چطوری بفهمیم خواستگارمون شخص مناسبیه؟ چه مدت زمانی برای شناخت مناسبه؟

نه دیگ بدون عقد … بعد عقد دیگ فایده نداره شناخت

1 پسندیده

طبق روال فرهنگ ایران عموما دخترا بدون هیچ شناخت قبلی خواستگار خودشون رو میبینن در درجه اول فیلتر ظاهر ادماهاست برخلاف حرفهای خیلی عارفانه که سیرت خیلی مهمه من صریح میگم صورت مهمه وتاثیرگذار این ابتدایی ترین مرحله فرآیند انتخاب هس بعد این میرسه به شناخت طرف به نظرم با رعایت چارچوب های اخلاقی و عرفی وشرعی جامعه به یک شناخت نسبی به هم برسین به دیدگاه های غالب تون راجب زندگی به جهان بینی تون البته اگه واقعا هدف ازدواج باشه نباید به کشش های جنسیتی زیاد فضا داد چون صدرصد انتخاب رو به حاشیه میکشونه و یه جورایی هم کشش جنسیتی در همان موردپسند و جذاب بودن برای همدیگر در همان مرحله اول تایید شده و نباید بیش از این وارد این فضاها شد خیلی مهمه به زندگی به چه دیدی نگاه میکنی آیا صرفا میخایی زندگی کنی یا دنبال یکی میگردی که ماجراجویی کنی شناخت طرف وابسته به اینه که چقدر خودتو بیشتر میشناسی تمایلاتت و اون انگیز ه های درونی که ما رو هل میده به زیستن در شما چی هس ؟ به نظرم میتونین به کلیپ های دکتر هلاکویی در باب ازدواج هم رجوع کنین .

2 پسندیده

خیلی ممنون بابت اینکه وقت گذاشتین وجواب دادین:pray::tulip:

اوهوم ,بااین حرفتون کاملا موافقم ,هرچقدر هم که گفته بشه ظاهر مهم نیست بازم یه حداقل معیارهایی هست

حتی اگه کسی بگه اخلاق برام مهمتره بازم براش قیافه مهمه😅

درواقع هیچ وقت, کسی برای باراول باشناخت وآگاهی ازاخلاق وایمان وشخصیت طرف پاپیش نمیزاره😂

اول ظواهر رومیپسندن ودر مراحل بعدی بقیه چیزهارو ارزیابی میکنن.

بله ,پیج ومطالب خوبی دارن ,تواینستا گهگاهی نگاه میکنم.
مطالب دکتر شاهین فرهنگ هم تو این زمینه خوبه:)

1 پسندیده

البته دکتر هلاکویی و فرهنگ خیلی متفاوت هستند در مشاوره ازدواج و…

1 پسندیده

سلام
پیشنهاد می کنم کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن رو مطالعه بفرمایید

2 پسندیده