چرا فرم دستشویی های سنتی ما تا به حال تغییر نکرده؟

چرا باید این ظاهر رو داشته باشد

یه چیزی بین فرنگی و سنتی (معمول ایرانی) رو میشه طراحی کرد

اصلا مگه دستشویی ایرانی و فرنگی داریم، ما دنبال وسیله ایی هستیم که بالاترین و بهینه ترین کارکرد را داشته باشد و به فضای خانگی امروز ما هم بخورد، اصلا بیاییم فکر کنیم ما تا حالا دستشویی نداشته ایم، و الان قصد طراحی دستشویی با کارکردهایی داریم که در موضوع کارکرد دستشویی قید شده است و می تواند فراتر از آن کارکردها را داشته باشد.

دنباله‌ی موضوع چه محیط و چه امکاناتی میتونن نیاز ما برای یک توالت خوب رو تامین کنن؟:

3 پسندیده

2 پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شدند: بهبود جزئی یه محصول بهتره یا بازطراحی اون؟

یک پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شد: برا کاهش مصرف آب توالت های سنتی ایرانی، چه راهکارهایی وجود داره؟

خودمون میگیم دستشویی سنتی.تغییر نمیکنه که. ما باید خودمون اپدیت بشیم. تو منازلمون دستشویی فرنگی بذاریم. البته اینم باید بگم که این نوع توالتا بنا به شریعت های دینی ما بیشتر رواج داره. اما از نظر پزشکی زیاد مورد توجه نیست

1 پسندیده

توی سیفون توالت فرنگی، دو تا بطری شامپو خالی شده رو از آب پر کردم، گذاشتم اونجا تا کمتر اب وارد مخزن بشه

3 پسندیده

از نظر هزینه به صرفه هست؟ خب فضا نورد سالی چند تا بیشتر نمیرن فضا و این که هزینه ای که برای ساخت فضا پیما و … میشه خیلی زیاده. فک کنم در اون حدی باشه که مثلا این تیپ هزینه ها در مقابل اون چیزی نباشه اگر هم هزینه نسبتا زیادی داشته باشه.
نمیدونم صرفا همینطوری گفتم :))

1 پسندیده

البته تو فضا چاره ای جز این نیست، خوشبختانه اینجا جاذبه کمک می کنه! بیشتر راه های ممکن رو داشتم مرور می کردم و رسیدم به این مورد. باید دید همچین سیستم مکشی چقدر انرژی مصرف می کنه.

1 پسندیده

خلاصه ی نکات مطرح شده در این مطلب تا اینجا:

سوال اصلی تاپیک: برا کاهش مصرف آب توالت های سنتی ایرانی، چه راهکارهایی وجود داره؟

پاسخ های مستقیم به این سوال:

1. استفاده از سطوح آب گریز و خودشستشو در سنگ توالت
  • استفاده از آب های غیرتصفیه برای شستشو در توالت ها
  • استفاده از دستمال های آنتی باکتریال به جای آب
  • استفاده از سیستم های مکشی شبیه جاروبرقی به جای آب، مشابه سیستم راه آهن
  • استفاده از استیل به جای سرامیک، مشابه فرودگاه امام
  • طراحی سطحی که بعد مدتی پوست اندازی کنه، مثل پوست بدن خودمون.
  • طراحی ارگونومیک برای تعیین شیب مناسب

پیشنهادهای غیرمستقیم:

1. عادت هایی که داریم، و تبدیل به سنت شدن؛ عامل این نوع مصرف هستن.
  • توالت های ایرانی مشکل های دیگری هم برای سلامت بدن ایجاد میکنند.
  • در زمینه ی نوع مصرف آب در منازل تحقیق کافی انجام نمیشه، در حالی که در غرب چنین تحقیق هایی انجام شده.
  • شبیه سازی موقعیت به کمک گل رس یا گل ماسه بادی، و انجام تحقیقاتی بر روی چسبندگی سطوح مختلف
  • در مقایسه ی توالت های سنتی با توالت های فرنگی، نمیشه حجم آب رو به راحتی مقایسه کرد، چون در توالت های سنتی هر بار بسته به موقعیت حجم متغیری آب استفاده میشه، ولی در توالت فرنگی حداقل آب مصرفی به اندازه ی حجم سیفون است.
  • روکش نانویی برای ظروف چینی طراحی شده، که صنایع تقدیس ازش استفاده میکنه و چسبندگی سطح چینی رو کاهش میده.
  • مشکل اصلی دستشویی های سنتی چیه؟
7 پسندیده

چون فکر میکنیم در گذر زمان هیچ چیز درستی غلط نمیشه :grin: فکر میکنم همین یک جمله جواب خیییییلی از سوالات و مشکلات ایرانی ها باشه