چطور میشه برای نماز صبح خود به خود از خواب بیدار شد؟

چطور میشه مثل تمام بزرگان با عشق فوق العاده ای نماز صبح رو خوند، و خود به خود از روی عشق به خدا برای نماز بیدار شد؟

مگر تمام بزرگان ما که نماز صبح را به موقع میخوندن، با گوشی یا ساعت بیدار میشدند؟

3 پسندیده

نظر شخصی

اگه منظور بیدار شدن از خواب هست و نه پاشدن از رختخواب، فکر نمیکنم ساعت رو کوک کردن، تناقضی با عشق به خدا داشته باشه. حتی شاید بشه گفت کسی که حاضر میشه کوک ساعت رو تحمل کنه، از کسی که بدون نیاز به کوک ساعت بیدار میشه عاشق تر هم هست.

صبح زود بیدار شدن کمی به سبک‌ زندگی‌های این روزهامون برمیگرده و کمی هم به عادت. آلودگی‌های صوتی مختلفی که وجود داره و نمیذاره خواب کاملی در شب داشته باشیم، تغذیه، کم تحرکی در طول روز، … همه در بیدار شدن صبحگاهی تاثیر داره.

10 پسندیده

کاملا درسته ممنون.

از کجا معلوم که بزرگان به زعم شما همۀ نمازها و ثناهاشون به وقت بوده باشه؟ خیلی از شخصیت‌های اسطوره‌ایِ معاصر هست که نماز قضاهاشون از من و شما کم‌تر نیست. همون‌طور که @lolmol اشاره کرد، تناقض چندانی در حُب به معبود و استفاده از ابزارها نیست، همه می‌تونن ساعت زیستی‌شون رو طوری تنظیم کنن که قبل از طلوع آفتاب از خواب بلند شن. تجربۀ زود خوابیدن برای مدرسه/کار/خدمت رو هم که تقریباً همه‌مون داریم. علاقه به نماز گذاردن امّا مسئلۀ دیگه‌ایه، باید مسئلۀ خدا براتون حل شده باشه.

3 پسندیده

خب، چون خودم بیشتر مواقع برای نماز صبح قضا شده عذاب وجدان دارم، همیشه فکر میکردم اون ادم خوبا، نماز صبحشون قضا نمیشده.

3 پسندیده

چطور می توان ساعت زیستی را تنظیم کرد؟ منی که شاید نزدیک 17ساله که برای تحصیل /کار/خدمت صبح زود بیدار میشم ،چرا باز روزهای تعطیل خوابم طولانی میشه …:thinking:

2 پسندیده

اینکه ما بعضی افراد را بزرگ میدانیم و می نامیم اعتباری و معلوم نیست در آن دنیا بزرگ باشند بقول استاد معینی کرمانشاهی
روسپیدی بود از بخت سیاهی گاهی گاهی کسانی که در این دنیا بی اعتبارند آنطرف رو سفیدترند
از اینکه نمازتان قضا بشه نگران نباشید از اینکه نمازتان بی عشق خوانده بشه نگران باشید چون عشق است که به تفکر وامیدارد و برکات را نازل میکند حضرت مولانا می فرماید
بهر این بعضی صحابه از رسول/ ملتمس بودند نفس مکر غول
کو چه آمیزد ز اغراض نهان / در عبادتها و در اخلاص جان
فضل طاعت را نجستندی از او / عیب ظاهر را بجستندی که کو
وشاید علت انحراف بعضی از صحابه این باشد

2 پسندیده

اجازه بفرمائید بعضی چیز های هم من به عرض شما برسانم، اینکه ما خواب مان کمی سنگین تر است دلیل کار و مشاغل زیاد و دغدغه های روزمره است و اینکه از طرف شب دیرتر بیدار میمانیم و حدود نصف های شب میخوابیم چون روز کامل را در کسب و کار مصروف هستیم و شب هم کنار خانواده به خوشی میگذرانیم و دیرتر میخوابیم، فقط برای این عادت نداریم زود بیدار شویم و نماز بخواهیم و افرادی هم که به نماز بیدار میشوند یا با زنگ هشدار گوشی است یا اینکه اصلا شب ها زود میخوابند و صبح زودتر خواب شان تکمیل میشود، و پیشنهاد که من دارم فقط یک مدتی نه چندان طولانی که با هشدار گوشی بیدار شوید کمی سخت است ولی بعد از یک ماهی عادت میکنید و حتی پیش تر از هشدار گوشی بیدار میشوید " آیا در باره ساعت بیولوژیکی بدن مطالعه دارید؟ " من اطلاعات کمی که دارم این است که در زیر ریشه های مو موادی است که ساعت بیولوژیکی بدن را تنظیم میکند و به هر وقتی که عادت کنیم همان وقت در ریشه مو ذخیره میشود بعد به ما هشدار بیداری میدهد،" من خودم عادت کردم صبح حتی گاهی پیش تر از هشدار گوشی بیدار میشوم مگر اینکه خیلی خسته باشم و کم خواب.

3 پسندیده

شما که با ضمیر ناخود آگاه آشنایی کامل دارید باید دانسته باشید که خواب روزهای تعطیل سیگنال منفی برای اوست و برای روزهای تعطیل هم برنامه بگذارید که حتما همان موعد روزهای دیگر بیدار شوید و اگر نیاز به خواب دارید حتما شب زودتر بخوابید

1 پسندیده

نظر شخصی من هر زمان که از خواب غفلت بیدار بودیم و آمادگی درک حقایق را داشتیم و قلب مان بی آلایش و صاف و ساده بود آنزمان زمان خلوت با معبود است، و الا اگر نصف شب هم بیدار شویم ولی عشق معبود و معشوق بدل نداشته باشیم خواندن نماز جز اتلاف وقت نیست بهتر است بخوابیم تا راحت شویم و هر وقت که تمام وجود مان آمادگی عبادت خالصانه را داشت همان زمان، زمان عبادت است:

صبح است ساقیا قدحی پر شراب کن
دور فلک درنگ ندارد شتاب کن

برای انسان واقع بین و کمال نگر صبح نه زمانیست که از خواب بیدار شود بلکه زمانی است که از خواب غفلت بیدار شود و چشمش به حقایق جهان باز شود و انسان کمال گرای کامل را اندیشه کند، آنزمان خالص خالص برای عبادت و درک حقایق هستی و الوهیت الهی است.

چطور میشه مثل تمام بزرگان با عشق فوق العاده ای نماز صبح رو خوند، و خود به خود از روی عشق به خدا برای نماز بیدار شد؟

شما از کجا مطمئنی که تمام بزرگان (کی‌ها یعنی؟) نماز رو با عشق فوق‌العاده‌ای می‌خونن؟

چون خودشون می‌گن یعنی؟

شما ساعت ۹ شب با قرص بخوابی ساعت ۳-۴ بیدار می‌شی

مگر تمام بزرگان ما که نماز صبح را به موقع میخوندن، با گوشی یا ساعت بیدار میشدند؟

شما از کجا می‌دونی تمام بزرگان ما نماز صبح رو به موقع می‌خوندن؟

صرف این نوشته شده؟ یعنی نمی‌شه دروغ نوشت و چاپ کرد؟

از زمان اختراع ساعت اسلام انقدر دقیق شد وگرنه اون زمان مگه ساعت داشتن واسه روزه؟

رَبِّ اجْعَلْنی مقیمَ الصَّلاهِ وَ مِنْ ذرِّیَّتی رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دعاء
پروردگارا : مرا برپا کننده نماز قرار ده، و از فرزندانم (نیز چنین فرما) پروردگارا دعاى مرا بپذیر

2 هنگام خواب 3 بار سوره توحید بخواند ملائکه درگوشش اذان میگویند
3 وقتی نگرانی برای نماز صبح داشته باشی خود بخود بوقتش بیدار میشی که باز اینهم
مأموریت فرشتگان است

4 قبل از خواب سوره واقعه را بخوانید