چرا نوجوانان در پادپرس فعالیت نمی کنند؟

به نطرتون پادپرس برای فعالیت نوجوانان مناسبه؟ ممکنه مباحث اینجا خطر آموزشی برای این سنین داشته باشه؟

6 پسندیده

سلام :grin:

واقعا فکر نمیکنم مطالب از نظر آموزشی برای سنین نوجوانی خطر ساز یا مخرب باشه. به نظر من حتی تاثیر مثبت هم خواهد داشت.
در اینجا تکامل و هم فکری شکل میگیرد و اتفاقا از سنین کم از نیاز های آموزشی یک کودک می تواند باشد. با توجه به محتوای حال حاضر، پادپرس میتواند به عنوان یک بانک سوال و جواب به خیلی از سوالات از دیدهای مختلفی نگاه کند ( نه صرفا پاسخ صحیح و برگزیده بلکه سلیقه یک جامعه آماری) و این به برقراری ارتباط نوجوانان با مسائل و چالش ها کمک فراوانی می کند :ok_hand:
حال اینکه چرا فعالیت نمیکنند میتواند چندین دلیل داشته باشد.
بازاریابی صورت نگرفته :thinking:
در حال حاضر تعدادی هستند و ما نمیدانیم ( کاش یاد بگیریم سن همدیگر را بدانیم و از روی سن قضاوت نکنیم) :thinking:
محیط های جذاب تر و هیجان انگیز تر با توجه به شرایط سنی نوجوانان مثل تلگرام و اینستاگرام و باقی :thinking:
شرایط آموزشی اسف بار کشور که در خیلی از زمینه ها به وظیفه واقعی خود عمل نمیکند :thinking:

حالا به نظرتان چطور می شود جذبشان کرد :ok_hand:

4 پسندیده

خودم نوجوان هستم :sweat_smile: و حدود چهارده پانزده سال سن دارم.
اولین بار وقتی داشتم در موضوعات سایت https://virgool.io/ گشت میزدم با پادپرس آشنا شدم.(پست آموزش ساخت محتوا برای سایت رو دیدم.)
برای خوندن نسخه کامل پست وارد سایت پادپرس شدم و تحت تاثیر قرار گرفتم.
علاقه زیادی به بحث و تبادل نظر با دیگر افراد داشتم و از طرف دیگه دوست داشتم سوالاتم رو بپرسم و به سوالات دیگران پاسخ بدم در نتیجه علاقه زیادی سایت های انجمن داشتم اما متاسفانه اکثر انجمن ها وضعیت ظاهری نامناسبی داشتند و نظارت درستی بر محتوا نمیشد.سطح علمی اکثر اعضا هم استاندارد نبود و خیلی اشکالات دیگه و وقتی با پادپرس آشناشدم بالاخره مکان موردنظرم رو پیدا کردم.(چرا که تمام کمبود هایی که بالا اشاره کردم از بین رفته بود)

بعد از مطرح کردن اولین موضوع خودم در پادپرس :point_down:

و پاسخ خوبی که ازش گرفتم دیگه اطمینان پیدا کردم که اینجا میشه فعالیت کرد.

و به فعالیتم ادامه دادم :smile:

5 پسندیده

به نظرم پادپرس اگر بتونه قسمت آمورزشی خودش رو تقویت کنه میتونه خیلی از نوجوان ها رو به خودش جذب کنه.
وقتی نوجوان بدونه که میتونه پاسخ سوالاتش رو در یک سایت پیدا کنه و از طرفی به عنوان یک کاربر شبکه اجتماعی خودش رو سرگرم کنه یک عضو همیشگی پادپرس میشه.

برای مثال من چند وقت پیش میخواستم چند تا نمونه آموزش نحوه کار دستگاه گوارش برای کودکان پیدا کنم تا بتونم در کلاس بهتر تدریس کنم اما چیزی پیدا نکردم(به جز ویکی پدیا که زیاد کاربرد نداشت)

البته این اتفاق باعث شد شروع به نوشتن سری مقالات «بدن گرد» کنم تا در مجله آرتمیس به چاپ برسونم و این کمبود اینترنت رو پر کنم(البته هنوز منتشر نشده) :sweat_smile: :wink: :sunglasses::sunglasses::sunglasses:

4 پسندیده

عالیه :ok_hand:
میدونم که میدونی مثل تو زیاد نیست :grin: اما باز اگه جواب سوالا باشه و البته یک بلاگ فعال تر برای تغذیه فکری که جایگزین جوامع مجازی بشه فکر میکنم خوب باشه.
از طرفی سوالاتی که یک نوجوان میپرسه معمولا ۲ حالت داره ( با بالاتر رفتن تجربه و سن تغییر میکنه)
یکی اینکه موضوعی رو نمیدونه یا ناقص میدونه و سوالی میپرسه
یکی هم اینکه از دیدگاه جدیدی به موضوع نگاه میکنه و سوالش شاید جواب براش کم باشه

هر جفت این قضیه ها برای پادپرس مفیده :ok_hand:

خیلی خوشحالم که اینجا هستی و امیدوارم که با این شروع طوفانی همیشه موفق باشی :sunglasses:

2 پسندیده

ممنون لطف دارید.ولی دیگه اینقدر هم خاص نیستم :sweat_smile:

2 پسندیده