چرا هر از چند گاهی میشنویم امواج وای فای مضره؟

مثلا من راجع به ناباروری در اثر وجود سیگنال های وای فای شنیدم! در حالی که یه جستجوی کوچیک بکنیم مقاله ی ساده ی زیر از گاردین رو میبینیم که با کمی عدد و رابطه توضیح میده که انرژی امواج الکترومغناطیس با عکس مجذور فاصله متناسبه. و در ضمن یه مقایسه سرانگشتی هم بین وای فای و امواج مایکروویو ارائه داده که معقول به نظر میرسه و خیال ادم رو راحت میکنه:

حالا این قضیه هایی که درباره وای فای میشنویم از کجا میاد؟

3 پسندیده

من فکر می کنم از دیدگاه فرافکنانه ما و همینطور هم تئوری توطئه.

من تا حال در مورد وای فای نشنیدم. بیشتر در مورد موبایل شنیدم که این خاصیت رو داره. توی مقاله هم کمی در مورد تفاوتشون بحث کرده. شاید به دلیل شباهت و گسترش غلط این طرز فکر جا افتاده.

پی نوشت: چرا میزان درخواست برای donation اینقدر زیاد شده حتی در جاهای معتبر؟ فایرفکس، گاردین، ویکیپدیا، … قبلا هم کمتر بود، هم پوشیده تر، الان هر جا صفحه اول جاهای معتبر این درخواست هست!

2 پسندیده

پ.ن. روش donation یا اهدا، یه جور مدل کسب و کار هست که برای کسب و کارهایی که رو وفاداری مشتری‌هاشون حساب میکنن، ممکنه جواب بده. و البته کسب و کارهایی که سایر مدل کسب و کارها رو یا تست نکردن و یا براشون جواب نداده.

1 پسندیده

این رو تا حدی میدونم. اگر اشتباه نکنم اگر non-profit باشن بیشتر وابسته هستن به این سیستم. ولی شدت درخواستها افزایش پیدا کرده. مثلا برای فایرفوکس این خیلی عجیب بوده چون قبلا از این کارها نمیکرد (ظاهرا از اکثر شرکتهای بزرگ کمکهای کلانی میگیره). ظاهرا فشاری وارد شده برای خارج شدن از non-profit توی این مورد. در مورد گاردین توی دلایلش نکته جالبی هست که میگه منابع تبلیغات انگار افت شدیدی کرده.:thinking:

1 پسندیده

بله این مقاله تا حدودی خیال آدم رو راحت میکنه.
اما پزشکان و متخصصان زنان و زایمان به شدت تاکید دارن که از امواج وای فای و موبایل در دوران بارداری دوری کرد. بخصوص توصیه اکید به زنانی که سابقه سقط جنین دارن، میشه.
فکر میکنم به صورت تجربی و همین طور تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته با اطمینان خطرات این امواج رو به مادران متذکر میشن.
اگه دقت کنیم متوجه میشیم امروز مشکلات ناباروری و همین طور سقط جنین به مراتب بیشتر از قبل هست که علت اون رو بیشتر آلودگی هوا و اثرات این امواج میدونن.