چرا موسیقی گوش می‌کنید؟ چی گوش می‌کنید؟ چقدر در روز گوش می‌کنید؟

سوال تقریبا واضح هستش . هدف اولم از طرحش این بود که سلیقه موسیقی بچه های این جمع رو بدونم :sunglasses: و راستش رو بخواید ازونجایی که خودم موسیقی رو فقط بخاطر این که موقع کار حواسم پرت نشه گوش میدم و خیلی کمتر محتوا و بعد هنری و احساسیش برام مهمه میخواستم بدونم نظر بقیه راجع به سلیقه من چیه …

جوابای خودم به سوال بالا »
چرا گوش میدم ؟ بالا تر گفتم دیگه . حواسم موقع کار پرت نشه …
چی گوش میکنم ؟ خوب راستش 90% اوقات موسیقی های این سایت رو گوش میدم (البته اگه بهش گفت موسیقی ) محتواش هم بیشتر صدا هایی مثل صدای جیرجیرک ، صدای خوردن شکلات ، صدای کولر و ریتم های تکراری هستش که تمرکز رو میبره بالا !!!
چقدر گوش میدم ؟! تقریبا روزی 4 تا 5 ساعت …

هر کسی هم دوست داشت موسیقی مورد علاقش رو برامون لینک کنه یا اسمش رو بگه تا بقیه گوش کنن :blush:

11 پسندیده

من خیلی اهل موسیقی نیستم، ولی اگه گوش بدم موسیقی سنتی رو ترجیح میدم.
سکوت بیشتر به تمرکزم کمک میکنه! البته نه سکوت محض، چون اینطوری غرق رویا میشم.

5 پسندیده

جالبه كه من برعكس دوستان، واسه به رويا رفتن موسيقي گوش ميدم.
با موسيقي از جايي كه هستم فرار ميكنم، عاشق اين احساسم كه روحم ميره جايي كه دوست دارم.
چي گوش ميدم؟؟ چيزي كه گوش نواز باشه مخصوصا اينكه بايد ترانه داشته باشه اونم از يه شاعر با احساس كه توان پر و بال دادن به روحم رو داشته باشه.
هر وقت انرژي بالايي دارم گوش ميدم اخه ميتونم روحم رو به بهترين جاي ممكن برسونم
هر وقت كم ميارم و ناراحتم گوش ميدم، چون فراري ميده من رو از اين نقطه تاريك و عذاب آور
هر وقت تنهام گوش ميدم چون ديگه تنها نيستم
قبل از خواب گوش ميدم كه روحم بعد از يه رويا پردازي شيرين، خسته بشه و بخوابه.

4 پسندیده

نمیدونم ان رو علمی میشه گفت یا نه ولی فکر می کنم موسیقی می تونه ایجاد تشدید کنه در یک حس (با انتشار هورمون و در تهایت تاثیر متقابل روی نرون ها و در نهایت روی مغز) پس گوش میدم که حسم رو تشدید کنم.

بسته به حسی که می خوام تشدید کنم موسیقی متناسب بعضی وقتا صدای بارون خیلی جواب میده.

متغیر هست از 10 ساعت تا 0

5 پسندیده

من بیشتر برای تغییر روحیه‌م موزیک گوش میدم
وقتایی که کرختم یا حال روحی مساعدی ندارم
نتیجش بطور ۱۰۰% ملموس نیست اما یه تاثیرایی میذاره
مخصوصا وقتایی که با خواننده همخونی می‌کنم

قبلا خارجی گوش میکردم بخاطر ریتم تند و بیس بالا
اما الان ایرانی چون حداقل میفهمم چی میگه (:

تقریبا روزی کمتر از یک ساعت

6 پسندیده

دوران دانشجوئی خیلی گوش میدادم بخصوص چون کار برنامه‌نویسی میکردم و پای کامپیوتر بودم، هر روز یه لیست از آهنگهای یه خواننده وطنی اون ور آب رو میزاشتم تا کل روز با همون سر میکردم. ولی الان خیلی به ندرت گوش میدم، مگر اینکه یه نفر از دوستان آهنگ خاصی رو توصیه کنه، گوش میدم ببینم چه جوریه.

آخرین آهنگی که توصیه شد و خیلی خوشم اومد، آهنگ بسیار غم‌انگیز باران از حدیث صادق ایوبی بود. هرچند ممکنه برای خیلیها که کردی بلد نیستن (و حتی خیلی از کرد زبانها) محتوا خیلی مفهوم نباشه، ولی خود آهنگ، حس رو میرسونه.

6 پسندیده

موسیقی باعث میشه که بتونم راحت تر ذر رویا ها یا تفکراتم غرق بشم
البته موقع نوشتن نمیتونم موسیقی گوش بدم

خیلی قالب مشخصی ندارم
بیشتر بستگی به محوریت ذهنیم در اون بازه زمانی داره
در کل میتونم بگم خیلی موسیقی سنتی رو در پلی لیستم نمیذارم
سبک راک یا مود های نزدیکش هم بیشتر از غرق شدن در رویا در تشویش غرقم میکنه
فکر میکنم سبکی که بیشترین ترافیک رو در بین موسیقی هایی که برای خودم میذارم رپ و محسن نامجو باشه

منظم و هر روز اینکار رو نمیکنم ولی فکر میکنم متوسط ماهیانه در حدود 20 ساعت یا روزی کمتر یک ساعت موسیقی گوش میکنم

اخیرا تصمیم گرفتم برای شاد تر بودن هم از موسیقی استفاده کنم

6 پسندیده

یک سمفونی هست که بعید می‌دونم بتونی گوش‌اش بدی و همزمان یک کار دیگه انجام بدی.
سمفونی شماره ۳ از هنریک گورسکی، را دوستی چند سال پیش به من معرفی کرد. موقع کار گوش کن و نظرت را بگو.

به نظرم بهترین اجرای صوتی‌اش با صدای خواننده سوپرانو Zofia Kilanowicz و رهبری Antoni Wit است.

این هم بهترین اجرای تصویری‌اش است:

4 پسندیده

همیشه گوش میکنم و دلیلش هم چیزی جز علاقه شخصی نیست اما اگر بخوایم به دید ابزاری بهش نگاه کنیم زمان هایی که بیرون تنهام استفاده می کنم چون از صدای محيط لذت نمی برم :thinking:
موسيقی کلا همه سبک هاش قابل بررسیه و میشه گفت در هر سبکی موزیک های بسیار خوبی میشه پیدا کرد. پیشنهاد می کنم موسیقی هایی گوش کنید که به بالا بردن درک شنواییتان کمک کند تا بهتر بشنوید و بهتر صحبت کنید. ناهنجاری صوتی متاسفانه خیلی زیاد داریم :neutral_face:

5 پسندیده

مصداق این نوع موسیقی از نظر شما چیه؟ باید جالب باشه…

2 پسندیده

در موسیقی مبحثی هست به نام سلفژ که به معنای تربیت شنوایی هست البته اکثر مردم فکر میکنن که این آموزش ها فقط برای نوازنده ها و موزیسین هاست اما قطعا کاربرد هاش در جامعه بسیار چشمگیر خواهد بود اگر همه بهتر بشنوند. در سلفژ به بررسی آوا ها و صداها پرداخته میشه و اینکه تفاوت هاشون چیه و کم کم هویت پیدا میکنن صداها و این مجموعا درک شنوایی رو تقویت می کنه و بهبود شنوایی بهبود گفتار رو به دنبال داره. خواننده های پیشنهادی من که هم محتوا هم کیفیت مناسبی رو داشته باشه Celine dion و lara Fabian که به زبان فرانسه و انگلیسی میخونن و توی فارسی زبان ها محسن نامجو با سه تارش عالیه :thinking:

4 پسندیده

آخرش من سر اینکه زبان نمی دونم، خودمو خفه می کنم .حالا انگلیسی قبول فرانسه رو کجای دلم بزارم. :face_with_thermometer: :wink:
محسن نامجو؛ آفرین خودشه! خواننده وطنی و زبان فارسی بابا به به به این سلیقه…

1 پسندیده

حتما که نباید متوجه شعرش بشید منم فرانسه بلد نیستم اما خب صدای خواننده و آهنگ انقدر عالیه که شما رو جذب میکنه
شما رو به دیدن این موزیک ویدیو از لارا فابیان دعوت می کنم

2 پسندیده

ممنون از پیشنهادتون. واقعا عالی بود

یعنی فهم محتوا در موسیقی با هدف تقویت درک شنوایی، خیلی اهمیت نداره؟ میشه ما بدون اینکه متن و بفهمیم، از اون برای بهبود گفتار تاثیر بگیریم؟

2 پسندیده

فهم محتوا بی تاثیر نیست اما بله شما میتونید از آوا و نوای آهنگ لذت ببرید :ok_hand:

3 پسندیده

من هر سبکی رو گوش می کنم فقط دغدغه م ملودی و تنظیم خوبه.
خودم یک آرشیو از موزیک دارم که معمولا شاهکار ها توش هست و نکته جالب اینه که همیشه دیگران نمیذارن من موزیکم رو تو ماشین یا اسپیکر بذارم چرا که میگن آهنگ هات خیلی خاصه یا حتی مزه نمیده و همیشه اسم خواننده های امروزی رو(این دو سال رو) و من میگم که گوش نمی کنم از تعجب دهنشون وا می مونه.
در هر حال موسیقی زیباترین چیزی هست که خداوند آفریده.

6 پسندیده

باید زیبا باشند، اگر امکانش بود یکی دو نمونه از این آرشیو را با ما به اشتراک بزارین

2 پسندیده

با کمال احترام در دوسال اخیر بجای خواننده ، دلقک وارد محافل هنری و موسیقیایی کشور شده ( عموما )
همون بهتر که گوش نمیدین
مام نمیدیم که انشاالله منقرض بشن برن

2 پسندیده

برای لذت بردن و داشتن حس های مختلف از غم و شادی گرفته تا سردرگمی و…

این روزها از Chavela Vargas خواننده مکزیکی بیشتر گوش میدم. این خواننده قدیمی سبک رانچرای مکزیکی رو با غمی به شدت واقعی و درونی می خونه. بعضی وقتها پیدا کردن ترجمه متن ترانه هاش در اینترنت اونا رو برام لذت بخش تر می کنه

گوش دادنش در روز بستگی به کاری که انجام میدم داره… وقتی کار ترجمه می کنم شاید تمام روز موزیک گوش بدم.

2 پسندیده

خب من به موسیقی به چشم یه علم و در عین حال یه مسکن نگاه میکنم. چون هنرجوی موسیقی هستم و علاقه ی اصلیمه برای تقویت گوشم تقریبا همه سبکی گوش میکنم.

اما سبک های مورد علاقه خودم کلاسیک،سنتی،راک و جزه. در طول روز فکر میکنم غیر از ساعت هایی که خوابم و اوقاتی که پیشه خانواده هستم،در بقیه مواقع دائم دارم موسیقی گوش میکنم، فکر میکنم بالای ده یازده ساعت بشه :sweat_smile:.

در مورد موسیقی مورد علاقه هم همین که موقع نوشتن این متن دارم گوش میدم رو معرفی میکنم :sweat_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=OR0Ky9tFJdc
(مارک نافلر_river towns)

4 پسندیده