چرا وقتی کتاب نمی‌خونیم، میخوایم نشون بدیم که کتابخون هستیم؟!

همیشه دلیل بعضی از رفتارها برام گنگ بوده …
خیلی از مردم میگن من کتاب می خونم و وقتی از اونا اسم یکی از کتابایی که خوندن رو میپرسی میگن نمیدونم یا یادم نیست!
من افرادی رو میشناسم که کتاب رو فقط برای دکوراسین استفاده میکنن! مثلا میگن : خوب ، یه کتاب قهوه ایی جلد چرم رنگ کتابخونه ام رو تکمیل میکنه! یا به اطاقم میاد …
به نظرتون چی باعث میشه شخص همچین رفتاری داشته باشه؟!
چه دلیلی داره وقتی کتاب نمیخونیم ، ادعا میکنیم که ما خیلی کتابخون هستیم؟!

تمارض به کتابخوانی

10 پسندیده

قبل از این که جوابی بشه برای سوالتون پیدا کنم خود سوال از یه منظر برام خیلی جالب بود و اون اینه که دست کم یه نکته ی مثبت وجود داره :
اینکه کتاب خوندن در جامعه یه ارزش هست و افراد کتاب خوان از نظر جامعه اصطلاحا آدمهای با کلاسی هستند و برای همین تلاش میکنند در ظاهر هم که شده ژست کتابخوانها رو به خودشون بگیرن.
من فکر میکنم اتفاقا توی این سطحی که هستیم خیلی بد هم نباشه این تظاهر. از این نظر که نشون میده جامعه داره به این سمت میره که حداقل دوست دارن کتاب خوان باشن در حالیکه نیستند، این خیلی بهتر از رفتارهای نمایشی دیگه هست مثل اصرار بر مارک پوشیدن برای اینکه نشون بدیم پولداریم در حالی که نیستیم و یا مذهبی جلوه کردن برای اینکه بعضی جاها امتیاز بگیریم …

9 پسندیده

به نظر من تظاهر و ریا و جلوه گری یه نوع آفت هستش که متاسفانه برخی با آن دست بگریبان هستند . و تنها در کتابخوانی نیست .ببینیدکسانی که تظاهر به دینداری میکنن چقدر به دین ضربه میزننددر صورتی که دین آمده که رفتار آدمها رو در جامعه و در خانواده درست کنه عده ای با نمایش ظاهری تیشه به ریشه دین میزنند

3 پسندیده

با نظرتون در مورد تظاهر در دین موافقم اما برام سوالِ که اصلا چرا تظاهر ؟

3 پسندیده

وقتی همت انسان به اندازه ای نباشد که به آمال و ملاکهاش برسه و نیز بر ملاکهاش هم استوار باشه وپافشاری کنه تظاهر و ریا بوجود میاد.
مثل دور زدن میمونه!!!

3 پسندیده

دقیقا همینطوره و خوش حالم این اتفاق داره میفته هر چند خودم شاید ماهی ده صفحه کتاب بخونم ولی همین تشویق به مطالعه هم خوبه. یه سوال دیگه برام پیش اومد . هر نوع خوندنی به منزله مطالعه است؟ بعضیها فقط روزنامه وار میخونن اصلا فکر نمیکنن روش یا به مرحله نقد درست و عمل نمیرسونن مطالب رو . یا بعضیها هم هستن با خوندن کتاب به غرورشون اضافه میشه . یا بعضیها با خوندن کتاب جواب سوالاتشون رو پیدا میکنن و عملا خلاقیت شون پایین میاد. بماند که بعضی کتابها واقعیت رو تحریف میکنند و شاید مفید هم نباشن.

3 پسندیده