چرا تصویرم در لتکس در حاشیه صفحه قرار می‌گیره؟

واقعا کلافه شدم! هر جوری دستور رو تغییر می‌دم بازم تصویر گم و گور می‌شه یا نهایتش توی حاشیه‌ی صفحه، گوشه‌ای از تصویر پیدا می‌شه…
شما به چنین مشکلی برخوردین تا حالا؟
بخش‌های اصلی کدم رو این‌جا قرار می‌دم و خیلی ممنون می‌شم اگه راه‌نماییم کنین…

\documentclass{article}
\usepackage{graphicx}
\begin{document}
\begin{figure}[h]
\centering
\includegraphics[width=6cm]{multmem}
\caption{Three multiple mediums separated by two membranes.}
\label{multmem}
\end{figure}
\end{document}

تصویر multmem هم که در کد فراخوانی شده، تصویر زیر هست.

multmem

واقعا دیگه چیزی به عقلم نمی‌رسه…:tired_face:

1 پسندیده

یه پیشنهاد سرعتی: به جای h در دستور شکل ( به معنی here ) از ht به علاوه علامت تعجب در انتها استفاده کنید. علامت تعجب اجازه میده که لاتکس خودش جای مناسب رو پیدا کنه. قاعدتا باید مشکل رفع بشه

1 پسندیده

متاسفانه درست نمی‌شه… بازم امتحان کردم… اون‌جایی از متن که کد تصویر قرار می‌گیره تا انتهای صفحه سفید می‌شه ولی عکس ظاهر نمی‌شه… :disappointed_relieved:

1 پسندیده

نوع فایل eps هست یا نه؟ چون این هم مهمه.

1 پسندیده

نه jpg هست. من همیشه استفاده می‌کنم…

1 پسندیده

میتونید به eps تبدیل کنید و امتحان کنید. معمولا با فرمتهای شکل معمولی توی لاتکس مشکل پیش میاد.

1 پسندیده

خیلی ممنونم یه مقدار وضع بهتر شد!! ولی جالبه من همیشه با این فرمت عکس گذاشتم تو لتک عجیبه که این دفعه این طوری شده…:flushed: الان وضعیت این شکلیه:

myphoto1

تصویر پیدا می‌شه ولی بازم رفته توی حاشیه. وقتی \centering رو بردارم تصویر بازم بیشتر به سمت راست هُل داده می‌شه.

1 پسندیده

اگر همون کد ساده خودتون رو اجرا کنید، همین مشکل پیش میاد؟ کدی که در متن سئوال هست منظورمه.

1 پسندیده

آره همون کد رو اجرا می کنم دقیقا !

1 پسندیده

من اون کد رو با overleaf اجرا میکنم کاملا خوب کار میکنه. شکل کاملا در وسط قرار میگیره.

2 پسندیده

با کامپایلر Xelatex نمی‌شه توی overleaf کامپایل کرد؟
می‌شد اونجوری کل کد رو امتحان کنم…

1 پسندیده

چرا میشه. روی ستینگ اکانتتون اگر که برید (کنار آی دی بالای صفحه) از قسمت latex engine میتونید انتخاب کنید.

1 پسندیده

به جای \centering از \raggedright استفاده کردم و به حالت زیر رسیدم:

اما بعد از راه‌نمایی شما در مورد overleaf کل کد رو اونجا اجرا کردم دیدم تصویر وسط قرار گرفت! پس احتمالا مشکل از کامپایلر من باشه…
الان لااقل توی اُورلیف خروجی می‌گیرم. :slightly_smiling_face:
خیلی خیلی متشکرم از راه‌نمایی‌ و هم‌راهی‌تون :pray:

1 پسندیده