چطور میتونم در کمترین زمان یه وب سایت خوشگل طراحی کنم؟

من مسئول روابط عمومی انجمن ایرانیا اینجا شدم و تصمیم گرفتم که وب سایت این گروه رو به روز رسانی کنم. اما متاسفانه هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم. کسی میدونه اولا چطور میشه خیلی سریع یه وب سایت خوشگل و خوب ساخت و چه نکاتی رو باید در اون لحاظ کرد؟

دنباله‌ی موضوع پرسشنامه پیش از طراحی وبسایت شامل چه سوال‌هایی هست؟

5 پسندیده

ساخت اولیه‌اش رو می‌تونید برونسپاری کنید تا یه طرح اولیه مرتب داشته‌باشید.
برای طراحی سایت به نظر من بهترین گزینه وردپرس هست.
و بعد تغییراتی که میخواید رو بدید و هرجا نیاز داشتید سرچ کنید یا بپرسید.
اگر خواستید میتونید برای یادگیری از آموزشهای ساخت سایت با وردپرس شروع کنید. فیلمهای آموزشی رایگان خوبی براش هست.
کلا وردپرس ابزار آسانی هست.
برای داشتن یک سایت وردپرسی به یک هاست نیاز دارید که قیمتش بین ۲۵ تا ۵۰۰هزارتومن در سال متغیر هست.
و یک دامنه ir که بین ۵ تا ۱۵هزارتومن متغیر هست.

3 پسندیده

تو این اوضاع تحریم اگر از دامنه ir استفاده نکنه شاید بهتر باشه. البته ایشون اشاره کردن که نیاز داره بروزرسانی انجام بدن. پس باید اول بفمید که وب سایت قبلی تون روی چه پلتفرم یا زبانی نوشته شده. آیا نیاز هست همون سایت آپدیت بشه یا میتونید یه سایت جدید راه بندازید؟!
آيا به اطلاعات قبلی سایت نیازی هست یا خیر؟! آیا سایت قراره فقط کارهای اطلاع رسانی انجام بده و یا اینکه باید با کاربر تعامل داشته باشه و فرم هایی رو کاربران پر کنند؟!

1 پسندیده

من دامنه مشکلی ندارم چون دامنه اش موجوده فقط خود وب سایت که باید ساخته بشه

وب سایت باید به زبان فارسی باشه؟!
وب سایت قراره دقیقا چه کارهایی انجام بده؟
اگر فقط بحث های اطلاع رسانیه، می تونم براتون یک وب سایت که قبلا با فریم ورک لاراول توسعه ش دادم راه بندازم. فقط ثبت نام اعضا و فرم ساز و … نداره. اگر دنبال امکانات متنوع هستید، همونطور که دوستمون گفتن وردپرس انتخاب خوبیه. اگر مشکل مجوز و لایسنس ندارید، وب سایت های زیادی هستند که سایت آماده رو با قیمت مناسب بهتون می فروشند.

1 پسندیده

این یه سایت اطلاع رسانی برای برنامه هایی هست که انجمن ایرانیان این شهر هست. بیشتر جنبه یادگیریش برام مهمه و دوست دارم در این غالب یاد بگیرم. فقط نمی دونم چقدر ممکنه این موضوع سنگین باشه و چه روشی بهتره

دقیقا باید مشخص کنید که در چه سطحی آماده یادگیری هستید؟
آیا به توسعه وب سایت علاقه مند هستید؟!
آیا زمان برای شما پارامتر مهمیه؟!
آیا به مدیریت یک وب سایت علاقه مند هستید؟

جواب هر کدوم از این سوالات در جواب نهایی که بهش نیاز دارید تاثیر گذاره

بیشتر در این حد که بتونم به وب سایت خیلی برای خودم داشته باشم در آینده علاقه مندم. زمانش هم‌ ممکنه حتی با یک سال برسه.
در واقع در این حد که مثلا بتونم پوسته یک‌وب سایت رو برای خودم طراحی کنم و اون رو‌متناسب با نیازهام تغییر بدم

خب پس اینجوری جلو برید:

۱. با html و css و bootstrap شروع کن
۲. بعد برو سراغ جاوااسکریپت و jQuery
3. در آخر هم با نصب و مدیریت وردپرس آشنا شو.

فقط یادت باشه که تنظیمات وردپرس رابطه مستقیمی با پوسته ای که تهیه میکنی داره و ممکنه برای هر پوسته متفاوت باشه.

اینکه چطور یه وبسایت درست کنی، خیلی به هدف وبسایت بستگی داره.

یه وبسایت یه صفحه‌ای برای معرفی یه کار، یه محصول و یا یه فرد

برای اینکه یه صفحه نمایش رزومه ی کار و یا یه صفحه لندینگ پیج معرفی داشته باشی، ساده‌ترین کار اینه که تو وب جستجو کنی: one page website template + free. معمولا نمونه صفحات خیلی جذابی تو وب هستن که کار رو راه میندازن و نیازی نیست ادم از اول همه چی رو خودش بزنه.

بعد که تمپلیت رو دانلود کردی، میتونی تو قالب متن و محتوای مربوطه رو جایگزین کنی. لندینگ پیج هایی که ما برای چالش‌های نُوآ طراحی میکردیم همه از این جنس بودن.

البته توجه داشته باش که این چنین وبسایتی یه بار مصرفه و چیزی به اسم دیتابیس نداره. وقتی وبسایتت دیتابیس نداشته باشه، یعنی دینامیک نباشه، نهایتا یه بار توش محتوا رو تزریق میکنی و دیگه بهش دست نمیزنی. البته ممکنه در طول زمان محتوا رو ویرایش کنی، ولی دقیقا مشابه رزومه س، نه بیشتر.

طراحی یه وبسایت خرید و فروش و یا بلاگ

اگه دنبال یه وبسایتی که محتواش قراره به شکل منظمی به روز شه، مثلا یه وبلاگ که هر روز میای توش یه مطلب مینویسی و یا یه سایت خرید و فروش که قراره توش کالا اضافه کنی و یا انبارت رو آپدیت کنی، اون وقت استفاده از وردپرس عالیه. اصلا هم کار سختی نیست، مخصوصا که جامعه‌ی توسعه‌دهنده‌ی وردپرس بسیار حرفه‌ای بودن و مستندات خیلی خوب و قابل یادگیری تو وب از خودشون به جا گذاشتن.

برای اینکه وبسایتت رو به کمک وردپرس نصب و راه اندازی کنی، میتونی تو وب به فارسی یا انگلیسی جستجو کنی: how to install wordpress. اگه دسترسی به cpanel هاستت داشته باشی کار بسیار راحته، دقیقا مشابه نصب یه نرم افزار روی یه کامپیوتر.

بعد هم که وردپرس رو نصب کردی، تو وب جستجو میکنی: قالب های وردپرس رایگان، و یا اگه قراره محتوا رو به شکل انگلیسی در وبسایت بذاری که دیگه خیلی کارت راحته،‌ میزنی free wordpress template. قالب رایگان انگلیسی جذاب تو وب به تعداد بالایی وجود داره، تعداد کمتری هم قالب فارسی شده ی وردپرس. نیازی نیست هزینه‌ای برای قالب بپردازی، چون قالب‌های موجود حقیقتا جذابیت کافی رو دارن.

با کمک وردپرس، میتونی وبسایتی مشابه خیلی از سایت‌های خرید و فروش و یا خیلی از وبلاگ‌ها طراحی کنی. مثلا وبسایتی که اخیرا برای نُوآ طراحی کرده بودیم از وردپرس استفاده کردیم.

تهیه هاست مناسب

قبل از هر کاری، همون طور که محمد گفت، لازمه دامنه و هاست تهیه کنی. هزینه‌های هاست برای یه وبسایت ساده نسبتا پایینه، در حد نهایتا ماهی ۲۰ تومن. مثلا یه هاست نهایتا ۵۰۰ مگابایتی (اگه قصد نداشته باشی محتوای ویدیو و یا عکس پرحجمی تو سایتت بذاری) با ترافیک چند گیگ کافیه.

اگه سایت شخصی بود پیشنهادم این بود که برای ماه اول یه هاست یه ماهه تهیه کنی و بعد اقدام به خرید هاست سالانه بکنی. چون معمولا افراد اولش مطمئن نیستن چی میخوان و با یه هاست یه ماهه میتونن کمی فضا رو تست کنن؛‌ چه بسا خیلی افراد بی خیال سایت‌داری میشن! این طوری ضررش در حد ۵-۱۰ تومن هست.

بین هاست ها هم خودمون از آبتین وب برای بعضی مصارف استفاده میکنیم که با هزینه‌ی ۱۰۰-۲۰۰ تومن میشه فضای مناسب برای یه وبلاگ رو برای یه سال تامین کرد، مثلا طرح ویژه‌ی آبتین یا VIP. پشتیبانی شون خوب بوده تا الان.

پ.ن. اگه دنبال یادگیری بهترین زبان برنامه نویسی هستی، قضیه ش جداس. با کمک دو دستورالعمل بالا، هیچ مدل کدزنی خاصی یاد نمیگیری! ولی در سریع‌ترین زمان مناسب یه وبسایت شیک و شکیل خواهی داشت.

5 پسندیده