چطوری لشکر سوسک‌ها رو شکست بدم؟

از قتل سریالی سوسک‌ها خسته شدم و می‌خوام دست به نسل‌کُشی بزنم.
برای خلاصی از شر سوسک‌های ریز, از چی استفاده کنم؟
آیا دستگاه‌هایی که با ارسال سیگنال(صدا) اونها رو فراری میدن موثرن؟
سم‌ چطور؟ پودری یا مایع؟ یا چسب؟

واقعا فکر نمی‌کردم از فرط استیصال دست به دامن اعضای پادپرس بشم. مرسی که هستین.

1 پسندیده

سلام
گربه بیارین تو خونه.
البته من خودم تجربه ی این کارو ندارم ولی دوستم تو یک خونه ی قدیمی زندگی میکنه و همیشه مشکل سوسک و حشرات و سایر بندپایان رو داشت.
چند وقتی میشه که یه گربه اداپت کرده(کاملا بدون قصد مقابله با مشکل سوسک)
اخیرا میگفت که دیگه سوسکی تو خونه نمیبینه و بعدا متوجه شده گربه ش اونا رو شکار میکنه :smiley:.

2 پسندیده

میدونستی تو خونه هایی که مورچه هست سوسک کم پیدا میشه؟

اگه خونه ویلایی داری مورچه ها رو نکش اونها خودشون تخم سوسک ها رو پیدا میکنن و میخورن

2 پسندیده

وحشتناکه منم باهاش درگیرم احساس میکنم دارن تغییر میکنن بالاشون بلندتر شدن چندروز دیگه پرواز هم میکنن
مثل یه کابوسن هر چیزی که فکرش رو کنید امتحان کردم اثرش موقتیه و بعد از چندوقت دوباره سروکلشون پیدا میشه🤦‍♀️

1 پسندیده

بله منم باهاشون درگیر بودم سم و این مسائل هم فایده خاصی نداره/باید از مورچه ها کمک بگیری اونها خودشون میدونن چه بلایی سر سوسک ها بیارن

2 پسندیده

بدبختی مورچه هم نداریم :woman_facepalming:البته یبار من از جوجه استفاده کردم قتل عامشون کرد ولی خب نگهداری جوجه هم سخته:)

1 پسندیده

امکان آوردن گربه رو ندارم ولی موضوع جالبی رو کشف کرده. چندشم شد :joy:

2 پسندیده

از اونجایی که نمی‌خوام مشکلم دوتا بشه مجبورم پیشنهاد شما رو رد کنم. :smiley:
ضمن اینکه مورچه‌ای زیاد نمی‌بینم اینجا.
ولی بازم نظری داشتی استقبال میکنم ابوالقاسم جان :ok_hand:

1 پسندیده

فکر می‌کنم منظورتون از سوسک ریز همون سوسک‌های آلمانی باشه که برخلاف سوسک‌های چندش‌آورِ بزرگ که خیلی راحت از بین میرن (پِخ کنی می‌میرن!) اما این فسقلی‌ها به سادگی ریشه‌کن نمیشن. زادوولدشون بسیار زیاده و اگه به خونه‌ای حمله کنن، هیچ درز و شکافی از دستشون در امان نیست. مخصوصاً کابینت‌ها

یک مورد تجربه ریشه‌کن‌کردن این موجودات رو داشتم. البته خیلی وقت قبل. حدود 20سال پیش.
منزل یکی از اقوام به طرز فجیعی آفت سوسک آلمانی داشت. از در و دیوار و کابینت گرفته تا پشت قاب عکس و حتی پریزهای برق دیواری!
نهایتاً دست به دامن بنده شدن (البته باید شفاف‌سازی کنم که بنده هیچگاه در زندگی دامن نپوشیدم!) بگذریم :slightly_smiling_face:

رفتم بازار و سم سوسک خریدم. اگه اشتباه نکنم پریژن بود. طبق نسبت مناسب با آب قاطی کردم و یک اسپری خالی شیشه پاک کن برداشتم و ماسک زدم و تمام زندگی این بندگان خدا رو پر از سم کردم.
نکته اصلی قضیه اینجا بود که این اتفاق رو زمانی انجام دادیم که اونها عازم سفر به شهر دیگری بودن و حدود دو هفته بعد از سمپاشی، خونه کاملا ًخالی بود.

نتیجه اینکه در تمام سالهای بعد که با این خاندان در ارتباط بودم، حتی یک سوسک هم مشاهده نشد.

بازهم تاکید می‌کنم:
سمپاشی همراه با ترک منزل به مدت طولانی

این بود تجربۀ بنده

2 پسندیده

دقیقا خونه ما هم پر از این سوسک های لعنتیه هیچ از دستشون در امان نیستیم همه جا هستن همه جا حتی یبار تو موهای این بنده فلک زده رفته بودن :woman_facepalming:هر روش و سمی که بگید استفاده کردیم هیچ فایده ای نداره البته میشه اونها رو محدود کرد
ظرف کثیف توی سینک نزارید بمونه
شیرالات رو چک کنید نشت اب نداشته باشن
مواد غذایی بیرون نگه ندارین اشغال هارو زود به زود بندازید بیرون
البته اینجور کمتر میشن
راه حلی امتحان کردین جواب داد خبر بدین که از دستشون سر به بیابون نزاریم:woman_facepalming::joy:

1 پسندیده