چطور بهتره در روند طراحی یک وبسایت از جمع مخاطبان کمک گرفت؟

امروز یک پیشنهاد طراحی وبسایت به من شد. از یک شرکت طراحی ساخت تجهیزات نفت و گاز و سدسازی،
قصد من این هست که ایشالا قرارداد که اوکی شد، وبسایتش رو وارد پادپرس کنم و از دوستان پادپرسی و همین طور از همکاران خودشون در اینجا نظرخواهی کنم.

در حقیقت وبسایت پادپرس میتونه محلی برای صحبت‌های بین من و شرکت و دوستان پادپرسی باشه. و خیلی دوست دارم که با آغوش باز پذیرای نظرات دوستان در پادپرس باشم. البته دوست دارم که رسمیت و اهمیت کار رو توی پست‌ها نشون بدم.

فوایدی که پادپرس برای ما داره این‌هاست:

• شرکت حدود ۲۰ - ۳۰ کارمند و یک چارت سازمانی بزرگ داره. که هر کدوم ممکنه که نظر خودش رو در مورد وبسایت به ما بگه.
  • ما در محیط پادپرس می‌تونیم محیطی داشته باشیم که این ۲۰ تا ۳۰ کارمند نظرات خودشون رو راجع به طراحی وبسایت بگویند.
  • و همین‌طور می‌تونیم از نظریات بینندگان مطلع بشیم.

یک خطر ممکنه برای من طراح ایجاد بشه:

• اینکه ایرادهای سنگینی از کارم گرفته بشه. البته با توجه به آزادی و فراغت بال من می‌تونم از نظریات دیگران استفاده کنم و به سرعت ایرادها رو برطرف کنم.
  • دوم اینکه می‌تونم از اول با شرکت صحبت کنم که پادپرس چراغ راه ما می‌شه و نه مشخص کننده نحوه طراحی. و من باید خودم رو تصمیم‌گیرنده آخر معرفی کنم.

می‌خوام از نظرتون در مورد نحوه ورود این پروژه به پادپرس مطلع بشم، و اینکه چه فوایدی می‌تونه داشته‌ باشه، و چطور می‌تونیم بهترین استفاده رو از جمعمون ببریم.

4 پسندیده

برای اینکه با ریسک مطرح شده روبرو نشین و در ضمن به بهترین شکل از نظرات و پیشنهادات ذهن های دیگه کمک بگیرین، طبق تجربه های قبلی، پیشنهادم اینه که اول خودتون با همراهی ذی نفع اصلی کار، معماری اطلاعات و فرضیه‌های اون رو مشخص کنین:

• مخاطب/مشتری این وبسایت چه کسانی هستن؟ و ارزش کلیدی سایت برای این افراد چی هست؟
  • مشتری دیگه از چه مزایایی در این سایت بهره میبرن؟
  • نحوه جذب مشتری های این وبسایت؟
  • رقبای شرکت چه کسانی هستن و مزایای رقابتی شامل چه نکاتی میشه؟

بعد طرح اولیه‌ای بر اساس این چهارچوب کلی در اختیار افراد قرار بدین و از نظرات ایشون در جزئیات طرح کمک بگیرین.

3 پسندیده