این جذابه که بتونیم موجودات مختلف زمینو ببینیم. ولی خب مطمئنا نمیتونیم براشون شرایط محیط طبیعی زندگیشونو تو جای دیگه ای از زمین مثل باغ وحش توی یه کشور دیگه یا حتی همون کشور فراهم کنیم. این ممکنه دلیل ایجاد باغ وحشای اولیه باشه ولی امروزه که تلویزیون و اینترنت هست و همه میتونیم موجوداتی رو که تو نقاط خیلی دور زمین زندگی میکن تو محیط طبیعیشون ببینیم… درحال زندگی طبیعی… با رفتارهای طبیعی. این جذابتر از دیدن حیوانات تو قفسه

2 پسندیده