چرا دولت ایران در مورد مقابله با کرونا بی کفایت بود؟

فکر میکنم دولت کره جنوبی در مقابله با کرونا بهترین عملکرد رو داشته. دولت اونها چند تا کار رو توی اولویت قرار داد:

• اول از همه اینکه تمام اشخاص خارجی رو چه با تست مثبت چه بدون تست مثبت به مدت دو هفته در هتل مخصوصی قرنطینه میکرد و سپس دوباره از آنها تست میگرفت و اون اشخاصی که کرونا مثبت داشتند دوباره به قرنطینه باز می گشتند.

• دوم تمام خیابان ها و تمام اماکن مدام ضدعفونی میشدند حالا با استفاده از ربات هاشون این کار رو تسریع بخشیدن.

• سوم به تمام افراد و مردم ضد عفونی کننده و ماسک های n97 میدادن.

• و در نهایت قرنطینه رو به طور جدی اجرا کردن.

حالا کار هایی که دولت ایران اجرا کرده چیا بوده؟

1. اول بسم اله دستکاری توی اطلاعات بوجود اومده راجع به فوتی ها و مبتلایان

2. جدی نگرفتن کرونا و اجازه برگزاری مراسم هایی که موجب تجمع افراد زیاد میشه مثل محرم و کنکور یا اجازه مسافرت

3. چی بهتر از احتکار ماسک و ضدعفونی کننده در اوایل کرونا برای سلاطین این حوزه کاری

4. ندادن اگاهی جمعی به مردم ایران
    البته که اغلب مسئولین هم سواد و اطلاعاتی راجع به این بیماری ندارن که بخوان آگاهی بدن

5. عدم کنترل مناسب روی مسافران خارجی

6. راه اندازی مجدد تمام سیستم اداری و کاری

7. عدم کنترل روی اقتصاد و اتفاقا بالعکس تمام تلاششون رو کردن سود ببرن

مردم هم نشون دادن که توی این حوزه تمام همکاری رو با مسئولین برای پخش این بیماری دارن مثلا یکی از دستاورد های شاخشون خوردن ادرار شتر برای درمان کرونا یا لیس زدن ضریح. انصافا اکثر مردم هم توی این اتفاق مقصرند.

کرونا نه درمانی داره هنوز و نه واکسنی ولی یه درمان قطعی براش هست:

اگه همه جامعه ما به مدت فقط ۱۴ روز فقط ۱۴ روز (اصلا زیاد نیست نسبت به بهایی که بعدا براش باید بپردازیم) خودشون رو قرنطینه کنن و فکر کنند که کرونا دارند زنجیره این بیماری کاملا قطع میشه به همین آسونی.

چیزی که توی ۱۴ روز یا حداکثر ۲۰ روز میتونه رفع بشه ما توی ایران نزدیک به ۱۰ ماه کامله که هنوز نتونستیم از پسش بر بیایم واقعا با دو دوتا چهار تا همه میفهمن کفه ترازو کدوم سمت سنگین تره
۱۴ روز ضرر مالی سنگین تری داره یا ۱۰ ماه.

چیزی که بیلیون ها دلار روی حکومت ها و مردم ضرر گذاشته فقط با ۱۴ روز همکاری هممون حل میشه.

2 پسندیده

موافقم که محدودیتهای دولت برای مقابله با کرونا در مقابل سیاستهای برخی کشورها تقریبا هیچ حساب میشه. با اینحال مباحث اقتصادی مهمترین عامل در عدم قرنطینه کامل در ایران بوده. به جز اقشاری با حقوق ثابت ، بقیه اقشار با تعطیلی کسب‌وکارشان خیلی راحت و موافق نیستند. از طرفی دولت هم پشتوانه مالی قوی برای حمایت از این افراد در صورت تعطیلی نداره. اگه کشورهای کره‌جنوبی و اروپایی و امثالهم قرنطینه کامل رو اجرایی میکنند در مقابل بسته‌های کمک مالی برای کسب‌وکارها و افراد و مشاغل رو هم (تا جایی که بتوانند) فراهم میکنند تا میزان خسارت این دست افراد از کرونا کمتر بشه.

با این حال بازم می‌بینیم در کشورهای اروپایی بسیاری از صنوف با قرنطینه مخالفت میکنند و حتی در این مورد تجمع و تظاهرات هم داشتند.

4 پسندیده

فراموش نکنید همین کلمه هممون که میگید باعث شد رییس جمهور فعلی رییس جمهور بشه و این آقایان برای وزارت بهداشت و … انتخاب بشوند و ادامه ماجرا …
من باور دارم تو هر اشتباهی فقط یک نفر یا یک سیستم مقصر نیست.
فکر نمیکنم دیگه توضیحی بخواد !

1 پسندیده

شما بفرمایید در کدام مورد یا در کدام زمینه باکفایت عمل کرده!

3 پسندیده

من کلا متوجه عرایضتون نشدم😅
رئیس جمهور ایران منظورتونه؟یا امریکا؟رئیس جمهور ایران که سه سال پیش از کرونا انتخاب شده بود که…منظورتون رد شدن داستان استیضاحشه؟
میشه بیشتر در مورد ارتباط انتخاب مسئولین بهداشت با کرونا بفرمایید
ببینید برداشت کل این متن درباره مقایسه کار هایی که ایران کرده توی این ده ماه و کار هایی که کره کرده
قبول دارم از لحاظ تئوری کلمه"هممون" میتونه جلوی یک فاجعه رو بگیره ولی توی عمل کلمه “هممون” اصلا بیانش توی ایران پوچه
چرا حالا ایران
چون مردم هماهنگ و متحد نیستن
یه بار توی ایسلند زن ها چند روز اعتراض کردند که دستمزد مرد ها باید با زن ها برابر بشه کسی بهشون توجه نکرد در یک روز واحد همه زن ها از کارهاشون استعفا دادن یا سر کارشون نرفتن
اقتصاد ایسلند دچار وضعیت بدی شد و بعد از اون قوانین حمایتی درباره زنان رو بیشتر جدی گرفتند
ولی تو ایران وقتی نیاز به یک جنبش و همبستگی هست چه اتفاقی میوفته؟نصف ملت که دنبال کنار کشیدنن نصف دیگه اشون نگران گرون شدنن
کل جریان و جنبش چی شد؟اصلا همه یادشون رفته
واقعا شما درست می فرمائید واژه هممون توی ایران بیشتر شبیه یه شوخیه

1 پسندیده

:grin:

بحثمون در مورد موضوع شما بود که یعنی ایران

منظور بنده در برگیرنده کل تاریخ ریاست جمهوری هست نه فقط این دوره و … (دید بنده روی عموم مردم هست نه یک شخص)

کارها تو کشور سیستم وار هست
یعنی : مردم رییس جمهور تعیین میکنند رییس جمهور وزیر تعیین میکنه و الی آخر پس در نهایت مردم مقصر این سیستم هستند حالا کاری نداریم که فساد و هر چیزی که هست.
همونطور که مطلع هستید تو چین با جمعیت میلیاردی تو 6 ماه با اینکه اولین کشور درگیر بودند کرونا جمع شده اما بعد از 9 ماه هنوز تو ایران با این همه تجربه های کشور های دیگه باز هم درگیر هستیم !
این نشان از تدبیر نادرست سیستم پزشکی هست (توجه کنید دارم سیستم رو زیر سوال میبرم نه اشخاص رو )
اگر یه تحقیق کوچیک انجام بدید علت جمع شدن کرونا تو چین همراهی کردن اطلاعات طب سنتی با طب مدرن بود. (با این مسئله و دلیل های دیگه هم کاری ندارم )
که بازم با کمک مراعات های مردمی و دیگر عوامل این مسئله بزرگ رو جمع کردند. (مردم)
باز هم اینجا مردمان میهن دانسته یا ندانسته کارهایی رو رعایت نکردند و وضعیت کرونا اینطور شده . حالا چه با جهل یا عمد (از کارها منظورم فقط ماسک نیست ؛ بنده هم درگیر کرونا بودم و قدرت همه گیریش رو روی خانواده ام درک کردم اما سبک غذایی و کل سبک زندگی برای کنترل همه بیماری ها بالاخص کرونا مهم هست)

مردم برای هر اقدام و حرکتی نیاز به آرمان دارند … (مجموعه دلایلی که در اصل از احساسات ریشه میگیره)
یه عده از همین مردم تو سال 57 انقلاب کردند چون یه چیزهایی براشون باید تغییر میکرد پس تغییرش دادن حالا چه درست چه غلط (مردم )

بنده باز هم تاکید دارم روی کلمه مردم ؛ چون مردم هستند که دولت رو ساختند و همین مردم کارمنداش هستند و تمام کارمند ها جزو هم میهنان ما هستند و در نهابت رییس دولت رو هم مردم تعیین میکنند و …

همیشه جمع بزرگی از مردم اتفاقات بزرگی رو رقم زدن و برای این اتفاقات باید یک آرمان واحد با دلایل محکم و متعدد براشون به وجود آورد