چطور میشه تعداد بیشتری افراد رو به شرکت در نظرسنجی اینترنتی تشویق کرد؟

خود من هم خیلی وقتا حوصله جواب دادن به نظرسنجی ها رو ندارم. اما وقتی جای کسی باشی که در انتظار نتایج پرسش نامه است، چی؟ پرسشنامه های کتبی که تو ارتباط رو در رو به آدما ارائه میدی، انگار گاهی سریعتر جواب میدن. البته اونم بستگی به شرایط و حس و حال داره.
برای جواب گرفتن پرسشنامه اینترنتی، که با چند کلیک یا لمس و سرجمع دو سه خط نوشتن، انجام میشه، چطور حس ها را برانگیزیم؟

3 پسندیده

این نظر سنجی راجع به چیه؟ بین چه افرادی باید بچرخه؟ چه نفعی می برن از نتیجه نظرسنجی؟ اون جامعه هدف رو از کجا یافتی؟ چطور پرسشنامه رو به دستشون رسوندی؟ آیا خوندن و عکس العمل نشون ندادن؟ شاید انتظارت بالا هست. چرا اصلا اینترنتی داری اینکارو انجام میدی؟

من خودم یه معضلی که دارم: گم شدن ایمیل های اینچنینی بین ایمیل های تبلیغاتیم و … هست که به همین خاطر با تکرار یه ایمیل شاید متوجه حضورش بشم :roll_eyes::no_mouth:

3 پسندیده

نظرسنجی در مورد کیفیت و کمیت مصرف کاغذ است
که بین معلما و مدیرا و معاونای مدارس یک منطقه
از طریق گروه ها و کانال های تلگرامی که توش عضون پخش میشه.

1 پسندیده
  1. درخواست مستقیم یکی از راه‌هاش هست: توضیح بدین چرا نظرسنجی براتون مهمه، و ازشون مستقیم درخواست کنین در نظرسنجی شرکت کنن.

  2. یه راه دیگه کمک گرفتن از آدم‌هایی هست که تاثیر بیشتری روی جمع مورد نظر دارن، و به اصطلاح اینفلوئنسرها، در پروموشن کار. مثلا در این وضعیت اگه حرف مدیر مدرسه‌ها تاثیر بیشتری روی مخاطب‌ها (معلم‌ها و معاون‌ها) داره، با مدیرها تماس بگیرین و «چرایی نظرسنجی» رو به خوبی براشون تشریح کنین، و از ایشون بخواین به سایرین تکلیف بدن.

  3. در نهایت تکرار و تکرار! یعنی هی نظرسنجی رو از طرق مختلف در معرض دید افراد قرار بدین بدون اینکه از نتیجه‌ی نظرسنجی و تعداد نظرات ناامید شین. افراد گاهی نظرسنجی رو میبینن و میخوان درش شرکت کنن، ولی این کار رو به عقب میندازن. تکرار باعث یاداوری مجدد میشه.

3 پسندیده

برای نظرسنجی اسپانسر بگیرید و جایزه بذارید.
افراد شماره‌شون رو وارد کنن، از بین نظرسنجی‌های کامل پُر شده یک یا چندتا رو انتخاب کنید و جایزه بدید.
البته این ممکنه منجر به نشت نظرسنجی به جوامع دیگه بشه و نتایج نظرسنجی رو زیر سوال ببره.
با درخواست مستقیم هم موافقم. توضیح بدید که این نظرسنجی قرار هست منجر به چه تغییر ارزشمندی بشه. تغییری که واقعا دغدغه اون اشخاص باشه. ما یک بار چنین کاری کردیم و جواب خوبی گرفتیم.

1 پسندیده