چطوری انگیزه و نشاط رو به خودمون تزریق کنیم؟

گاهی وقت ها از مسیری که دوست داریم بریم ،عقب می مونیم . اهداف مون رو فراموش میکنیم و بی خیال همه چی ، روزگار میگذرونیم .
چکار کنیم که هدف هامون یادمون باشه؟

3 پسندیده

تجربه ی شخصی:
وقتی توی زندگی ناامید شدم یا حداقل خسته شدم دیگرانی بودند،که به من امید بدند یا به قول معروف ازم تعریف کنندونقاط قوتم روبگند ولی این جور وقت ها ممکنه چنین فردی هم پیدا نشه به خاطر همین خودم چندکارانجام میدم:
۱-کتاب های زیبا وارامش بخش مثل هنر شاد زیستن میخونم.{حافظ ارامش خاصی میده}
۲-باخودم فکرمیکنم بدترین وبهترین حالت رسیدن یانرسیدن به اون هدف چیه وبرای هرکدوم برنامه ریزی میکنم.
۳-حتی اگه هیچ چیز بروفق مراد نیست یک لبخند ساده وتلقین مثبت همه چیز روعوض میکنه.
۴-حشرونشربا افرادمثبت!
۵-هدف هاتو بنویس اونجوری تنها چیزی که روش تمرکز میکنی اهدافتند نه ادما ومشکلات اطرافت.
۶-اگرهمه چیز هم بد پیش بره یادت باشه زندگی یه دروغه که هرجوربخوای میتونی تفسیرش کنی
و…
چیزهای زیادی هست که با فکرکردن به اونا میتونی به اهدافت برسی وبه مشکلات وناراحتی هاوخستگی ها توجهی نکنی.کلیپ های انگیزشی هم عالی اند.

1 پسندیده

تمام حرفاتو قبول دارم ؛فقط با مورد 6مخالفم . از نظر من زندگی تنها حقیقتیه که ارزش اینو داره باورش کنی …
البته من خیلی سخت نمیگیرمش و بین تفاسیری که از اتفاقات دور و برم دارم ،همیشه موردی رو انتخاب میکنم که کمتر اذیتم میکنه … برخلاف دیگران که همیشه بدترین شرایط و در نظر میگیرن

1 پسندیده

کاملا درسته وازلحاظی دوباره به جمله ی ۶ برگشتیم زیرا هرجورکه بخوایم میتونیم تفسیرش کنیم.چه باور کنیم چه نه!؟
کلمه ی دروغ رو هم بااشاره به ایه ی ۶۰قصص میتوان به عنوان ارایشی درنظر گرفت که دروغ وپنداری ظاهری است.

1 پسندیده

یعنی حقایق تنها ی بعد دارند ؟

میتونید درمورد سوالتون بیشتر توضیح بدید؟
منظور ازاون یک بعد چیه؟
به نظرتون به غیرازاون بعدچند بعددیگه امکان پذیره؟

منظورم از تک بعدی اینه که تنها یک تفسیر میشه ازش داشت .
من از حرفتون این برداشت رو داشتم : زندگی یک دروغه چون ازش تفاسیر مختلفی میشه داشت .اگر حقیقت بود ،تنها یک بعد و یک تفسیر داشت

1 پسندیده

چی اش قابل باوره وچی اش نیست؟
باچه احساسات وعینیات قابل باوری میتونی اونو باور کنی؟
اگه مسلمون شیعه باشی بهت گفتن این جهان خواب وبیدارازمایشه!؟
برداشت شماازدروغ چی میتونه باشه؟
ایااین ارایش به مثابه ی دروغ نیست؟
چه کسی میتونه این دروغ روازمیان برداره؟
ایا ممکنه درپس این دروغ هفت رنگ حقایق مختلفی پنهان باشه؟یاتنها یک بعدحقیقت وجودداره؟

ببین مثلا من میدونم دانش آموزم باید قدرت “تحمل مخالف” داشته باشه . برای اینکه این توانایی رو بدست بیاره ،من ی بازی براشون ترتیب میدم و طی این بازی حواسم بهشون هست که چکار میکنن ،هدایت شون میکنم تا به اون هدف برسن .
این بازی بیهوده نیست ، دروغ نیست چون بعد از اون ارزشیابی میشن
زندگی هم همینطوره .من باید به ی جایی برسم ، پس هر اتفاقی برام می افته باید من و به حقیقتی که میخوام نزدیک کنه . پس هر حرکتی و هر عملی مهمه
دروغ بنظرم چیزیه که حقیقتی پشت اش نیست و یعنی اینکه بیهوده است . بی هدفه …

1 پسندیده

نظرتون کاملا درسته ولی منظور من از زندگی دنیوی ارایشی است که شبیه به دروغه!حالا هرهدفی که پشتش هست میتونه مهم باشه.

حالا اگه چندتاازدانش اموزان درنهایت به چیزی که شمامیخواستیدتبدیل نشدنند چه رفتاری انجام میدی؟
اونا روتنبیه میکنید یامیاندازیدشون توی جهنم؟
ازکلمه ی جهنم که درجمله ی بالااستفاده کردم صرفاجهت نشان دادن هدفی بودکه به ماگفته شده{اینکه یه بازی با هدف بزرگی که برای همه مانند یک خواب وخیال شده به همه گفته شده}بعضی میرسند ،بعضی نمیرسند،بعضی… اونایی که میرسند میرن بهشت اونایی هم که میبازن میرن جهنم،خب پس جایگاه تجربه ی بازی شما دراین وسط ایا جایی میتونه داشته باشه؟
اگراجازه بدید انتهای این بازی تسلسل دار را به سوال اصلی شما ختم کنیم:اززندگی لذت ببر حالا هرچی که میخوادباشه.!!!:grin:

1 پسندیده