چرا بعضی اوقات هیچ چیزی تو یخچال به مزاجمون خوش نمیاد؟!

یه روزایی هست که همش دم در یخچال رژه می ریم. با این که یخچال پر از چیزای خوردنیه، اما هیچ کودومشون به چشمون نمیاد.
مثلا خودم بعضی روزا با این که واقعا گشنم ، اما نمی دونم چی دوست دارم بخورم!

به نظرتون علتش چی می تونه باشه؟
و یه سوال شخصی، این جور موقع ها اخرش تصمیم میگیرید چی بخورید؟!
3003981

7 پسندیده

کمتر دیدم این اتفاق برای آقایون بیوفته! آیا این مشاهده درسته؟

5 پسندیده

من اینجور مواقع درگیری ذهنی دارم.
با اینکه گرسنه ام اما میل ندارم.
در نهایت اگر تصمیم بگیرم به خوردن، میوه یا چیزی رو انتخاب می کنم که زحمت آشپزی و یا گرم کردن نداشته باشه!
بین میوه ها هم نارنگی، چون دردسرش کمتره

4 پسندیده

دقیقا باهات موافقم
اقایون همیشه یه چیزی واسه خوردن پیدا می کنن
چرا؟!
مگه فرق خانوما باهاشون چیه؟

4 پسندیده

شاید خانوما گشنه نیستند . الکی در یخچال و باز می کنند زیاد پیچیده اش نکنیم
شاید هم خانوما عملی و بخاطر خوده عمل انجام نمیدن و دنبال احساسی هستند که اون عمل براشون میاره.
مثلا مردا میرند در یخچال و باز می کنند میگند چی بخوریم هم خوشمزه باشه هم سیر بشیم
خانوما میرند در یخچال و باز می کنند میگند خب اگر این و بخورم چه احساسی پیدا می کنم یا بااین چطوری میشه
مثلا خیلی گشنه اند میرند روی یخچال آخرش با لواشک بر می گردند
آقایون کارشون ساده است اول می بینند چی هست بعد ارزیابی می کنند چطور در کمترین زمان و با ساده ترین راه میشه بهترین چیز و خورد
ولی برای خانوم ها باید ستاره اکبر تو موقعیت فلان باشه و بعد از شب 13 و …(شوخی)

البته من نمی دونم خوده خانوما باید جواب بدند

2 پسندیده

این تفاوت در رفتار معمول آقایون و خانمها برای خرید هم دیده میشه. معمولا در این مواقع، آقایون میدونن چی میخوان و میدونن که کجا برن، خیلی انتخاب براشون اهمیتی نداره. ولی خانمها بیشتر به دنبال انتخاب هستن تا رفع نیاز اصلی. فکر میکنم در طبیعت هم همینطوره، خانمها انتخابگر هستن.

3 پسندیده

یه دوستی دارم که همیشه میگه وقتی دلت یه چیز استثنایی برای خوردن میخواد (چیزی که میلت بکشه و اون چیز هیچوقت نمیدونی چیه و ظاهرا نه تو یخچال که توی سوپرمارکت و فروشگاهم نیست!) حتما تشنه ای! آب بخور!
راهکار:
من به توصیه ایشون آب میخورم و تا حدود زیادی اثربخش بوده :grin:

4 پسندیده

خب در این شرایط ارزش غذایی مهم نیست. اما سیب هم گزینه ی خوبیه!
از یک لحاظ دیگ ام خوبه. اینکه من شب مرکبات نمی خوردم، برای این تایم سیب مناسبه

3 پسندیده

اره درسته چون اقایون معمولا دنبال سیر شدن هستند و به نظرم کارشون درسته.
خانوما دنبال اینن که هم کلاس داشته باشه هم اندامشون خراب نشه وهم مفید در نهایت واقع بشه.گاهی هم از سر عصبانیت در یخچالو بازو بسته میکنند(مثل کنترل تلوزیون دست گرفتن و از اول تا اخر کانالا رو عوض کردن بعد رسیدن به همون نقطه اول)…چون سیر هستند.
بنظرم هر کسی که گرسنه ش باشه در یخچالو باز کنه بلاخره نهایتا یه دونه سیب بر میدار میخوره.من که اگر بر سر یخچال و گشنم باشه یه چیزی میخوره.وقتی گرسنمم نیس که سمت یخچال نمیرم.
اینو همیشه یادتون باشه که وقتی چارتا چیز تو یخچال تمیز و قشنگ و مرتب کنار هم چیده شده حتمااااا پشتش یه چیز خوشمزه قایم شده :smile:

5 پسندیده

:face_with_raised_eyebrow:
این سوال من رو اساسی به چالش کشید
من اول میاد تو ذهنم که برم فلان چیزو بزنم بر بدن، بعدش حرکت میکنم به سمت یخچال
مگر اینکه ندونم تو یخچال چی هست

در یخچالو واسه چی الکی باز میکنید؟
سوال
سوپر مارکت هم که میرین بعد از ورود انتخاب میکنید؟

4 پسندیده

منتظر یک معجزه! شاید یهو یه چیز خاصی پیدا شد که حالمونو عوض کنه!

غالبا با هدف قبلی میرم. ولی همین پریشب سرراه یک سوپری دیدم و
گفتم

• چیزی لازم ندارم؟
    -نه!
    -خب پس برم یه نگاهی کنم شاید یه چیزی دلم خواست!

و رفتم و کلی چیزی دلم خواست. پر از معجزه ست سوپر مارکت :blush:

6 پسندیده

منم خیلی وقتا بدون هدف میرم مغازه یا سر یخچال… تا شاید یه چیزی پیدا شه.
مثلا یک بار رفتم برای خرید شلوار. وارد مغازه شدم بعد از پرسش و جوی مختصر، رفتم سراغ مانتوها… مانتو خریدم و روسری :neutral_face:

6 پسندیده

فکر کنم دلیل اصلیش اینه که هنوز مجردی و با این رفتارهای عجیب آشنایی نداری.
وقتی متاهل شدی، با همسرت رفتی بیرون خرید برای خونه، بعد با کلی لباس و چیزهای کاملا بیربط برگشتی، تازه میفهمی دنیا خیلی چیزها برای سورپرایز کردنت داره :grin:

اصلا خود رفتن به سوپرمارکت در برنامه نیست، در مورد برنامه خرید میپرسی!

6 پسندیده

منم مثل @moalem و@Zah_ra معمولا کارام یه دفه ایه. یعنی یهو تصمیم میگیرم کاریو که به ذهنم میاد انجام بدم. در مورد سوپر مارکت و یخچال هم همینم. نمی دونمم چرا :\

5 پسندیده

یجور چالش برانگیزه ! منم خریدهای بداهه و ناگهانی رو دوست دارم و معمولا قبل از بازار رفتن فکر نمیکنم که حتما فلان چیز رو بخرم

3 پسندیده

من بشخصه تا الان به سمت بازار یا مرکز خرید نرفتم تا ببینم چی واسه خرید کردن داره
یعنی قبلش میدونم میخوام شلوار بخرم ، میدونم میخوام شلوار لی بخرم ، میدونم که شلواری که میخوام نباید مارک و طرح روش باشه، حالا میرم بازار از رنگ و سایز و این مسائل بررسی میکنم یک مورد رو برمیدارم.
شاید این برگرده به سلیقه ثابت من، چون برای مثال انقدر ثابت هست که اگر یکسری لباس به مادر من نشون بدین میدونه من کدوم رو میپوشم و کدوم رو نمیپسندم

اما در موردی که اصلا بصورت فکر شده و قطعی جلو نمیرم هم بگم براتون :smile:
پیاده روی
الان سه روز هست که خوشبختانه یا متاسفانه پیاده روی روزانم از 20 هزار قدم هم بیشتر شده
وقتی شروع میکنم میگم خب فلان میدون ماشین میگیرم، میرسم به میدون میگن حالا که حسشو دارم برم دیگه ، انقدر میرم که یا برسم و یا خسته بشم :smile: بعد از خسته شدن هم طبق تجربه این کار رو میکنم، اول بررسی میکنم ببینم بودجه و شرایط اجازه میده چیزی بخورم تا انرژی واسه رفتن باقی مسیر رو داشته باشم و یا بهتر هست که ماشین بگیرم . بعضی وقتا به این نتیجه میرسم که باید ماشین بگیرم اما باز پیاده میرم :expressionless:
مدتی با @Art انقدر پیاده روی میکردیم که دیگه زده شده بودم، اما بعد از مدتی جای خالیش رو در زندگیم حس کردم و دوباره برگشتم به رویه قبل
البته 20 هزار قدم پیاده روی چیزی نیست که هر روز انجامش بدم اما خب موضوع همینه که در این خصوص اصلا قطعی عمل نمیکنم
نرم افزار قدم شمار گوشی من میانگین پیاده روی رو نمیزنه :expressionless: چرا! خیلی دوست داشتم میانگین قدم هام در روز رو بدونم

3 پسندیده

:thinking: مشکل منم هست. گاهی وقتا همه چی تو یخچال هست اما هیچ انتخابی نیست :neutral_face:

البته شاید من سخت میگیرم در این موارد اما خب آدم که یخچال رو باز میکنه همیشه باید کیک تازه، توت فرنگی، موز، آب میوه طبیعی، چند برش پیتزای خنک و یکمی میوه ی آماده به مصرف باشه :thinking:

هرچند که وجود همچین مواردی کنار هم و همیشه در یخچال احتمالش با این وضعیت کشور به صفر میل میکنه اما خب چیزیه که دوست دارم باشه :thinking:

سوال مرتبط
دوست دارید توی یخچالتون با چه چیزهایی پر بشه؟

4 پسندیده

حالا که فکر میکنم می بینم دقیقا چیزای ایده ال من همیناییه که نام بردی. :neutral_face:
اره. زیادی سخت می گیریم گاهی اوقات

3 پسندیده

دوستان دوستان

بیایید موضوع رو از یه دید دیگه نگاه کنیم …

من 2 جا تو زندگیم خیلی با یخچال خالی برخورد داشتم . یکی زمانی که مجردی زندگی میکردم که اصولا تو یخچالمون پرنده هم پر نمیزد و یکی هم تو شرکت که یخچال گویا فقط دکوری بود تو آشپزخانه .

تو این مواقع خیلی وقتا میشد که در یخچال رو باز کنم و آرزو کنم که ای کاش فقط یه تیکه نون پنیر یا یه میوه تو یخچال بود که موکال برم …

فکر میکنم ذات انسان این باشه که وقتی حق انتخاب های بیشتری داره تصمیم گیری براش سخت تر میشه حالا تو هر موردی که میخواد باشه چه خرید چه یخچال چه سفر و … .

فرضا اگه گرسنه باشی ، در یخچال رو باز کنی و فقط نون و مربا تو یخچال باشه بدون شک برمیداری میخوری . ولی اگر گرسنه باشی و به قول @Jalal_Razavi خوراکی های جور وا جور تو یخچال باشه احتمال این که معطل بشی یه چند دقیقه ای برای تصمیم گیری یا حتی تصمیم نگیری بخاطر ترس از پشیمون شدن و چندین بار در یخچال رو باز و بست کنی هست …

3 پسندیده