چرا باید برای رزرو هتل از سایت های رزرواسیون خرید کنیم؟

آیا تا به حال براتون پیش اومده یه سفر داخلی بخواید برید و دنبال هتل تو شهرهای مختلف باشید؟

این رو من از تماس های آدم های دور و برم به خود خیلی زیاد متوجه شدم که همه دنبال این هستند که شماره هتل ها رو از من بگیرند! ولی من امروز میخوام بهتون بگم که این کار اشتباه محضه!

بذارید اول براتون درباره نرخ گذاری هتل ها در ایران بگم! قبلش هم بگم این عددها همه فرضیه! ببینید ما یک نرخ مصوب داریم. یعنی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصویب می کنه که هتل های 5 ستاره 900 هزارتومان، 4 ستاره 600 هزار تومان، 3 ستاره 400 هزار تومان و الی آخر. نرخ مصوب حداکثر میزان قیمت اتاق های هتل رو در هر رده بندی مشخص می کنه.

بخاطر اینکه استاندارد هتل ها در ایران خیلی به کیفیت جهانی نزدیک نیست. یعنی هتل 3 ستاره در شهر الف ممکنه خیلی بهتر از یک هتل 4 ستاره در شهر ب باشه! به همین دلیل همه هتل ها با نرخ مصوب اتاق هاشون رو اجاره نمی دن و هر هتل بسته به کیفیت و خدماتش که شامل صبحانه و امکانات مختلف اتاق و بخش های مختلف هتل می شه یک نرخی برای اتاق هاش تعیین میکنه که به اون قیمت برد هتل میگن. وقتی شما مستقیما به هتل زنگ میزنید و یا بدون رزرو حضورا به هتل میرید و اتاق میگیرید، همین قیمت برد رو پرداخت میکنید.

سایت های رزرواسیون به دلیل خرید عمده از هتل ها و درخواست های زیادی که به هتل ها میفرستند، تخفیف های خوبی از هتل ها میگیرند. یعنی ممکنه هتلی که قیمت بردش 400 هزارتومنه و شما با خرید مستقیم باید بابتش 400 هزار تومان بپردازید، از هتل به مبلغ 250 هزار تومان بخرند و به مشتری به قیمت 300 هزارتومان بفروشند. به همین دلیل برای رزرو هتل حتما و حتما از سایت های رزرواسیون خرید کنید. خصوصا که روی این سایت ها میتونید خدمات هتل رو بررسی کنید و عکس های هتل ها رو تماشا کنید.

سایت خوب برای رزرواسیتون هتل

البته یادتون باشه که بعضی وقت ها ممکنه اختلاف قیمت برد هتل و خرید سایت های رزرواسیون خیلی کم باشه. در ایام شلوغی هم مثل نوروز هتل ها ممکنه اتاق هاشونو به قیمت برد به همه حتی سایت های رزرواسیون بفروشند. ‌

اگر اصرار به رزرو هتل خاصی دارید، یادتون باشه چند تا سایت رزرواسیون رو چک کنید. چون ممکنه هتلی که روی یک سایت جا نداره، روی سایت دیگه جا بده. البته فراموش نکنید بعضی سایت ها خصوصا در ایام شلوغی به روز نشده باشند. یعنی اگر هتلی روی یک سایت جا داره ولی روی چند تا سایت دیگه پره ممکنه واقعا جا نداشته باشه و قبل از رزرو بهتره با پشتیبانی اون سایت تماس بگیرید و از جا داشتن هتل مطمعن بشید.

اگر سوالی دارید زیر همین پست بپرسید تا جواب بدم.

5 Likes

مطلب عالی بود :+1:. ممکنه چند پیشنهاد خوب هم برای رزرو اضافه کنید؟ جاهایی که اعتبار به نسبت بالایی دارن و این مشکل رو ندار که در مهمترین ایام استفاده به درستی به روز نمیشن.

3 Likes

اتفاقا قیمت خرید آنلاین همیشه بالاتره
چون سایت یه درصد قابل توجهی را برای خودش برمیداره
بهترین راه اینه که
به سایت مراجعه کنید
امکانات را ببینید
و با تماس تلفنی با هتل با مناسبترین قیمت جا رزرو کنید

1 Like

سلام
نمی دونم اسم آدیتونو بر چه اساسی انتخاب کردید و تو چه زمینه ای مشاوره می دید.
اما خیلی خوبه اگر در زمینه ای اطلاعات نداریم به جای انتقاد نا آگاهانه حتما و حتما دانشمون رو در اون زمینه بالا ببریم. اگر مقاله رو کامل هم می خوندید کاملا متوجه می شدید به چه دلیل هتل ها در سایت های رزرواسیون ارزان تر هستند. لطفا حتما اگر در زمینه ای اطلاعات می دید برای موثق بودنش اون رو چک کنید :wink:

1 Like

منهم گفتم چرا ارزانتر نیستند
اینها به واسطه این است که مردم به این تفکر برسند که حتما خریده ای اینترنت واقعا بصرفه هست
پس ناآگاهانه خرید میکنن
شما خودتون آیا زنگ زدین هتل قیمت بگیرین؟
من حدود ۵ سال تورهای خیریه داشتم برای سفرهای زیارتی مشهد

درضمن حرف من هم یه نظر و ایده هست
اگر شما از این پست نیتی نداشتین پس جای ناراحتی نیست
منافق دنیوی ارزش اینچیزها را ندارن

خب دلیل شما کاملا غیر علمی و غلط است. کاملا دلیلتون رد شده است و خیلی راحت با یک تماس متوجه خواهید شد با خرید مستقیم از هتل باید برد پرداخت کنید. با وجود پنج سال سابقه هنوز این موضوع رو نمیدونید که با خرید مستقیم باید مسافر برد پرداخت کنه و با خرید از آژانس زیر نرخ برد پرداخت میکنه؟؟ واقعا عجیبه خیلی خیلی عجیبه
تور خیریه هم جزو بیزینس گردشگری حساب نمیشه و کار من هم رزرو هتل نیست که منافعی در بین باشه این جا پادپرسه و محلی برای اطلاع رسانی و آگاه سازی درست پس صحیح نیست که اطلاعات نادرست انتقال بدیم.
در ضمن من ۴ سال گردشگری خوندم و ۵ ساله تو این حوزه راهنمای گردشگری و مشاور سفر هستم

2 Likes

شما احتمالا خودتون تور مسافرتی دارین
و یا بازاریاب هستین
مهم نیست
من دلیل حرفهای خودما دارم
موفق باشید

ما یاد گرفتیم وقتی دلیل و منطق نداریم به راحتی به دیگران برچسب بزنیم تا حرف خودمون رو درست جلوه بدیم :wink:
من اگر میخاستم تبلیغ کنم قطعا اسم سایتمو می اوردم

2 Likes

به این میگن برچسب زدن
تخصص؟؟؟ تخصصی که اطلاعات غلط منتقل میکنه؟؟؟ قبل از حضور در یک جمع مثل پادپرس قدرت تعاملتون رو بالا ببرید.

عکس اول قیمت هتل قصر طلایی روی سایت خود هتل است. دو تخته لاکچری با تخفیف ویژه روی سایت

عکس دوم قیمت دو تخته لاکچری روی یکی از سایت های رزرواسیون است که تقریبا یکی از رزرواسیون ها با تخفیف معمولی است.