چرا کتب دانشگاهی عکس دار و جذاب نیستن؟

برام عجیبه با قطع های بزرگ و بی روح و عاری از هر عکس رنگی هستن عموما و مثالهای کم دارند و مثل کتب دبیرستان و راهنمایی فعالیت محور با آموزش و کارهای جذاب دیگه نیستن

2 پسندیده

احتمالی که بنده میدم در این مورد :
در دوره دانشگاه بصورت پیشفرض فکر میکنم این در نظر گرفته میشه : افرادی که به اینجا اومدن برای مدت ها با درس و علم آشنا شدن و هر کدوم قبل از این رشته مورد علاقشون رو پیدا کردند و با درکی صحیح و سینه ای فراخ برای کسب بیشتر دانش به دانشگاه آمده اند.
پس سعی میکنند تا حد بیشتر کتاب ها از لحاظ سرانه اطلاعاتی در هر صفحه بهینه بشه تا این افراد بتونن خیلی سریعتر دانشمند بشن
بایدم همینطور باشه ها!
در کل بنظرم پیشفرض بر این هست که دانشجو به علم علاقه مند هست و تا حدودی زیادی هم با چگونگی انجام فعالیت های علمی آشنا شده . از طرفی استاد دانشگاه بر خلاف مدرسه وظیفه آموزش جزء به جزء به دانشجو رو نداره .در نظر گرفته میشه که دانشجوی مشتاق ما خود زینتیست بر این کتاب

1 پسندیده

حالا نمی شد کتابا 50 صفحه کمتر میبود ولی عکس رنگی داشت و جذاب تر می شد؟ چرا فقط باید تایید کنیم کار اینا رو /:

1 پسندیده

شما فرض کن یه کتاب مثلا مثل الکترودینامیک جکسون (یا منابع تخصصی بشبیه ایشان) بخواد هر چند صفحه عکس جذاب و رنگی بذاره خب نمیشه. مثلا چه عکس جذابی واقعا از الکترودینامیک با اون مباحث میشه جا داد :expressionless:؟ نمی دونم شاید اگر خلاقیت داشته باشیم بشه :roll_eyes:… احتمالا باید تبدیل بشه به 6 جلد کتاب.
البته به تعریفمون از جذابیت هم مربوط میشه. مثلا برای من یه نمودار زیبا که تغییرات تابع رو بر اساس متغیرها خوب نشون بده جذاب می تونه باشه.

البته گاها موضوعات به قدری جذاب هست که نداشتن تصویر چیزی از ارزش هاش کم نمی کنه :grin:

2 پسندیده

خب این بهتر نیست چرا باید حتما مثلا دو سه جلد باشه خانم شیخی
غیر از عکس متن هم یکنواخته فعالیت و پرسش و چالش خیلی محدودی به دانشجو میده من ترجیح میدم 6 جلد باشه :grin::grin: